Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Airbnb vreest effect geopolitieke conflicten op reislust

Airbnb vreest effect geopolitieke conflicten op reislust

SAN FRANCISCO (ANP) - Het verhuurplatform voor vakantieadressen Airbnb kijkt met grotere zorgen naar de rest van het jaar. Het bedrijf vreest dat "geopolitieke conflicten" het sterke herstel van het internationale toerisme na de coronapandemie kunnen dwarsbomen.

Airbnb meldt dat de aantallen reizigers in de eerste weken van het vierde kwartaal sterker heen en weer bewegen. Naast oorlogen zou ook de afzwakkende economie daar de oorzaak van zijn. "We kijken nauwlettend naar macro-economische trends en geopolitieke conflicten die de vraag naar reizen kunnen raken", schrijft het bedrijf bij zijn kwartaalcijfers.

Het internetbedrijf, dat geld verdient aan vaak particuliere verhuurders van vakantiewoningen, groeide in het derde kwartaal stevig door. Het aantal boekingen op Airbnb steeg met 14 procent, wat een sterkere toename is dan in het voorgaande kwartaal.

Hotels

Het leverde het bedrijf een 18 procent hogere omzet op van 3,4 miljard dollar (3,2 miljard euro). Daarop boekte het bedrijf een voor eenmalige posten aangepaste winst voor belastingen, rentes en afschrijvingen van 1,8 miljard dollar. Dat is ruim een kwart meer dan een jaar eerder. De nettowinst viel met 4,4 miljard dollar ruim drieƫnhalf keer zo hoog uit als een jaar eerder, maar dat kwam vooral door een belastingmeevaller.

Airbnb concurreert met hotels, die door de steeds hogere kosten hun tarieven moeten verhogen. De gemiddelde prijs voor een overnachting in een eenpersoonskamer bij Airbnb steeg volgens het bedrijf 1 procent, na een correctie voor het effect van wisselkoersen. In Noord-Amerika daalden de prijzen zelfs, maar in Europa werd een Airbnb boeken wel duurder.

Meer uit Financieel

Wall Street herstelt deels na uitspraak Trump over aanval op Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten wisten maandag in het laatste handelsuur een belangrijk deel van de eerdere verliezen goed te maken. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld.

23 minuten geleden
Schiphol onzeker over wachttijden na wijziging beveiligingsaanpak

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol kan niet uitsluiten dat er dinsdag opnieuw lange wachtrijen bij de beveiliging ontstaan, zoals maandag het geval was. "Op basis van de ontwikkeling die we vanochtend hebben meegemaakt, durven we nog niet te zeggen wat het beeld dinsdag definitief zal zijn", zegt een woordvoerder van de luchthaven.

40 minuten geleden
Elon Musk verliest rechtszaak tegen OpenAI

OAKLAND (ANP/RTR) - Een Amerikaanse jury heeft Elon Musk maandag in het ongelijk gesteld in zijn rechtszaak tegen OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT. De jury vond dat het bedrijf niet verantwoordelijk kan worden gehouden voor het feit dat het volgens Musk zou zijn afgeweken van zijn oorspronkelijke doel: de mensheid helpen. Daarbij was de wettelijke termijn om de zaak aan te spannen volgens de jury al verstreken.

2 uur geleden
Petrogas begint arbitragezaak tegen Nederland

DEN HAAG (ANP) - Het olie- en gasbedrijf Petrogas uit Oman heeft een internationale arbitrageprocedure tegen Nederland aangespannen. Dat laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) weten. Volgens de onderneming heeft Nederland een investeringsverdrag met Oman geschonden.

2 uur geleden
Nieuwe Amerikaanse vrijstelling voor verkoop Russische olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering staat met een vrijstelling toe dat Russische olie die al op tankers is geladen alsnog verkocht mag worden. Dat gebeurt slechts enkele dagen nadat de vorige vrijstelling was verlopen. De beslissing om opnieuw een vrijstelling toe te staan onderstreept de druk waarmee de regering van president Donald Trump te maken heeft om stijgende brandstofkosten te beperken. Tegelijkertijd heeft de regering te maken met een wereldwijd tekort aan olieaanbod dat door de oorlog in het Midden-Oosten is ontstaan.

3 uur geleden
Damrak toont herstel ondanks onrust in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak liet maandag gaandeweg herstel zien, na de verliezen van vrijdag. Daarbij kreeg de markt steun van olieprijzen die weliswaar nog stegen, maar minder hard dan tijdens de ochtendhandel. Dat kwam door een Iraans mediabericht dat meldde dat Amerikaanse functionarissen zouden hebben ingestemd met het opschorten van sancties op Iraanse ruwe olie. Dit zou gelden zolang de onderhandelingen over het beƫindigen van de oorlog doorgaan.

5 uur geleden
Handelsdeal EU-VS is 'cruciaal' voor Nederland, vindt Sjoerdsma

BRUSSEL (ANP) - Het vasthouden aan de handelsdeal tussen de EU en de VS is voor Nederland cruciaal, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Handel) maandag in Brussel. De EU-lidstaten en het Europees Parlement onderhandelen dinsdag opnieuw over die deal die de Europese Commissie vorig jaar zomer met de Amerikanen sloot. Het Parlement en de lidstaten moeten nog definitief instemmen.

5 uur geleden