Airbus legt Chinese productielijn stil om coronavirus
TOULOUSE (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft een productielijn in de Chinese stad Tianjin stilgelegd. De Europese vliegtuigbouwer volgt daarmee voorschriften op van de Chinese overheid om personeel zo veel mogelijk thuis te laten werken. Die maatregel moet helpen in de strijd tegen de verspreiding van het nieuwe coronavirus.
De gesloten productielocatie is een assemblagelijn waar Airbus uit verschillende onderdelen volledige toestellen in elkaar zet. De locatie is maandelijks goed voor de assemblage van zes toestellen uit de A320-serie, wat gelijk staat aan circa 10 procent van Airbus' totale productie van vliegtuigen met een smalle romp. Reisbeperkingen in China en andere landen zorgen ook voor verdere logistieke problemen bij Airbus.
Ook de toeleverancier van vliegtuigmotoren Safran heeft maatregelen in China genomen. Het Franse bedrijf, dat meerdere fabrieken in het Aziatische land heeft, houdt zijn locaties tot maandag gesloten om de verspreiding van het Wuhan-virus te voorkomen. Het gaat om een verlenging van de sluiting van bedrijfsvestigingen, die eerder wegens Chinees Nieuwjaar dicht waren.
De Amerikaanse vliegtuigmaker Boeing houdt zijn fabriek in Zhoushan, vlak bij Shanghai, eveneens langer gesloten na de vakantieperiode. Deze locatie voor de afwerking van vliegtuigen blijft minimaal tot volgende week buiten bedrijf.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Maaltijdboxbezorger HelloFresh verwacht dat de omzet in 2026 voor het tweede jaar op rij daalt. Volgens het Duitse bedrijf verloopt het herstel van de markt voor kant-en-klaarmaaltijden traag, terwijl winterweer aan het begin van het jaar heeft geleid tot geannuleerde leveringen.
36 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het bedrijf achter de onlinewoonwinkel Fonq heeft uitstel van betaling gekregen. Fonq Groep vroeg het verzoek dinsdag aan. De rechtbank in Utrecht heeft het uitstel verleend en twee bewindvoerders aangesteld, werd woensdag bekend.
47 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De komende jaren ontstaan grote tekorten aan technisch personeel voor het onderhoud en de vernieuwing van het spoor. Dat zorgt voor vertragingen van de werkzaamheden, waardoor de kans op storingen groter wordt en er extra kosten voor spoedreparaties bij komen. Hiervoor waarschuwt de railinfrasector, zegt ProRail.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel zijn woensdag verder gestegen. Dat meldt consumentenorganisatie UnitedConsumers die de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen bijhoudt. Op dinsdag steeg de gemiddelde adviesprijs voor Euro95 al tot een nieuw recordniveau van meer dan 2,50 euro per liter.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal cabrio's op de Nederlandse wegen neemt gestaag af, mede door de groeiende populariteit van SUV's en de opmars van elektrische auto's. Vorig jaar werden 954 auto's met een open dak verkocht, vergeleken met 1661 stuks vier jaar eerder. Dit is slechts 0,25 procent van de totale nieuwverkoop van personenauto's, blijkt uit cijfers van RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Een internationale redersorganisatie maakt zich zorgen om het lot van duizenden opvarenden van zeeschepen die vastzitten in de Perzische Golf. Nu de blokkade van de Straat van Hormuz voortduurt, dreigen tekorten aan drinkwater en brandstof, waarschuwt de International Chamber of Shipping (ICS) tegenover persbureau AFP.
10 uur geleden\NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. In het Midden-Oosten zijn nog altijd geen tekenen van de-escalatie in de oorlog van de Verenigde Staten en Israƫl tegen Iran. Olieprijzen liepen verder op, maar in beperkte mate.
11 uur geleden