Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Airbnb zakt, Expedia stijgt op voorzichtig Wall Street

Airbnb zakt, Expedia stijgt op voorzichtig Wall Street

NEW YORK (ANP) - Airbnb behoorde vrijdag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. Het verhuurplatform boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht, maar de winst viel lager uit dan kenners hadden voorzien. Het aandeel werd ruim 8 procent lager gezet. Expedia steeg daarentegen dik 6 procent. De onderneming achter reissites als Trivago en Hotels.com verhoogde haar verwachtingen voor het hele jaar, na beter dan verwachte kwartaalcijfers.

De algehele stemming op Wall Street bleef terughoudend, na de sterke koersrally die volgde op de verkiezingswinst van Donald Trump eerder deze week. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent hoger op 43.805 punten. De brede S&P 500-index won ook 0,2 procent, tot 5984 punten, en techgraadmeter Nasdaq steeg een fractie tot 19.274 punten. De S&P 500 en de Nasdaq wisten donderdag de recordstanden verder aan te scherpen, terwijl de Dow vrijwel onveranderd sloot.

De drie graadmeters stevenen af op forse winsten op weekbasis. De Dow en de S&P 500 zijn deze week rond de 4 procent gestegen. Dat is de grootste weekwinst in een jaar tijd. De Nasdaq deed het nog beter met een weekwinst van meer dan 5 procent. De stemming werd gesteund door de verwachting dat Trump de belastingen voor bedrijven gaat verlagen en de regels voor ondernemingen gaat versoepelen.

Nvidia

Ook kauwden beleggers nog na op het besluit van de Federal Reserve om de rente verder te verlagen met een kwart procentpunt. Met lagere leenkosten wil de Fed de economie stimuleren.

Nvidia noteerde 0,3 procent lager. De belangrijkste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) steeg een dag eerder ruim 2 procent. Nvidia kreeg daarmee als eerste bedrijf op Wall Street een beurswaarde van meer dan 3,6 biljoen dollar. Nvidia is sinds vrijdag ook opgenomen in de Dow-Jonesindex, terwijl chipmaker Intel na 25 jaar uit de index van de dertig grootste beursgenoteerde bedrijven in de VS is verwijderd.

Pinterest kelderde op zijn beurt bijna 14 procent, na een tegenvallende omzetverwachting van het socialemediabedrijf voor het huidige kwartaal. De Chinese webwinkelconcerns JD.com en Alibaba verloren daarnaast rond de 5 procent in New York. De Chinese overheid kondigde maatregelen aan om de schulden van lokale overheden aan te pakken en de economie te stimuleren. Beleggers hadden echter op meer gehoopt.

Meer uit Financieel

Texas onderzoekt ticketsite StubHub na klachten over WK-kaarten

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Openbaar aanklagers in de Amerikaanse staat Texas zijn een onderzoek begonnen naar ticketwebsite StubHub na klachten rondom kaartjes voor het WK voetbal. Mensen die dachten via de doorverkoopsite kaartjes te hebben bemachtigd, zouden kort voor de wedstrijd bericht hebben gekregen dat de tickets niet beschikbaar waren.

5 uur geleden
AEX sluit handelsweek hoger, chipbedrijven bij winnaars

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een plus het weekend ingegaan. De chipbedrijven stonden bij de grootste stijgers en lieten daarmee herstel zien na de koersverliezen van de afgelopen dagen.

8 uur geleden
EBN begint met het vullen van gasopslag Grijpskerk

UTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) is begonnen met het vullen van de gasopslag in Grijpskerk. Het staatsbedrijf heeft een overeenkomst gesloten met de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), de eigenaar van de opslag, voor het gebruik tot 1 april volgend jaar.

10 uur geleden
CNV vreest minimale stagevergoedingen na kabinetsvoorstel

UTRECHT (ANP) - De jongerentak van CNV is blij dat het kabinet een verplichte stagevergoeding wil invoeren voor mbo-, hbo- en wo-studenten. De vakbond vreest echter voor symbolische vergoedingen, omdat er geen minimumbedrag bijhoort.

13 uur geleden
Eerste geldautomaten van DNB geopend op Saba en Sint Eustatius

AMSTERDAM (ANP) - Op Saba en Sint Eustatius zijn deze week de eerste geldautomaten van De Nederlandsche Bank (DNB) geopend. De centrale bank kondigde vorig jaar al aan zijn diensten uit te breiden met contant geldvoorzieningen in Caribisch Nederland om het voor inwoners, ondernemers en bezoekers makkelijker te maken om contant geld op te nemen.

13 uur geleden
Duitse regering blijft rekenen op beursgang defensiebedrijf KNDS

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering blijft erop rekenen dat het Frans-Duitse defensiebedrijf KNDS een beursgang zal maken. KNDS stelde eerder deze week zijn beursgang op de aandelenmarkten in Frankfurt en Parijs uit vanwege de onrustige marktomstandigheden in de Europese defensiesector.

14 uur geleden
Wereldwijde voedselprijzen dalen voor tweede maand op rij

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in juni opnieuw licht gedaald, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). In mei namen de voedselprijzen ook al iets af vergeleken met het hoogste punt in drie jaar in april.

14 uur geleden