Airbnb wil inspelen op mensen die thuiswerken vanaf vakantieadres
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Vakantieverhuurplatform Airbnb wil inspelen op mensen die vanaf hun vakantieadres via videovergaderingen ook willen thuiswerken. Dat gaat het bedrijf doen door bijvoorbeeld met geverifieerde informatie te komen over de internetsnelheid op de te huren accommodaties in zijn aanbod. Dan kunnen gasten erop vertrouwen dat ze geen Zoom-meeting meer hoeven te missen vanaf hun verblijf, is de gedachte.
In de ogen van het platform heeft de coronapandemie een ware reisrevolutie teweeggebracht. Door de pandemie zitten miljoenen mensen voor hun werk niet meer vast aan een bepaalde plek en zijn ook hun werktijden opeens flexibel. Airbnb spreekt van "overal wonen" en die trend is volgens de onderneming een blijvertje.
Het platform baseert zich bij deze analyse op boekingscijfers en het zoekgedrag van mensen die kijken naar accommodaties. Er worden tegenwoordig vaker langere verblijven geboekt dan voorheen. Bijna de helft van de gereserveerde nachten op Airbnb is voor een periode van minimaal een week. Twee jaar geleden was dit nog 38 procent. En mensen die een lang verblijf willen reserveren filteren bij het zoeken naar accommodaties meer op voorzieningen als wifi, de mogelijkheid om huisdieren mee te nemen en de faciliteiten van de keuken.
Airbnb had dinsdag speciaal een persevenement opgezet voor het naar buiten brengen van de nieuwe plannen. Aanbieders van Airbnb-locaties zullen in de app van het bedrijf een mogelijkheid krijgen om de internetverbinding van hun accommodatie te testen en bevestigen. Verder heeft het platform AirCover aangekondigd, waarmee hosts op Airbnb zich kunnen indekken tegen schade veroorzaakt door huisdieren.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP) - De Europese Commissie en India hebben overeenstemming bereikt over een vrijhandelsakkoord, meldt commissievoorzitter Ursula von der Leyen. Onderhandelingen over de deal lopen al vele jaren, maar kwamen in een stroomversnelling nadat zowel de EU als India te maken kreeg met handelstarieven vanuit de Verenigde Staten. Beide kampen waren er daarom op gebrand snel tot een akkoord te komen.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Er zijn in 2026 iets minder cafés in Nederland dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van data die het ANP heeft opgevraagd bij de Kamer van Koophandel (KVK). Volgens branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland gaat Gen Z niet alleen naar cafés, maar is ook de koffiebar steeds meer in trek.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag hoger geëindigd, in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve en belangrijke bedrijfscijfers later deze week. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Verwacht wordt dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd laat. Dat besluit leidt naar verwachting tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.
9 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse technologieconcern Microsoft heeft een nieuwe, zelfontwikkelde chip voor AI-toepassingen onthuld. Daarmee wil het concern zijn eigen toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie efficiënter laten draaien en minder afhankelijk worden van marktleider Nvidia.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Socialemediaplatform Meta is het nog altijd "fundamenteel oneens" met de aanpassingen die Facebook en Instagram van de Nederlandse rechter moesten ondergaan. Tegen dat besluit van oktober stelde het concern direct hoger beroep in, maar vlak voor de behandeling trok Meta de belangrijkste bezwaren in. Tijdens die zitting bleek maandag dat het bedrijf op andere manieren de gedwongen aanpassingen wil aanvechten.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aandelenhandelaren op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan bij het begin van de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.
14 uur geleden