Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Airbus kampt met nieuwe leveringsvertragingen, melden bronnen

Airbus kampt met nieuwe leveringsvertragingen, melden bronnen

TOULOUSE (ANP/RTR) - Airbus kampt met nieuwe leveringsvertragingen, melden bronnen uit de luchtvaartindustrie. De vliegtuigbouwer zou luchtvaartmaatschappijen hebben geïnformeerd dat sommige leveringen die tegen het einde van dit jaar en volgend jaar gepland staan, meerdere maanden later komen. Bepaalde onderdelen worden namelijk te weinig geleverd om de toestellen op tijd af te hebben, zoals motoren.

De vertraging komt op een ongunstig moment. Airbus heeft vorig jaar een recordaantal bestellingen ontvangen omdat de luchtvaart herstelt van de coronapandemie en meer passagiers met het vliegtuig reizen. Het bedrijf registreerde in totaal bijna 2100 bestellingen van onder meer vliegmaatschappijen IndiGo, Air India, Emirates en Turkish Airlines.

Een woordvoerder van Airbus meldt tegenover persbureau Reuters dat de vliegtuigbouwer voortdurend in gesprek is met klanten, maar wil niks kwijt over de planning van leveringen.

Mogelijk duurt het tekort aan vliegtuigen die nodig zijn om aan het herstel na corona te voldoen nog jaren, zeiden meerdere sprekers tijdens een luchtvaartcongres in Dublin vorige week. Topman Steven Udvar-Hazy van het Amerikaanse vliegtuigleasebedrijf Air Lease meldde daarbij dat veel smalle toestellen van Airbus en concurrent Boeing al later worden geleverd. "Een jaar te laat, negen maanden te laat, acht maanden te laat, dat is nu meer de norm."

Meer uit Financieel

Von der Leyen optimistisch over handelsdeal met VS

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.

2 uur geleden
Burgerketen Shake Shack keldert op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.

2 uur geleden
Trump geeft EU tot 4 juli voor handelsdeal, dreigt met heffingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.

3 uur geleden
Nieuwe stap in Frans onderzoek naar Elon Musk en X

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.

4 uur geleden
Harrods compenseert tientallen mensen na misbruik door eigenaar

LONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.

5 uur geleden
Britse adverteerders eisen miljarden compensatie van Google

LONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).

5 uur geleden
Vertaalbedrijf DeepL schrapt kwart personeel vanwege AI

KEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.

5 uur geleden