Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Airbus keldert op beurs Parijs na verlagen leveringsdoelstelling

Airbus keldert op beurs Parijs na verlagen leveringsdoelstelling

AMSTERDAM (ANP) - Airbus is dinsdag gekelderd op de beurs van Parijs. De Europese vliegtuigfabrikant heeft zijn doelstelling voor de leveringen van vliegtuigen verlaagd door aanhoudende problemen in de toeleveringsketen. Ook stelde Airbus de winstverwachting om die reden bij. Het aandeel verloor 9,4 procent.

Op de aandelenbeurs in Amsterdam behoorde Ebusco tot de grootste verliezers (min 8 procent). De fabrikant van elektrische bussen uit Deurne gaf een omzetalarm. Volgens het bedrijf beginnen de maatregelen die in de afgelopen twaalf maanden zijn genomen om de prestaties te verbeteren wel vruchten af te werpen, maar zijn ze nog onvoldoende om de omzetdoelstelling te behalen.

De stemming op de Europese beurzen was verder overwegend negatief. De AEX-index steeg een fractie tot 926,64 punten. De MidKap verloor 1 procent tot 881,91 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs zakten tot 0,8 procent.

Shell

Besi veerde op, nadat het chipbedrijf de afgelopen dagen werd meegetrokken door een koersverlies van het Amerikaanse Nvidia. Het aandeel steeg 2,6 procent en eindigde daarmee bovenaan de AEX. Ook de andere chipbedrijven op het Damrak eindigden hoger: zo klom ASMI 0,7 procent, ASML 0,2 procent. Nvidia verloor de laatste drie handelsdagen zo'n 13 procent aan waarde, goed voor ongeveer 430 miljard dollar aan beurswaarde.

Naast Besi stonden bierbrouwer Heineken en olieconcern Shell tussen de sterkste stijgers in de hoofdindex. Zij stegen respectievelijk 1,2 procent en 0,6 procent. Uitzendconcern Randstad (min 2,9 procent) en zorgtechnologiebedrijf Philips (min 3,1 procent) stonden onderaan de AEX.

Milieutoeslag

Sportschoolketen Basic-Fit stond tussen de sterkste stijgers in de MidKap met een plus van 0,7 procent. Koffie- en theeconcern JDE Peet's (min 2,9 procent) en industrieel toeleverancier Aalberts (min 2,6 procent) waren hekkensluiters in de index voor middelgrote fondsen.

Lufthansa steeg 0,1 procent in Frankfurt. Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa gaat vliegtickets tot 72 euro duurder maken met een milieutoeslag. Hoeveel de tickets bij Lufthansa precies duurder worden, hangt af van de bestemming. Sommige verhogingen gaan woensdag al in.

De euro was 1,0706 dollar waard, tegen 1,0724 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent goedkoper en kostte 81,34 dollar. Brentolie daalde 0,5 procent in prijs tot 85,59 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX-index licht lager na onzekerheid over importheffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht lager begonnen aan de nieuwe week. De toegenomen onzekerheid rond de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump zorgde voor terughoudendheid bij beleggers. Het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Trump kondigde daarop direct een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen en verhoogde dat tarief later naar 15 procent.

25 minuten geleden
VS innen vanaf dinsdag geen illegaal verklaarde heffingen meer

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten innen vanaf dinsdag 00.01 uur (lokale tijd) geen heffingen meer die het Amerikaanse hooggerechtshof illegaal heeft verklaard. Het Amerikaanse agentschap voor douane en grensbewaking CBP meldt in een bericht aan vervoerders dat het alle tariefcodes die verband houden met de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump zal deactiveren.

1 uur geleden
Goud en zilver duurder door tariefonzekerheid VS, bitcoin daalt

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Goud en zilver stegen maandag in waarde door de toegenomen onzekerheid over de Amerikaanse importheffingen. Die onzekerheid werd aangewakkerd door de beslissing van het Amerikaanse hooggerechtshof om een groot deel van de door president Donald Trump ingestelde importheffingen te verwerpen. De bitcoin zakte daarentegen tot onder de 65.000 dollar, omdat beleggers minder risico's nemen in afwachting van de ontwikkelingen rond het handelsbeleid van Trump.

1 uur geleden
PostNL profiteert van zakelijke post, positief resultaat posttak

DEN HAAG (ANP) - PostNL heeft flink geprofiteerd van de bezorging van zakelijke post in de laatste maand van het jaar. Dat zorgde voor een positief resultaat van de posttak aan het eind van 2025. Het postbedrijf gaat door met juridische procedures vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om PostNL geen subsidie te geven.

2 uur geleden
Koopwoningen ruim 5 procent duurder in januari

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.

3 uur geleden
Ondernemersvertrouwen winkeliers na jaren weer positief

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland zijn voor het eerst in ruim vier jaar weer positief gestemd over de economie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hoewel het ondernemersvertrouwen in de detailhandel is gestegen, houden winkeliers wel zorgen over hun personeelsbestand.

3 uur geleden
Koopwoningen ruim 5 procent duurder in januari

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.

3 uur geleden