Airbus kampt met nieuwe leveringsvertragingen, melden bronnen
TOULOUSE (ANP/RTR) - Airbus kampt met nieuwe leveringsvertragingen, melden bronnen uit de luchtvaartindustrie. De vliegtuigbouwer zou luchtvaartmaatschappijen hebben geïnformeerd dat sommige leveringen die tegen het einde van dit jaar en volgend jaar gepland staan, meerdere maanden later komen. Bepaalde onderdelen worden namelijk te weinig geleverd om de toestellen op tijd af te hebben, zoals motoren.
De vertraging komt op een ongunstig moment. Airbus heeft vorig jaar een recordaantal bestellingen ontvangen omdat de luchtvaart herstelt van de coronapandemie en meer passagiers met het vliegtuig reizen. Het bedrijf registreerde in totaal bijna 2100 bestellingen van onder meer vliegmaatschappijen IndiGo, Air India, Emirates en Turkish Airlines.
Een woordvoerder van Airbus meldt tegenover persbureau Reuters dat de vliegtuigbouwer voortdurend in gesprek is met klanten, maar wil niks kwijt over de planning van leveringen.
Mogelijk duurt het tekort aan vliegtuigen die nodig zijn om aan het herstel na corona te voldoen nog jaren, zeiden meerdere sprekers tijdens een luchtvaartcongres in Dublin vorige week. Topman Steven Udvar-Hazy van het Amerikaanse vliegtuigleasebedrijf Air Lease meldde daarbij dat veel smalle toestellen van Airbus en concurrent Boeing al later worden geleverd. "Een jaar te laat, negen maanden te laat, acht maanden te laat, dat is nu meer de norm."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw met verlies gesloten door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten en de economische schade door het conflict. De olieprijzen gingen juist weer verder omhoog ondanks het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten met tien dagen te verlengen tot 6 april.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De economische groei van de Europese Unie wordt geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Maar de impact hangt wel af van de duur en omvang van het conflict, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) vrijdag. Ook zal de inflatie aangejaagd worden doordat de energieprijzen hard zijn gestegen door de oorlog, aldus Dombrovskis.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond vindt de claim van Jumbo dat het de laagste paasprijzen van Nederland heeft "te kort door de bocht". Volgens de Consumentenbond kiest de winkelketen zelf gunstig geprijsde producten, maakt vergelijkingsfouten en verstopt het de kleine lettertjes. Jumbo is van mening dat de campagne "goed onderbouwd" is.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omlaag na de zware koersverliezen een dag eerder. Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april, maakte weinig indruk op beleggers. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken met Iran, die volgens Trump "zeer goed verlopen".
14 uur geledenAALSMEER (ANP) - Royal FloraHolland merkt nog geen grote impact op de import van bloemen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Het grootste deel van de import van de bloemenveiling komt vanuit Afrika en dat verloopt deels via het Midden-Oosten, maar grote gevolgen blijven uit. 's Werelds grootste sierteeltmarktplaats verwacht dit jaar dan ook opnieuw zwarte cijfers te schrijven.
14 uur geleden