Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Airbnb vreest effect geopolitieke conflicten op reislust

Airbnb vreest effect geopolitieke conflicten op reislust

SAN FRANCISCO (ANP) - Het verhuurplatform voor vakantieadressen Airbnb kijkt met grotere zorgen naar de rest van het jaar. Het bedrijf vreest dat "geopolitieke conflicten" het sterke herstel van het internationale toerisme na de coronapandemie kunnen dwarsbomen.

Airbnb meldt dat de aantallen reizigers in de eerste weken van het vierde kwartaal sterker heen en weer bewegen. Naast oorlogen zou ook de afzwakkende economie daar de oorzaak van zijn. "We kijken nauwlettend naar macro-economische trends en geopolitieke conflicten die de vraag naar reizen kunnen raken", schrijft het bedrijf bij zijn kwartaalcijfers.

Het internetbedrijf, dat geld verdient aan vaak particuliere verhuurders van vakantiewoningen, groeide in het derde kwartaal stevig door. Het aantal boekingen op Airbnb steeg met 14 procent, wat een sterkere toename is dan in het voorgaande kwartaal.

Hotels

Het leverde het bedrijf een 18 procent hogere omzet op van 3,4 miljard dollar (3,2 miljard euro). Daarop boekte het bedrijf een voor eenmalige posten aangepaste winst voor belastingen, rentes en afschrijvingen van 1,8 miljard dollar. Dat is ruim een kwart meer dan een jaar eerder. De nettowinst viel met 4,4 miljard dollar ruim drieënhalf keer zo hoog uit als een jaar eerder, maar dat kwam vooral door een belastingmeevaller.

Airbnb concurreert met hotels, die door de steeds hogere kosten hun tarieven moeten verhogen. De gemiddelde prijs voor een overnachting in een eenpersoonskamer bij Airbnb steeg volgens het bedrijf 1 procent, na een correctie voor het effect van wisselkoersen. In Noord-Amerika daalden de prijzen zelfs, maar in Europa werd een Airbnb boeken wel duurder.

Meer uit Financieel

Reuters: sojahandelaren willen uit ontbossingsakkoord stappen

SÃO PAULO (ANP/RTR) - Een aantal grote sojahandelaren wil een overeenkomst uit 2006 verbreken die ontbossing van het Amazone-regenwoud tegengaat. Dit melden twee ingewijden aan persbureau Reuters. De beslissing heeft volgens hen te maken met Braziliaanse belastingvoordelen die in januari worden ingetrokken.

1 uur geleden
Uitzendconcern Randstad grootste winnaar in groene AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft de eerste handelsdag na de kerstonderbreking met winst afgesloten. Uitzendconcern Randstad was met een plus van 4 procent de overtuigende koploper in de hoofdgraadmeter, die 0,5 procent hoger sloot op 946,16 punten.

3 uur geleden
Airbus krijgt miljardenorders van Chinese vliegmaatschappijen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft twee orders voor tientallen toestellen uit China ontvangen van in totaal 8,2 miljard dollar (ongeveer 7 miljard euro). Met de bestellingen van twee Chinese luchtvaartmaatschappijen vergroot de Europese vliegtuigbouwer zijn marktaandeel in de op een na grootste economie ter wereld.

5 uur geleden
Wall Street begint licht lager aan korte handelsweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen aan de laatste korte week van het jaar. Beleggers deden het rustig aan in de laatste dagen van het sterke beursjaar 2025. Op donderdag 1 januari blijft Wall Street de hele dag dicht, net als alle andere beurzen.

6 uur geleden
Saudische overheid koopt bouwconcern familie Osama bin Laden

RIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.

8 uur geleden
Productie hernieuwbare energie groeide 7 procent in 2025

DEN HAAG (ANP) - De productie van hernieuwbare energie is dit jaar met 7 procent toegenomen, becijfert platform Energieopwek.nl. Tegelijkertijd werden windmolens en zonnepanelen vaker uitgezet dan een jaar eerder. Dat gebeurt vooral wanneer er stroomoverschotten zijn. Aan elektriciteitsproductie valt dan niets te verdienen en soms zit het stroomnet op die momenten simpelweg vol.

9 uur geleden
Duitse milieuminister pleit voor verbod op wegwerp-e-sigaretten

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse milieuminister Carsten Schneider pleit voor een verbod op wegwerp-e-sigaretten in het land. "Dat is mijn zeer duidelijke voorkeur", vertelde de SPD-politicus aan het Duitse persbureau dpa. "Ik ben er sterk voor."

9 uur geleden