Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Airbnb vreest effect geopolitieke conflicten op reislust

Airbnb vreest effect geopolitieke conflicten op reislust

SAN FRANCISCO (ANP) - Het verhuurplatform voor vakantieadressen Airbnb kijkt met grotere zorgen naar de rest van het jaar. Het bedrijf vreest dat "geopolitieke conflicten" het sterke herstel van het internationale toerisme na de coronapandemie kunnen dwarsbomen.

Airbnb meldt dat de aantallen reizigers in de eerste weken van het vierde kwartaal sterker heen en weer bewegen. Naast oorlogen zou ook de afzwakkende economie daar de oorzaak van zijn. "We kijken nauwlettend naar macro-economische trends en geopolitieke conflicten die de vraag naar reizen kunnen raken", schrijft het bedrijf bij zijn kwartaalcijfers.

Het internetbedrijf, dat geld verdient aan vaak particuliere verhuurders van vakantiewoningen, groeide in het derde kwartaal stevig door. Het aantal boekingen op Airbnb steeg met 14 procent, wat een sterkere toename is dan in het voorgaande kwartaal.

Hotels

Het leverde het bedrijf een 18 procent hogere omzet op van 3,4 miljard dollar (3,2 miljard euro). Daarop boekte het bedrijf een voor eenmalige posten aangepaste winst voor belastingen, rentes en afschrijvingen van 1,8 miljard dollar. Dat is ruim een kwart meer dan een jaar eerder. De nettowinst viel met 4,4 miljard dollar ruim drieƫnhalf keer zo hoog uit als een jaar eerder, maar dat kwam vooral door een belastingmeevaller.

Airbnb concurreert met hotels, die door de steeds hogere kosten hun tarieven moeten verhogen. De gemiddelde prijs voor een overnachting in een eenpersoonskamer bij Airbnb steeg volgens het bedrijf 1 procent, na een correctie voor het effect van wisselkoersen. In Noord-Amerika daalden de prijzen zelfs, maar in Europa werd een Airbnb boeken wel duurder.

Meer uit Financieel

Winst vliegtuigbouwer Airbus gehalveerd door productieproblemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.

26 minuten geleden
Vertrek VAE uit OPEC drukt olieprijs voorlopig niet, zegt expert

DEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.

1 uur geleden
Shell bij winnaars op lager Damrak, PostNL daalt na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Shell hoorde dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het olie- en gasbedrijf werd gesteund door de hogere olieprijzen. Pogingen om vredesbesprekingen over de oorlog in Iran te hervatten lijken vastgelopen, waardoor de belangrijke Straat van Hormuz vrijwel volledig gesloten blijft en de verstoring van de olietoevoer voortduurt. Het aandeel klom 1 procent.

1 uur geleden
ACM zet ANWB Energie onder verscherpt toezicht

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) houdt energieleverancier ANWB Energie strenger in de gaten. Door problemen met het automatiseringssysteem slaagt de organisatie er al maanden niet in om eind- en jaarafrekeningen van klanten binnen de termijn van zes weken te versturen, maakte de ACM bekend.

2 uur geleden
Schiphol en KLM nemen extra maatregelen na problemen winterweer

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM nemen extra maatregelen om beter voorbereid te zijn op sneeuw en vorst. Dat is een van de uitkomsten van een evaluatie na de grote verstoringen begin dit jaar op de luchthaven, die het gevolg waren van het winterse weer.

3 uur geleden
AI-zorgen drukken Wall Street, tech- en chipaandelen dalen

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten dinsdag bij de opening een gemengd beeld zien, na de recordstanden vorige week. De stemming werd gedrukt door een teleurstellend bericht over AI-bedrijf OpenAI.

3 uur geleden
Verenigde Arabische Emiraten stappen uit oliekartel OPEC

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben aangekondigd uit oliekartel OPEC te stappen. Ook wil het land geen deel meer uitmaken van de maandelijkse gesprekken van OPEC+, waarbij naast de grote olieproducerende OPEC-landen ook bondgenoot Rusland aan tafel zit. De Emiraten geven als reden dat ze hun eigen belangen zwaarder willen laten wegen.

4 uur geleden