Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Airbus schrapt duizenden banen en reduceert productie fors

Airbus schrapt duizenden banen en reduceert productie fors

PARIJS (ANP/DPA) - De Europese vliegtuigmaker Airbus verlaagt de productie en de leveringen met 40 procent en schrapt de komende twee jaar duizenden banen vanwege de luchtvaartcrisis door het coronavirus. "We kunnen ons niet loskoppelen van de ontwikkelingen bij de luchtvaartmaatschappijen’’, zegt Airbus-topman Guillaume Faury maandag in de Duitse krant Die Welt.

Waar Airbus eerder sprak van een productiereductie van 30 procent, is dat nu 40 geworden. De productievermindering geldt ook voor volgend jaar. Van de bestverkopende vliegtuigreeks A320 zullen nog maar 40 toestellen per maand worden gebouwd. Veel afgebouwde toestellen staan te wachten op afnemers, aldus Faury. Luchtvaartmaatschappijen nemen ze niet af vanwege de coronacrisis. De topman verwacht dat pas eind 2021 de productie en de leveringen weer op het normale niveau zullen zijn.

Na gesprekken met werknemers wil Faury eind juli pas de exacte omvang van het aantal ontslagen bekendmaken. Er wordt gespeculeerd dat 15.000 van de 90.000 banen in de divisie burgerluchtvaartuigen op de tocht staan. "Het gaat om een noodzakelijke aanpassing aan de enorm verlaagde productiecijfers. Het gaat erom onze toekomst veilig te stellen", benadrukt Faury.

De Airbus-baas wil ontslagen niet uitsluiten, vooral omdat een tweede coronagolf het gehoopte herstel zou kunnen verstoren. Ondanks de productiereducties in het bedrijf, wordt geen enkele assemblagelijn gesloten. Alle modellen blijven geproduceerd worden, "maar in een lager tempo", zei Faury. Op iedere plek in het bedrijf wordt gekeken naar manieren om kosten te besparen. "We draaien elke steen om."

Meer uit Financieel

Studie: 290 miljard schade Duitse economie door cyberaanvallen

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse economie heeft over het afgelopen jaar bijna 290 miljard euro aan schade opgelopen door cyberaanvallen. Dat meldt de Duitse IT-brancheorganisatie Bitkom in een rapport. Die cyberaanvallen worden volgens Bitkom steeds vaker uitgevoerd door buitenlandse inlichtingendiensten. Vooral Rusland en China zouden hier vaak achter zitten.

26 minuten geleden
Arbeidsinspectie legt Gelders uitzendbureau twee maanden stil

DEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie legt een uitzendbureau uit Gelderland tijdelijk stil, omdat de betalingen aan uitzendkrachten en de administratie van het bedrijf niet op orde waren. Het uitzendbureau mag vanwege de overtredingen twee maanden geen personeel uitlenen en krijgt een boete van 153.000 euro.

1 uur geleden
Duitse toezichthouder keurt overname eigenaar MediaMarkt goed

BONN (ANP) - De Duitse markttoezichthouder heeft de overname van Ceconomy, de Duitse eigenaar van elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, door de Chinese webwinkel JD.com goedgekeurd. Volgens het Bundeskartellamt is JD.com tot nu toe nauwelijks actief in Duitsland en heeft de overname weinig gevolgen voor de concurrentie op de Duitse markt.

2 uur geleden
ACM begint onderzoek naar prijzen voor producten in supermarkten

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) begint een onderzoek naar de prijzen van producten in Nederlandse supermarkten. Volgens de toezichthouder zijn er signalen dat sommige boodschappen over de grens goedkoper zijn dan in Nederland.

2 uur geleden
Grotere inzet vertrouwenspersonen op werkvloer, volgens Arbo Unie

NIEUWEGEIN (ANP) - De inzet van vertrouwenspersonen op de werkvloer neemt toe. Dat ziet arbodienstverlener Arbo Unie, die spreekt van een groeiende bewustwording rond sociale veiligheid op de werkvloer.

2 uur geleden
AEX-index verder omhoog na renteverlaging in VS

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging donderdag verder omhoog, na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve om de rente in de Verenigde Staten conform verwachting met een kwart procentpunt te verlagen. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank vooral de werkgelegenheid stimuleren, na de recente zwakke cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt.

3 uur geleden
Zwitserse export naar VS fors omlaag door hoge importheffingen

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De export van Zwitserse producten naar de Verenigde Staten is in augustus fors gedaald door de hoge importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump, die vorige maand van kracht werden. Trump heeft Zwitserland een heffing van 39 procent opgelegd, het hoogste tarief van de VS voor een ontwikkeld land.

4 uur geleden