Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Airbus krijgt miljoenenorder van Britse Defensie

Airbus krijgt miljoenenorder van Britse Defensie

TOULOUSE (ANP/AFP) - Airbus Defence and Space gaat voor 550 miljoen euro een militaire communicatiesatelliet leveren aan het Britse leger. Dat heeft het bedrijf zondag bekendgemaakt.

Het Britse ministerie van Defensie heeft de order gegund aan het Europese concern voor luchtvaart, ruimtevaart en defensie, dat op papier zijn hoofdkantoor in Leiden heeft maar feitelijk zetelt in het Franse Toulouse. Airbus gaat de satelliet, genaamd Skynet 6, ontwerpen, bouwen en testen. De bedoeling is dat hij in 2025 wordt gelanceerd.

Het contract met de Britten omvat ook de ontwikkeling van technologische programma's, nieuwe veilige telemetriesystemen, monitoring en controle, tests in de ruimte en updates van het huidige Skynet 5-systeem, dat sinds 2003 in gebruik is.

Defence and Space

In 2019 haalde Airbus ruim driekwart van zijn omzet uit de commerciƫle vliegtuigbouw (77 procent, 54,8 miljard euro), gevolgd door de divisie Defence and Space (15 procent, 10,9 miljard) en Airbus Helicopters (8 procent, 6 miljard).

Defence and Space, dat onder meer Ariane-raketten bouwt voor ruimtevaartorganisatie ESA, kampte eerder met tegenvallers en uitblijvende orders, waardoor in februari een reorganisatie werd aangekondigd die ruim 2600 banen zou kosten. Ook bij de andere onderdelen van het concern verdwijnen duizenden banen.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

4 uur geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

5 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

8 uur geleden
Transavia telt voor het eerst 10 miljoen passagiers

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.

8 uur geleden
Mark Harbers nieuwe voorzitter raad van commissarissen ProRail

UTRECHT (ANP) - Voormalig minister en staatssecretaris Mark Harbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van spoorbeheerder ProRail. Hij neemt per 2 juli volgend jaar de functie over van Hans Alders, die dan na twaalf jaar zijn maximale zittingstermijn heeft bereikt.

9 uur geleden
Chipbedrijf Broadcom zakt op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Broadcom stond vrijdag bij de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en zag de winst bijna verdubbelen. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal, waarin de verkoopopbrengst van de AI-chips van Broadcom zal verdubbelen. Wel waarschuwde het bedrijf voor lagere winstmarges op AI-chips. Het aandeel verloor daarop ruim 7 procent.

10 uur geleden
LTO 'schrikt niet' van landbouwvisie in rapport Wennink

DEN HAAG (ANP) - LTO-voorzitter Ger Koopmans "schrikt niet" van de uitspraken die Peter Wennink doet over de veehouderij in zijn rapport over toekomstige welvaart. "Scherpe woorden dragen goede antwoorden. Met onze 'bouwsteen stikstof' hebben wij het perfecte antwoord op zijn oproep", zegt de voorman van de boerenorganisatie tegen het ANP. Wennink schrijft in zijn rapport dat de landbouw, en dan vooral de veehouderij, voor het grootste deel van de stikstofneerslag in natuurgebieden zorgt.

11 uur geleden