Airbus en Qantas steken 200 miljoen dollar in duurzame brandstof
DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Vliegtuigbouwer Airbus en de Australische luchtvaartmaatschappij Qantas investeren samen 200 miljoen dollar (omgerekend 190 miljoen euro) in de ontwikkeling van duurzame brandstoffen in Australië. Dat meldden de bedrijven voorafgaand aan de jaarlijkse vergadering van de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA in Doha in Qatar.
Met die investering moet het gebruik van duurzame vliegtuigbrandstof in Australië versneld toenemen. Topman Alan Joyce van Qantas zei dat het gebruik van biobrandstoffen wereldwijd toeneemt en dat overheden en bedrijven samenwerken aan manieren om de uitstoot van de luchtvaart te verlagen. Als er geen snelle actie wordt ondernomen, loopt Australië het risico om op dit gebied achter te blijven, aldus Joyce.
Ook de Amerikaanse producent van vliegtuigmotoren Pratt & Whitney doet mee aan het project, met een kleinere investering. Het bedrijf levert de motoren van vliegtuigen die Qantas onlangs heeft besteld bij Airbus.
Doelstelling
Volgens Joyce bestaat nu nog maar 1 procent van het totale kerosineverbruik van Qantas uit duurzame brandstof, maar dit moet gaan toenemen. Doelstelling is dat in 2030 10 procent van het verbruik uit duurzame brandstoffen bestaat. Duurzame vliegtuigbrandstoffen kunnen onder meer worden gemaakt uit biomassa en gebruikte kookolie.
Hij zei verder dat de vraag naar vakantievluchten bij Qantas nu hoger ligt dan voor de uitbraak van de coronapandemie en dat het aantal zakelijke reizen op 90 procent van het niveau van voor de crisis ligt.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft de Verenigde Staten opgeroepen om in samenspraak met handelspartners "oneerlijke handelsbelemmeringen" weg te nemen. Het IMF publiceerde dit in een beoordeling van de Amerikaanse economie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens betalen dit jaar iets minder voor hun energierekening. Gemiddeld zijn zij 1993 euro kwijt aan gas en elektra, 52 euro minder dan in 2025. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) uitgerekend.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De luchtvaart- en halfgeleidersindustrie in de Verenigde Staten kampt met een steeds groter tekort aan zeldzame aardmetalen. Dat zeggen insiders binnen de industrie een paar weken voordat de Amerikaanse president Donald Trump zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping bezoekt in Beijing.
1 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Chipmaker Nvidia heeft de omzet met bijna driekwart weten op te voeren. Het bedrijf is de belangrijkste leverancier voor chips die nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) ondersteunen en profiteert van de forse investeringen die grote techbedrijven doen. De omzetgroei overtrof de verwachtingen op de financiële markten en laat daarmee zien dat de ontwikkeling van AI in volle vaart doorgaat.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers toonden zich overwegend optimistisch in de aanloop naar de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia na de slotbel. Die resultaten worden gezien als graadmeter voor de investeringen die grote techbedrijven doen in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.
10 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize wil de maximale bonussen voor topbestuurders fors verhogen, staat in een voorstel voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering. De maximale beloning voor topman Frans Muller in het nieuwe beloningsbeleid kan op 12,5 miljoen euro uitkomen. Dat was bij het oude beleid 8,3 miljoen euro.
10 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.
11 uur geleden