Airbus kampt met nieuwe leveringsvertragingen, melden bronnen
TOULOUSE (ANP/RTR) - Airbus kampt met nieuwe leveringsvertragingen, melden bronnen uit de luchtvaartindustrie. De vliegtuigbouwer zou luchtvaartmaatschappijen hebben geïnformeerd dat sommige leveringen die tegen het einde van dit jaar en volgend jaar gepland staan, meerdere maanden later komen. Bepaalde onderdelen worden namelijk te weinig geleverd om de toestellen op tijd af te hebben, zoals motoren.
De vertraging komt op een ongunstig moment. Airbus heeft vorig jaar een recordaantal bestellingen ontvangen omdat de luchtvaart herstelt van de coronapandemie en meer passagiers met het vliegtuig reizen. Het bedrijf registreerde in totaal bijna 2100 bestellingen van onder meer vliegmaatschappijen IndiGo, Air India, Emirates en Turkish Airlines.
Een woordvoerder van Airbus meldt tegenover persbureau Reuters dat de vliegtuigbouwer voortdurend in gesprek is met klanten, maar wil niks kwijt over de planning van leveringen.
Mogelijk duurt het tekort aan vliegtuigen die nodig zijn om aan het herstel na corona te voldoen nog jaren, zeiden meerdere sprekers tijdens een luchtvaartcongres in Dublin vorige week. Topman Steven Udvar-Hazy van het Amerikaanse vliegtuigleasebedrijf Air Lease meldde daarbij dat veel smalle toestellen van Airbus en concurrent Boeing al later worden geleverd. "Een jaar te laat, negen maanden te laat, acht maanden te laat, dat is nu meer de norm."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft invallen gedaan bij verschillende aannemers. De marktwaakhond onderzoekt of drie aannemers, die niet bij naam worden genoemd, verboden afspraken hebben gemaakt bij een aanbesteding van een gemeente.
14 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Nederlandse overheidsschuld stijgt dit jaar naar verwachting tot 45,2 procent van het bruto binnenlands product (bbp) tegen 43,7 procent in 2024. Ook in 2026 en 2027 stijgt de overheidsschuld tot respectievelijk 47,9 en 48,1 procent, blijkt uit de maandag gepubliceerde economische herfstprognose van de Europese Commissie.
36 minuten geledenBERN (ANP/BLOOMBERG) - De Zwitserse economie is in het derde kwartaal van 2025 voor het eerst in meer dan twee jaar gekrompen. De krimp volgt op de hoge Amerikaanse importheffingen van 39 procent op Zwitserse goederen, die begin augustus werden ingevoerd.
59 minuten geledenDUBAI (ANP/BLOOMBERG) - Boeing werkt aan het verhogen van de productie van geleidingssystemen voor Patriot-raketten. De vliegtuigbouwer verwacht de levering hiervan te verdrievoudigen door de grote vraag naar het luchtverdedigingssysteem. Dit heeft Steve Parker, hoofd van de defensie- en ruimtevaarttak van de vliegtuigbouwer, gezegd op de Dubai Airshow.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs ging de aandacht maandag onder meer uit naar Prosus. De techinvesteerder verwacht dat de winst in de eerste helft van het gebroken boekjaar sterk is gestegen dankzij de groeiende e-commerceactiviteiten en een stijging van de waarde van het belang in het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent.
2 uur geledenBELEM (ANP/DPA) - Een coalitie van negen landen, waaronder Frankrijk en Spanje, voert op de klimaattop in Brazilië campagne voor een extra belasting op businessclass-vliegtickets en privéjetreizen. "Degenen die meer vervuilen, zouden ook meer moeten bijdragen", zei de Spaanse ambassadeur in Brazilië, María del Mar Fernández-Palacios, in een dit weekend vrijgegeven verklaring.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie overweegt volgend jaar een speciale belasting voor te stellen voor sterk bewerkte voedingsmiddelen met een hoog gehalte aan vet, suiker en zout. Dat staat in een conceptdocument dat het Duitse persbureau dpa heeft ingezien. In het document, dat half december moet worden gepresenteerd, oppert Brussel dat zo'n stap gezond eten kan stimuleren.
2 uur geleden