Airbnb schikt overtreding Amerikaanse sancties tegen Cuba
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Vakantieverhuurplatform Airbnb heeft een schikking van bijna een ton getroffen voor claims dat het bedrijf de Amerikaanse sancties tegen Cuba heeft geschonden. Airbnb Payments, een dochterbedrijf van het platform, heeft volgens Amerikaanse autoriteiten betalingen verwerkt voor gasten die niet bevoegd waren om naar Cuba te reizen. Ook zou het bedrijf zijn transacties op het communistische eiland niet goed hebben bijgehouden.
Met de schikking is om precies te zijn 91.172 dollar gemoeid. Omgerekend is dat bijna 80.700 euro. De Amerikaanse Office of Foreign Asset Control (OFAC), de toezichthouder in deze kwestie, heeft gezegd er bij het bepalen van de hoogte van het schikkingsbedrag rekening mee is gehouden dat Airbnb zelf achter de fouten was gekomen. Ook had het bedrijf de autoriteiten hiervan zelf op de hoogte gebracht.
Airbnb is al sinds april 2015 actief in Cuba. Dat Airbnb op het eiland aan de slag ging werd destijds beschouwd als een voorbeeld van de voordelen voor het Amerikaanse bedrijfsleven van een betere relatie met Cuba. Onder president Barack Obama zetten de Verenigde Staten namelijk in op het verminderen van de onderlinge spanningen en het bevorderen van de handel.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met een gemengd beeld gesloten. Een tegenvallend kwartaalbericht van softwareconcern Oracle leidde tot zorgen over hoge kosten en waarderingen in de AI-sector. Beleggers weken uit naar aandelen in andere sectoren, die daardoor aan waarde wonnen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Griekse minister Kyriakos Pierrakakis is gekozen tot nieuwe voorzitter van de Eurogroep. De ministers van Financiën van de eurolanden verkozen hem boven de andere kandidaat, de Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting).
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod op de verbrandingsmotor in auto's, zegt de voorzitter van de grootste partij in het Europees Parlement EVP, Manfred Weber, tegen de Duitse krant Bild. Eerder is afgesproken dat per 2035 nieuw gemaakte auto's in de EU geen CO2 meer mogen uitstoten. Weber zegt dat dat nu is teruggebracht naar 90 procent. Die aanpassing zou volgende week bekendgemaakt worden door de Europese Commissie.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.
8 uur geleden