Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Airbnb schikt overtreding Amerikaanse sancties tegen Cuba

Airbnb schikt overtreding Amerikaanse sancties tegen Cuba

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Vakantieverhuurplatform Airbnb heeft een schikking van bijna een ton getroffen voor claims dat het bedrijf de Amerikaanse sancties tegen Cuba heeft geschonden. Airbnb Payments, een dochterbedrijf van het platform, heeft volgens Amerikaanse autoriteiten betalingen verwerkt voor gasten die niet bevoegd waren om naar Cuba te reizen. Ook zou het bedrijf zijn transacties op het communistische eiland niet goed hebben bijgehouden.

Met de schikking is om precies te zijn 91.172 dollar gemoeid. Omgerekend is dat bijna 80.700 euro. De Amerikaanse Office of Foreign Asset Control (OFAC), de toezichthouder in deze kwestie, heeft gezegd er bij het bepalen van de hoogte van het schikkingsbedrag rekening mee is gehouden dat Airbnb zelf achter de fouten was gekomen. Ook had het bedrijf de autoriteiten hiervan zelf op de hoogte gebracht.

Airbnb is al sinds april 2015 actief in Cuba. Dat Airbnb op het eiland aan de slag ging werd destijds beschouwd als een voorbeeld van de voordelen voor het Amerikaanse bedrijfsleven van een betere relatie met Cuba. Onder president Barack Obama zetten de Verenigde Staten namelijk in op het verminderen van de onderlinge spanningen en het bevorderen van de handel.

Meer uit Financieel

Nvidia: 1 biljoen dollar uit geavanceerde chips tegen eind 2027

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia verwacht tegen het einde van 2027 minstens 1 biljoen dollar te genereren met zijn nieuwste generaties grafische en AI-chips. Dat maakte het bedrijf maandag bekend tijdens zijn jaarlijkse conferentie voor ontwikkelaars.

5 uur geleden
Duik van olieprijs duwt Wall Street omhoog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten lieten maandag een overtuigend herstel zien na de verliezen van afgelopen weken. De beurshandel kreeg steun van een sterke daling van de olieprijs. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten zorgde nog wel voor een gespannen stemming bij beleggers.

6 uur geleden
Staking legt luchtverkeer op Berlijns vliegveld woensdag plat

BERLIJN (ANP/DPA) - De internationale luchthaven van Berlijn schort woensdag al het passagiersverkeer op vanwege een staking, meldt Berlin Brandenburg Airport. De staking raakt 445 vluchten en ongeveer 57.000 passagiers, aldus de exploitant van de luchthaven.

9 uur geleden
Duurder vast energiecontract blijft populairder dan voor oorlog

DEN HAAG (ANP) - Vaste energiecontracten zijn ook na de gestegen prijzen nog populair. De belangstellingspiek van vlak na het uitbreken van de Iranoorlog is voorbij, maar energiebedrijven zien nog steeds meer overstappers dan daarvoor. De prijs van een nieuw vast contract ligt door de hogere gasprijs nu gemiddeld zo'n 5 procent hoger dan eerst, wat op jaarbasis voor een doorsnee huishouden een prijsstijging van zo'n 100 euro is, zo staat in een Kamerbrief van maandag.

9 uur geleden
Europese beurzen klimmen door dalende olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.

10 uur geleden
Vergelijker: spaarrente schiet omhoog naar 2,50 procent

EINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiƫle vergelijkingssite Geld.nl.

11 uur geleden
FNV: veel werknemers DHL Express hebben gestaakt

AMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.

11 uur geleden