'Airbus mede schuldig aan problemen GoAir'
MUMBAI (ANP) - Vliegtuigmaker Airbus is mede schuldig aan de recente problemen met vluchtschema's bij Go Airlines (GoAir). Dat vindt althans de Indiase maatschappij zelf, die daarbij met een beschuldigende vinger wijst naar de vertraagde levering van toestellen.
De budgetmaatschappij is de op een na grootste klant van Airbus. GoAir wacht nog op de levering van 144 toestellen. Eerder deze week kampte de maatschappij met vertragingen en annuleringen. Dat kwam ook door slecht weer en landelijke demonstraties tegen een nieuwe wet over staatsburgerschap.
Al met al zorgde het ervoor dat personeel meer uren moest maken. Compensatie-uren schopten daarop de planning weer in de war.
Door de geluiden uit India is het opnieuw de vraag of Airbus zijn jaardoel haalt. De vliegtuigmaker wilde dit jaar zeker 860 jets afleveren. Dat zijn er al twintig minder dan eerder gepland door problemen met de productie van de populaire A321.
Meer uit Financieel
MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Gebruikers van WhatsApp kunnen straks een gebruikersnaam kiezen voor hun account. Die verandering moet de privacy vergroten, doordat mensen met elkaar in contact kunnen komen zonder hun telefoonnummer te hoeven delen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft met de Chinese handelsminister Wang Wentao gesproken over de handelsbalans tussen de Europese Unie en China. Hij zei na afloop van het gesprek dat de status quo "geen optie" is, omdat die balans op dit moment niet in evenwicht is.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de Amsterdamse beurs, liet maandag herstel zien na de verliezen van vorige week. Techinvesteerder Prosus ging aan kop met een koerswinst van meer dan 3 procent. Daarmee maakte het de verliezen van de afgelopen tijd deels goed.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft aan Nederland laten weten dat het mogelijk in overtreding is met EU-regels voor internationaal treinverkeer vanwege de dominante positie van de NS. Dat meldt de Europese Commissie, het dagelijkse bestuur van de EU, maandag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft maandag geweigerd president Donald Trump toestemming te geven om bestuurder Lisa Cook van de Federal Reserve te ontslaan. Daarmee beschermt het hof de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank tegen een ongekende poging van de Republikeinse president.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Comcast hoorde maandag bij de grote stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse mediaconcern heeft plannen bekendgemaakt om het bedrijf op te splitsen. De telecomactiviteiten komen daarbij los te staan van de entertainmenttak. Comcast wil zijn mediadivisies NBCUniversal en Sky onderbrengen in een zelfstandig bedrijf.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering wil voorkomen dat Volkswagen fabrieken in het land sluit. Dat zei een woordvoerder van de regering maandag. De autobouwer zou van plan zijn om vier Duitse fabrieken te sluiten, meldde vakblad Manager Magazin vrijdag. Ook zou de autofabrikant uit Duitsland de komende jaren zo'n 100.000 banen willen schrappen. Volkswagen heeft de plannen zelf nog niet naar buiten gebracht.
5 uur geleden