Airbnb schikt overtreding Amerikaanse sancties tegen Cuba
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Vakantieverhuurplatform Airbnb heeft een schikking van bijna een ton getroffen voor claims dat het bedrijf de Amerikaanse sancties tegen Cuba heeft geschonden. Airbnb Payments, een dochterbedrijf van het platform, heeft volgens Amerikaanse autoriteiten betalingen verwerkt voor gasten die niet bevoegd waren om naar Cuba te reizen. Ook zou het bedrijf zijn transacties op het communistische eiland niet goed hebben bijgehouden.
Met de schikking is om precies te zijn 91.172 dollar gemoeid. Omgerekend is dat bijna 80.700 euro. De Amerikaanse Office of Foreign Asset Control (OFAC), de toezichthouder in deze kwestie, heeft gezegd er bij het bepalen van de hoogte van het schikkingsbedrag rekening mee is gehouden dat Airbnb zelf achter de fouten was gekomen. Ook had het bedrijf de autoriteiten hiervan zelf op de hoogte gebracht.
Airbnb is al sinds april 2015 actief in Cuba. Dat Airbnb op het eiland aan de slag ging werd destijds beschouwd als een voorbeeld van de voordelen voor het Amerikaanse bedrijfsleven van een betere relatie met Cuba. Onder president Barack Obama zetten de Verenigde Staten namelijk in op het verminderen van de onderlinge spanningen en het bevorderen van de handel.
Meer uit Financieel
HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.
9 uur geledenROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
21 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
23 uur geleden