Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Airborne Wandeltocht komt met alternatieve editie wegens corona

Airborne Wandeltocht komt met alternatieve editie wegens corona

OOSTERBEEK (ANP) - De Airborne Wandeltocht komt met een alternatief voor de 74e editie van het wandelevenement. De grootste eendaagse wandeltocht ter wereld kan vanwege de coronacrisis voor de tweede keer niet in de gebruikelijke vorm doorgaan. Vorig jaar werd het hele evenement doorgestreept. Daar kwamen zoveel teleurgestelde reacties op, dat het bestuur nu een alternatief heeft bedacht.

De Airborne Wandeltocht, die herinnert aan de Slag om Arnhem in september 1944, is altijd op de eerste zaterdag van september en trekt ruim 30.000 lopers. Deelnemers aan het alternatief mogen zelf kiezen wanneer ze gaan lopen, als dat maar tussen 2 augustus en 27 september is. Via de website airbornewandeltocht.nl is vanaf 2 augustus een deelnamebewijs te koop. Wie zich heeft ingeschreven krijgt een routebeschrijving en een QR-code voor de gekozen afstand toegestuurd.

De alternatieve Airborne Wandeltocht voert over de gewone parcoursen van 10, 15, 25 of 40 kilometer. Lopers komen onder andere langs de Airborne Begraafplaats en het Airborne Museum in Oosterbeek. De organisatie waarschuwt dat er onderweg geen voorzieningen voor de wandelaars zijn en dat routepijlen ook ontbreken. Bovendien is het niet de bedoeling dat het merendeel van de wandelaars toch op 4 september op pad gaat. Deelnemers krijgen wel een medaille achteraf.

Meer uit Binnenland

Premier Curaçao: regering was niet betrokken bij reis van Machado

WILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao was niet betrokken "bij de planning of uitvoering van de reis van María Corina Machado", de Venezolaanse oppositieleider die deze week haar Nobelprijs voor de Vrede in Noorwegen ophaalde. Premier Gilmar 'Pik' Pisas heeft dat vrijdag in een officiële verklaring meegedeeld. Hij laat weten dat Curaçao een strikt neutrale positie hanteert in de huidige regionale politieke spanningen.

1 uur geleden
Steun in Brabantse Staten voor nieuwe stikstofkoers provincie

DEN BOSCH (ANP) - Een meerderheid van Provinciale Staten in Noord-Brabant heeft, hoewel Statenleden zich onder druk gezet voelden, ingestemd met het nieuwe stikstofplan van de provincie.

5 uur geleden
Aanhoudingen om bedreigen boer die in nieuws kwam door misstanden

MOLENLANDEN (ANP) - Twee mannen zijn vrijdag opgepakt voor het bedreigen van een boer uit Molenlanden. De politie meldt dat de bedreigingen zijn gedaan naar aanleiding van een artikel en beelden over misstanden bij verzamelcentra voor runderen en kalveren.

5 uur geleden
Drenthe wil ook een wolf zenderen en afschrikken met paintballs

ASSEN (ANP) - De provincie Drenthe bereidt maatregelen voor tegen een wolf die donderdag twee wandelaars benaderde in het Dwingelderveld. Drenthe wil dit dier afschrikken met een paintballgeweer en is ook van plan de wolf te voorzien van een zender. Hiervoor moet het dier eerst worden verdoofd.

6 uur geleden
Man opgepakt voor zedenmisdrijven in Rotterdamse massagesalon

ROTTERDAM (ANP) - Een 47-jarige man uit Schiedam is zaterdag opgepakt omdat hij ervan verdacht wordt mensen te hebben verkracht en aangerand in een Rotterdamse massagesalon. Dat meldt de politie vrijdag.

7 uur geleden
Zonder ingreep loopt wachttijd arbeidsongeschikten op tot 3 jaar

DEN HAAG (ANP) - Als het stelsel voor arbeidsongeschiktheid niet drastisch wordt aangepakt, loopt de wachttijd voor een beoordeling op tot drie jaar in 2030. Daarvoor waarschuwen ambtenaren van verschillende ministeries in een gezamenlijk beleidsadvies. In dat geval zouden bijna 200.000 mensen wachten op een definitieve uitkering.

9 uur geleden
OM: verdachte dodelijke steekpartij 2003 moet vrijuit gaan

ROTTERDAM (ANP) - De 52-jarige Sofian A., verdacht van het doodsteken van de 33-jarige Lassaad Chourou in een woning aan de Duivenvoordestraat in de Rotterdamse wijk Middelland, is daarvoor niet strafbaar, vindt het Openbaar Ministerie. Volgens de officier van justitie is aannemelijk dat A. heeft gestoken om zichzelf te verdedigen. De steekpartij vond ruim 22 jaar geleden plaats.

10 uur geleden