Airbus krijgt miljoenenorder van Britse Defensie
TOULOUSE (ANP/AFP) - Airbus Defence and Space gaat voor 550 miljoen euro een militaire communicatiesatelliet leveren aan het Britse leger. Dat heeft het bedrijf zondag bekendgemaakt.
Het Britse ministerie van Defensie heeft de order gegund aan het Europese concern voor luchtvaart, ruimtevaart en defensie, dat op papier zijn hoofdkantoor in Leiden heeft maar feitelijk zetelt in het Franse Toulouse. Airbus gaat de satelliet, genaamd Skynet 6, ontwerpen, bouwen en testen. De bedoeling is dat hij in 2025 wordt gelanceerd.
Het contract met de Britten omvat ook de ontwikkeling van technologische programma's, nieuwe veilige telemetriesystemen, monitoring en controle, tests in de ruimte en updates van het huidige Skynet 5-systeem, dat sinds 2003 in gebruik is.
Defence and Space
In 2019 haalde Airbus ruim driekwart van zijn omzet uit de commerciële vliegtuigbouw (77 procent, 54,8 miljard euro), gevolgd door de divisie Defence and Space (15 procent, 10,9 miljard) en Airbus Helicopters (8 procent, 6 miljard).
Defence and Space, dat onder meer Ariane-raketten bouwt voor ruimtevaartorganisatie ESA, kampte eerder met tegenvallers en uitblijvende orders, waardoor in februari een reorganisatie werd aangekondigd die ruim 2600 banen zou kosten. Ook bij de andere onderdelen van het concern verdwijnen duizenden banen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. Optimisme over de mogelijkheden voor een einde aan de oorlog in Iran zorgde ervoor dat beleggers weer geld staken in aandelen. De olieprijzen daalden licht.
35 minuten geledenPARIJS (ANP) - De centrale bank van Frankrijk is pessimistischer geworden over de economische groei van het land door de oorlog in Iran. De sterke stijging van de gas- en olieprijzen door het conflict beperkt de uitgaven van consumenten en investeringen van bedrijven waarschijnlijk.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump bezoekt 14 en 15 mei China voor een topontmoeting met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Dat meldde een woordvoerder van het Witte Huis, nadat Trump zijn bezoek aan China onlangs had uitgesteld vanwege de Iranoorlog. Xi en Trump spreken in Beijing waarschijnlijk over de sterk verslechterde handelsrelatie tussen de twee landen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een nieuwe adviesraad voor technologie opgericht met prominente leden als Facebook-oprichter Mark Zuckerberg en Nvidia-topman Jensen Huang. Trumps voormalige nauwe bondgenoot Elon Musk is een opvallende afwezige.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/AFP) - Meta en Google zijn aansprakelijk voor een verslaving die een Amerikaanse vrouw zegt te hebben ontwikkeld voor socialemedia-apps zoals Instagram en YouTube, zo heeft een jury in Los Angeles geoordeeld.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Ook op andere Europese beurzen had het optimisme de overhand, terwijl de olieprijzen licht zakten. Beleggers verwerken signalen vanuit de Verenigde Staten en Iran over gesprekken die moeten leiden tot een einde aan de gevechten in de Golfregio. Daarbij lijken ze rekening te houden met vooruitgang in onderhandelingen over vrede of een staakt-het-vuren.
4 uur geledenGRÜNHEIDE (ANP/AFP) - Een vakbond in Duitsland sleept Tesla voor de rechter vanwege een verkiezing voor de ondernemingsraad van een grote fabriek in Grünheide. Volgens de bond IG Metall moet de uitslag van die verkiezing nietig worden verklaard, omdat er aanwijzingen zijn dat Tesla zich tijdens de verkiezingscampagne schuldig maakte aan intimidatie.
4 uur geleden