Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Airbus boekt veel hogere winst dankzij herstel na coronacrisis

Airbus boekt veel hogere winst dankzij herstel na coronacrisis

AMSTERDAM (ANP/AFP) - De Europese vliegtuigfabrikant Airbus heeft in het eerste kwartaal 1,2 miljard euro winst geboekt, het drievoudige van het resultaat een jaar eerder. Destijds had het concern veel last van de gevolgen van de coronapandemie, die de luchtvaartbranche hard raakte. Sancties tegen Rusland kostten het bedrijf zo'n 200 miljoen euro aan bedrijfswinst.

Airbus leverde in de eerste drie maanden van het jaar zeventien passagiersvliegtuigen meer af dan een jaar eerder. Mede daardoor steeg de omzet met 15 procent tot 12 miljard euro.

Luchtvaartmaatschappijen kijken met veel meer optimisme vooruit na de harde klappen die de pandemie de sector heeft toegebracht. Airbus kreeg dan ook veel meer orders binnen voor nieuwe toestellen. Het bedrijf wil het productietempo voor vliegtuigen uit de A320-familie, vooral gebruikt voor middellange vluchten, stevig opschroeven. Waar eind 2021 maandelijks 45 exemplaren uit de fabriek kwamen, hoopt het bedrijf in 2025 iedere maand 75 van deze vliegtuigen te kunnen produceren.

Door de coronacrisis konden vliegmaatschappijen maandenlang amper internationale vluchten uitvoeren. Dat raakte ook de orders bij Airbus en zijn Amerikaanse concurrent Boeing. Airbus schrapte bijna 10.000 banen om de crisis het hoofd te bieden.

Meer uit Financieel

OPEC+ bezorgd over kostbare aanvallen op energiefaciliteiten

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.

1 uur geleden
Koeweit: zware schade aan oliefaciliteiten door Iraanse aanval

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait ​Petroleum ⁠Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.

2 uur geleden
Bloomberg: landen OPEC+ gaan olieproductie verder verhogen

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.

4 uur geleden
Onderzoek: Duitse DAX-bedrijven keren recorddividend uit

FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.

6 uur geleden
Luchthavens Italië waarschuwen voor brandstofbeperkingen

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.

7 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten drukt op economische groei Vietnam

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.

1 dag geleden
Frankrijk verstrekt kleine bedrijven leningen om brandstofprijzen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.

1 dag geleden