Airborne Herdenking aangepast wegens overlijden Elizabeth
EDE (ANP) - Het overlijden van koningin Elizabeth heeft consequenties voor het programma van de Airborne Luchtlandingen en Herdenking in Ede volgende week zaterdag, laat een woordvoerster van burgemeester René Verhulst van Ede weten. Hoe het programma van de herdenking van de Slag om Arnhem in september 1944 er nu precies uit gaat zien, was donderdagavond nog niet bekend.
Volgend weekend staat in de regio Arnhem helemaal in het teken van de herdenking van de Slag om Arnhem. Op 17 september 1944 landden duizenden militairen van de 1e Britse Luchtlandingsdivisie bij Arnhem met als doel de Rijnbrug te veroveren op de Duitse bezetters. Die operatie mislukte, maar de regio Arnhem is de geallieerden altijd zeer dankbaar gebleven. Elk jaar zijn er onder andere tal van Britse hoogwaardigheidsbekleders bij de diverse herdenkingen. Ook het Britse koningshuis was meer dan eens vertegenwoordigd.
In de Eusebiuskerk in Arnhem is op 16 september de Airborne-herdenkingsdienst. Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem liet donderdagavond via Twitter weten: "Wij hebben sinds de Slag om Arnhem een bijzondere band met de koninklijke familie en met uw dappere veteranen en hun dierbaren. Arnhem brengt u graag de laatste eer." Bij de herdenkingen wordt nog een klein aantal Britse oud-strijders uit de Tweede Wereldoorlog verwacht. Of zij komen nu hun land in rouw is, kon de organisatie donderdag nog niet zeggen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Dierenbescherming heeft rond oud en nieuw ruim 300 meldingen ontvangen van vermiste huisdieren, gewonde dieren en andere incidenten. 34 meldingen werden gedaan tijdens nieuwjaarsnacht. Dat is een lichte stijging ten opzichte van vorig jaar. In totaal rukte de Dierenambulance meer dan 150 keer uit, meldt de organisatie.
10 minuten geledenBAARN (ANP) - De politievakbond ACP roept de nationale politie op tot gerichte opsporing van zwaar illegaal vuurwerk. "Vroegtijdige aanpak van handel, opslag en distributie kan de risico's aanzienlijk verkleinen en bijdragen aan veiligere jaarwisselingen", stelt de ACP.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel Amsterdam noemt de brand in de Vondelkerk niet te bevatten. "Wij gaan onderzoeken wat de schade aan de kerk is en vanuit daar bekijken we wat we kunnen doen", zegt een woordvoerster. Stadsherstel Amsterdam is sinds 1996 eigenaar van de kerk die in de nieuwjaarsnacht voor een groot deel werd verwoest.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere gemeenten klagen over ongeregeldheden tijdens de jaarwisseling. Ze sluiten zich aan bij politie, brandweer, veiligheidsregio's en vakbonden, die een slecht gevoel overhouden aan de nieuwjaarsnacht.
53 minuten geledenARNHEM (ANP) - Brandweerlieden zijn tijdens de jaarwisseling bijna 4300 keer in actie gekomen. Dat is ruim 4 procent meer dan vorig jaar en meer dan 16 procent hoger dan in het jaar daarvoor. De overkoepelende organisatie Brandweer Nederland spreekt van een "drukke, intense jaarwisseling".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet donderdag onderzoek naar de oorzaak van de brand in de Vondelkerk in Amsterdam. De kerk is bestempeld als plaats delict, zegt een politiewoordvoerder.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - In Volendam is donderdag stilgestaan bij de brand in café 't Hemeltje van 25 jaar geleden. Bij die brand, in de nieuwjaarsnacht van 2001, kwamen veertien jonge mensen om het leven. Ruim tweehonderd mensen liepen verwondingen op.
2 uur geleden