Airbus krijgt miljardenorders van Chinese vliegmaatschappijen
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft twee orders voor tientallen toestellen uit China ontvangen van in totaal 8,2 miljard dollar (ongeveer 7 miljard euro). Met de bestellingen van twee Chinese luchtvaartmaatschappijen vergroot de Europese vliegtuigbouwer zijn marktaandeel in de op een na grootste economie ter wereld.
Juneyao Air wil 25 A320-vliegtuigen ter waarde van 4,1 miljard dollar aanschaffen, blijkt uit een document dat maandag werd ingediend. Spring Airlines liet weten dat die vliegmaatschappij dertig toestellen van hetzelfde type wil kopen, ook voor 4,1 miljard dollar.
Concurrent Boeing heeft sinds zeker 2017 geen grote order uit China meer binnengehaald. De Amerikaanse vliegtuigproducent heeft dit jaar last gehad van de handelsspanningen tussen de Verenigde Staten en China. In april verbood China de levering van Boeing-vliegtuigen aan Chinese luchtvaartmaatschappijen. Een maand later meldden ingewijden aan persbureau Bloomberg dat China het verbod had opgeheven.
Productie
Airbus produceert de laatste dagen van dit jaar in hoog tempo vliegtuigen, meldde Bloomberg maandag op basis van bronnen. Daarmee probeert de vliegtuigbouwer zijn onlangs verlaagde leveringsdoel voor 2025 te halen. Airbus mikt nu op ongeveer 790 toestellen, dertig stuks minder dan het eerdere doel. Om het nieuwe doel te halen, moet Airbus deze maand 133 toestellen leveren, bijna het dubbele van de leveringen in november.
Het doel werd verlaagd na problemen met zijn bestverkochte A320-toestellen. In november kwam een softwareprobleem aan het licht, waarna ongeveer 6000 toestellen volgens Airbus een softwareupdate nodig hadden. Begin deze maand moesten vliegtuigen van hetzelfde type worden geïnspecteerd vanwege een 'kwaliteitsprobleem' met metalen platen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een klein verlies begonnen. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden onder druk na tegenvallende kwartaalresultaten van chipproducent Intel en tech- en webwinkelconcern Amazon. Donderdag zorgden teleurstellende kwartaalcijfers van Google-moederbedrijf Alphabet al voor koersdruk onder de AI-gerelateerde aandelen.
5 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse economie is in het derde kwartaal licht gekrompen. Volgens een voorlopige raming van het Franse statistiekbureau Insee bedroeg de krimp 0,1 procent in vergelijking met de drie maanden ervoor. Het tegenvallende cijfer komt bovenop de grote onrust over de hoge Franse staatsschuld, politieke spanningen en de gewelddadige protesten in het land van de afgelopen tijd.
21 minuten geledenROSMALEN (ANP) - Bouwconcern Heijmans blijft last houden van de crisis op de Nederlandse woningmarkt, maar heeft juist meer werk aan het opknappen van de infrastructuur. Door de al langer bestaande problemen van netcongestie, complexe vergunningstrajecten, terughoudendheid van beleggers en nu ook de stijgende hypotheekrente verkocht Heijmans dit jaar tot nu toe 2085 woningen. In de eerste tien maanden van vorig jaar waren dat er 2313. "Voor 2027 houden we er rekening mee dat het aantal verkochte woningen onder druk blijft staan", zegt het bedrijf uit Rosmalen.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Cryptoplatform Binance zegt dat er 6,3 miljard dollar (omgerekend 5,6 miljard euro) betrokken is bij wat inmiddels wordt omschreven als de grootste hack in de geschiedenis van crypto. Ongeveer de helft van dat bedrag is bevroren om grootschalige diefstal bij de grootste cryptobeurs ter wereld te voorkomen.
1 uur geledenNOOTDORP (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro blijft kampen met zwakte op de markt voor offshore windenergieprojecten. Wel krijgt het bedrijf meer werk vanuit de olie- en gasindustrie nu de energieprijzen hoog liggen door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor nam de omzet in het afgelopen kwartaal licht toe.
1 uur geledenSEOUL/TOKIO (ANP) - De beurzen in Japan en Zuid-Korea zijn vrijdag hard omlaaggegaan. Vooral de chipbedrijven gingen in de uitverkoop na tegenvallende resultaten van chipfabrikant Intel en tech- en webwinkelconcern Amazon. Donderdag zorgden teleurstellende kwartaalcijfers van Google-moederbedrijf Alphabet al voor koersdruk onder de AI-gerelateerde aandelen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in september verder opgelopen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 8,3 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar.
2 uur geleden