
Airbus schrapt minder banen dan eerder aangekondigd
MÜNCHEN (ANP/RTR) - De Europese vliegtuigfabrikant Airbus schrapt minder banen bij zijn divisie voor de ruimtevaart- en defensiesector. Eerder kondigde het concern aan 2500 arbeidsplaatsen op te heffen, maar nu gaat het om iets meer dan 2000. Dat staat gelijk aan ongeveer 5 procent van al het personeel van de op een na grootste divisie van het bedrijf.
Bijna de helft van de banen gaat verloren bij het onderdeel voor ruimtevaartsystemen. Die afdeling leed aanzienlijke verliezen op satellieten.
Airbus herhaalt dat er vooralsnog geen gedwongen ontslagen nodig zijn. In Duitsland verdwijnen de meeste banen, namelijk 689. Ook in Frankrijk, Groot-Brittannië en Spanje gaat het om honderden banen. In de overige landen verdwijnen 34 banen.
De reorganisatie, die Airbus voor medio 2026 wil hebben afgerond, moet voor kostenbesparingen zorgen. Vooral kantoorbanen en managementfuncties gaan verloren.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Intel is donderdag ruim een vijfde meer waard geworden op Wall Street. Beleggers verwerkten het nieuws dat Nvidia 5 miljard dollar investeert in de chipproducent. Ook gaan de twee bedrijven samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken. Intel eindigde 22,8 procent hoger.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse luchthavenexploitant Aena wil bijna 13 miljard euro investeren in zijn luchthavens. De investeringen worden uitgesmeerd over de periode 2027 tot 2031 en gaan onder meer naar modernisering van terminals, veiligheid, duurzaamheid en innovatie. Het gaat om de "grootste investering in luchthavens in de afgelopen twintig jaar in Spanje", aldus Aena.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie werkt aan een voorstel om de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Rusland sneller dan gepland te stoppen, laat een woordvoerder van de Commissie weten. De Commissie heeft voor de zomer al voorgesteld de import van al het aardgas uit Moskou voor 2028 helemaal te schrappen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump wil dat het Amerikaanse Hooggerechtshof alsnog toestemming geeft voor het onmiddellijke ontslag van Lisa Cook als bestuurslid van de Federal Reserve. De president kondigde vorige maand het ontslag aan van Cook, maar zij verzet zich daartegen bij de rechter. Lagere rechtbanken oordeelden dat de centralebankbestuurder niet uit haar functie mag worden gezet zolang die zaak loopt en daartegen gaat de regering nu in beroep.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse marktwaakhond FTC en zeven Amerikaanse staten hebben een rechtszaak aangespannen tegen Ticketmaster en moederbedrijf Live Nation. Het ticketplatform heeft volgens de aanklacht nagelaten ticketbots aan te pakken. Dat is software waarmee partijen grote hoeveelheden tickets kunnen opkopen om die daarna voor een meerprijs door te verkopen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn donderdag hoger geëindigd in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De koersen veerden op nadat Nvidia had bekendgemaakt 5 miljard euro te investeren in branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken.
6 uur geledenTOKIO (ANP) - Het Japanse chemiebedrijf Mitsubishi Gas Chemical (MGC) heeft de bouw van een fabriek in Rotterdam tijdelijk stilgelegd. De kosten zijn sterk opgelopen en het concern wil het project opnieuw beoordelen. Daarbij onderzoekt MGC ook of het nog zin heeft om door te gaan met de nieuwe fabriek.
6 uur geleden