Airbus boekt overwinning in juridische strijd met Qatar Airways
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Vliegtuigfabrikant Airbus heeft een overwinning geboekt in het langslepende juridische conflict met luchtvaartmaatschappij Qatar Airways. De Europese vliegtuigbouwer kreeg van een Britse rechter toestemming om een order van Qatar Airways voor A321neo-vliegtuigen te annuleren.
Qatar Airways had een rechtbank in Londen om een verbod gevraagd om te voorkomen dat Airbus het contract voor vijftig vliegtuigen zou opzeggen. Dat verzoek werd dinsdag door een Britse rechter afgewezen. De uitspraak maakt de weg vrij voor Airbus om de toestellen opnieuw op de markt te brengen en te verkopen aan andere klanten. Volgens de rechter is Qatar Airways in staat om goede alternatieven te vinden voor de A321-vliegtuigen, die in het vierde kwartaal van 2023 in dienst zouden worden genomen.
Airbus annuleerde de order in januari. Het Europese bedrijf wilde daarmee de druk opvoeren in een al langer lopend conflict met de luchtvaartmaatschappij over een ander type, de A350. Dat toestel kampt met een sneller dan verwachte slijtage aan de verf op de romp. Daar kan de verf barsten en afbladderen. Vanwege dat probleem hield Qatar Airways de vliegtuigen aan de grond en zette het bedrijf andere toestellen in.
Airbus meent dat Qatar Airways zelf heeft aangedrongen op een vliegverbod om zo een schadevergoeding af te kunnen dwingen. Qatar Airways heeft in totaal 76 toestellen van het type A350 besteld, waarvan het er al 53 heeft gekregen. De luchtvaartmaatschappij wil zo'n 675 miljoen euro aan schadevergoeding zien van Airbus.
Meer uit Financieel
DAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, denkt niet dat de EU het antidwanginstrument gaat inzetten, zei hij dinsdag tijdens een persconferentie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. Hij roept op tot kalmte rondom Groenland.
48 minuten geledenLOS GATOS (ANP/RTR) - Netflix heeft zijn bod op de film- en tv-studio's en streamingdienst HBO Max van Warner Bros. Discovery omgezet in een volledig contant bod. In plaats van deels aandelen is de streamingdienst nu bereid de volle bijna 83 miljard dollar aan cash neer te tellen voor de overname. Daarmee probeert Netflix zijn bod interessanter te maken voor beleggers.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Er is te weinig aandacht voor de veiligheid bij nachtwerk op het Nederlandse spoor, constateert de Arbeidsinspectie. De inspectie ziet meerdere verbeterpunten, werd dinsdag naar buiten gebracht.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitzendkrachten in Nederland hebben vorig jaar opnieuw minder uren gedraaid dan een jaar eerder, meldt uitzendbrancheorganisatie ABU. Het is voor het vierde jaar op rij dat het aantal uren in de uitzendbranche is teruggelopen. Volgens de branche zorgen wet- en regelgeving ervoor dat uitzendwerk minder flexibel en duurder is geworden.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het wereldwijde toerisme heeft vorig jaar een nieuw recordniveau bereikt. Volgens het toerismebureau van de Verenigde Naties kwamen in 2025 meer dan 1,5 miljard internationale vakantiegangers aan op hun plaats van bestemming. Een jaar eerder werd met 1,4 miljard eveneens een record bereikt, aldus UN Tourism.
2 uur geledenRIJEN (ANP) - Oprichtersfamilie De Leeuw verkoopt Audax, het moederbedrijf van winkelketens Bruna en ReadShop, aan Lector Capital, een consortium van investeerders en ondernemers. Daarmee komt er volgens de onderneming een einde aan een onzekere periode van meer dan drie jaar waarin Audax kampte met in de coronatijd opgebouwde schulden.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europese tegenheffingen tegen de Verenigde Staten kunnen snel worden ingevoerd, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) na afloop van een vergadering met de EU-ministers van Financiën in Brussel. Er ligt al een pakket klaar ter waarde van 93 miljard euro.
2 uur geleden