'Airbus mede schuldig aan problemen GoAir'
MUMBAI (ANP) - Vliegtuigmaker Airbus is mede schuldig aan de recente problemen met vluchtschema's bij Go Airlines (GoAir). Dat vindt althans de Indiase maatschappij zelf, die daarbij met een beschuldigende vinger wijst naar de vertraagde levering van toestellen.
De budgetmaatschappij is de op een na grootste klant van Airbus. GoAir wacht nog op de levering van 144 toestellen. Eerder deze week kampte de maatschappij met vertragingen en annuleringen. Dat kwam ook door slecht weer en landelijke demonstraties tegen een nieuwe wet over staatsburgerschap.
Al met al zorgde het ervoor dat personeel meer uren moest maken. Compensatie-uren schopten daarop de planning weer in de war.
Door de geluiden uit India is het opnieuw de vraag of Airbus zijn jaardoel haalt. De vliegtuigmaker wilde dit jaar zeker 860 jets afleveren. Dat zijn er al twintig minder dan eerder gepland door problemen met de productie van de populaire A321.
Meer uit Financieel
OIRSCHOT (ANP) - Ook pakketbezorger DPD ondervindt hinder van het winterse weer. De opgelopen achterstand is niet meteen verdwenen als de sneeuw weg is, zo waarschuwt een woordvoerder. Een extra bezorging op zondag moet dat wel versnellen.
12 minuten geledenNÜRNBERG (ANP/DPA) - De Duitse werkloosheid is in december gestegen naar het hoogste niveau in vijftien jaar. Volgens het Bundesagentur für Arbeit (BA) in Nürnberg zaten er 2,9 miljoen Duitsers werkloos thuis. Dat waren er 23.000 meer dan in de voorgaande maand.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Verzekeraars krijgen meer schademeldingen binnen door het winterse weer. Het gaat bijvoorbeeld om auto's en bedrijfswagens die van de weg glijden. De verwachting is dat er ook meer meldingen van lekkages binnenkomen als de sneeuw smelt.
54 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport waarschuwt reizigers nu ook voor annuleringen en eventuele vertragingen als gevolg van de winterse weersomstandigheden. Voor de rest van de dag is een maximum ingesteld van vier binnenkomende vluchten per uur. Het aantal annuleringen is nog op twee handen te tellen, maar dit aantal kan volgens een woordvoerder nog oplopen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De snelheid waarmee PostNL woensdag bezorgt verschilt sterk per regio. "In sommige gebieden zijn wegen slecht begaanbaar of tijdelijk onbegaanbaar", stelt een woordvoerder.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musks chatbot Grok genereert ongeveer 6700 afbeeldingen per uur van mensen die, zonder hun toestemming, door AI zijn uitgekleed. Dat blijkt uit onderzoek van een deepfake-onderzoeker. De vijf websites die daarna het meest worden gebruikt voor dergelijke verzoeken, genereren gemiddeld 79 beelden per uur.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De kosten van de honderden vluchten die KLM heeft moeten annuleren in de afgelopen dagen door het extreme winterweer lopen waarschijnlijk in de tientallen miljoenen, zegt luchtvaarteconoom Rogier Lieshout van onderzoeksbureau Beelining. De precieze omvang van de schade is volgens hem echter nog moeilijk te bepalen. KLM zelf geeft vooralsnog geen commentaar op de financiële gevolgen en verwijst naar de eerstekwartaalcijfers die eind april worden gepubliceerd.
1 uur geleden