Airbus krijgt megaorder voor A321 op luchtvaartshow Dubai
DUBAI (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigfabrikant Airbus heeft een order ontvangen voor in totaal 255 toestellen van het type A321 op de luchtvaartshow van Dubai. Met de order is op basis van catalogusprijzen een bedrag van meer dan 30 miljard dollar, omgerekend ruim 26 miljard euro, gemoeid. Doorgaans worden bij grote bestellingen wel flinke kortingen gegeven.
De order komt van de maatschappijen Wizz Air, Frontier, Volaris Aviation en JetSmart Airlines, die allemaal in handen zijn van de Amerikaanse investeerder Indigo Partners. Het Hongaarse Wizz Air neemt daarbij 102 toestellen voor zijn rekening en het Amerikaanse Frontier koopt 91 toestellen. Het Mexicaanse Volaris neemt 39 vliegtuigen af en het Chileense JetSmart 23 stuks.
Het grootste deel van de vliegtuigen zal vanaf 2025 geleverd gaan worden aan de maatschappijen. De A321 is bedoeld voor de korte en middellange afstand.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
18 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.
19 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
22 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesiƫ heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
23 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
1 dag geleden