Airbus boekt overwinning in juridische strijd met Qatar Airways
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Vliegtuigfabrikant Airbus heeft een overwinning geboekt in het langslepende juridische conflict met luchtvaartmaatschappij Qatar Airways. De Europese vliegtuigbouwer kreeg van een Britse rechter toestemming om een order van Qatar Airways voor A321neo-vliegtuigen te annuleren.
Qatar Airways had een rechtbank in Londen om een verbod gevraagd om te voorkomen dat Airbus het contract voor vijftig vliegtuigen zou opzeggen. Dat verzoek werd dinsdag door een Britse rechter afgewezen. De uitspraak maakt de weg vrij voor Airbus om de toestellen opnieuw op de markt te brengen en te verkopen aan andere klanten. Volgens de rechter is Qatar Airways in staat om goede alternatieven te vinden voor de A321-vliegtuigen, die in het vierde kwartaal van 2023 in dienst zouden worden genomen.
Airbus annuleerde de order in januari. Het Europese bedrijf wilde daarmee de druk opvoeren in een al langer lopend conflict met de luchtvaartmaatschappij over een ander type, de A350. Dat toestel kampt met een sneller dan verwachte slijtage aan de verf op de romp. Daar kan de verf barsten en afbladderen. Vanwege dat probleem hield Qatar Airways de vliegtuigen aan de grond en zette het bedrijf andere toestellen in.
Airbus meent dat Qatar Airways zelf heeft aangedrongen op een vliegverbod om zo een schadevergoeding af te kunnen dwingen. Qatar Airways heeft in totaal 76 toestellen van het type A350 besteld, waarvan het er al 53 heeft gekregen. De luchtvaartmaatschappij wil zo'n 675 miljoen euro aan schadevergoeding zien van Airbus.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdag voor de tweede dag op rij stevig omlaag. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat er "grote vooruitgang" is geboekt bij onderhandelingen over een definitief akkoord over het stoppen van de oorlog met Iran. De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif, die bemiddelt in de gesprekken tussen Iran en de VS, zei in een bericht op X dat hij hoopt op een blijvend akkoord dat zorgt voor vrede en stabiliteit in de regio en daarbuiten.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het is voor consumenten makkelijker geworden om hun telecomabonnement op te zeggen. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) hebben de telecomaanbieders de drempel om op te zeggen verlaagd na onderzoek van de ACM zelf.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een supermarkt op zondag openen gaat zomaar niet. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft woensdag geoordeeld dat de verzoeken van zeven supermarkten om op zondag open te mogen of langer open te kunnen, terecht zijn afgewezen.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Op Dubai wordt nu tot en met 28 juni niet gevlogen. Dat was eerder 22 juni.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Hotels in de Amerikaanse speelsteden voor het aanstaande WK voetbal kampen met een tegenvallende vraag. Een ruime meerderheid van de hoteliers zegt dat het aantal reserveringen achterblijft bij de verwachtingen, meldt de brancheorganisatie American Hotel & Lodging Association (AHLA) op basis van een enquête. Fans uit het buitenland zijn huiverig om af te reizen naar de Verenigde Staten, omdat ze strenge visumcontroles en hoge kosten vrezen. Daarnaast zijn veel kamers die wereldvoetbalbond FIFA reserveerde uiteindelijk niet geboekt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag hoger geopend. Beleggers op het Damrak hebben een drukke dag met veel kwartaalcijfers. Zo openden onder meer Philips, dsm-firmenich en Adyen de boeken. Ook Ahold Delhaize kwam met resultaten en de bekendmaking dat topman Frans Muller volgend jaar aftreedt. Ahold Delhaize wil de Frans-Britse Thierry Garnier benoemen tot zijn opvolger.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Lufthansa waarschuwt voor toenemende risico's voor zijn financiële prestaties vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee doelt het bedrijf onder meer op mogelijke kerosinetekorten. Daarnaast lopen de kosten voor brandstof flink op.
3 uur geleden