Airbnb onderuit op positief Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - Airbnb ging woensdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. Het verhuurplatform boekte afgelopen kwartaal minder winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. Ook gaf het bedrijf een tegenvallende verwachting af voor het huidige kwartaal. Airbnb waarschuwde daarbij voor een verminderende vraag naar accommodaties onder Amerikaanse klanten. Het aandeel daalde 14 procent.
De algehele stemming op Wall Street was opnieuw positief, na het herstel een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,6 procent hoger op 39.237 punten. De brede S&P 500-index klom 1,2 procent tot 5300 punten en techgraadmeter Nasdaq won 1,6 procent tot 16.617 punten. De Amerikaanse beurzen maakten dinsdag al een einde aan een driedaagse verliesreeks die werd veroorzaakt door zorgen over een mogelijke recessie in de Verenigde Staten.
Lyft kelderde 17,2 procent. De taxidienst gaf een teleurstellende omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Concurrent Uber steeg 2,3 procent. Dat aandeel won dinsdag bijna 11 procent na goed ontvangen resultaten.
Walt Disney
Super Micro Computer ging 14,7 procent onderuit. De leverancier van servers voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) zag de winstmarge dalen afgelopen kwartaal en gaf een tegenvallende winstverwachting af voor het huidige kwartaal. Het bedrijf kondigde ook een aandelensplitsing aan.
Walt Disney verloor 3,3 procent. Het entertainmentconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht en verhoogde de winstprognose voor het hele jaar. Het bedrijf kampte met tegenvallende aantallen bezoekers in de Amerikaanse pretparken, maar boekte wel voor het eerst winst met zijn streamingdiensten. Ook de filmstudio presteerde boven verwachting, dankzij het succes van de animatiefilm Inside Out 2. De streamingdienst, waaronder Disney+, boekte een winst van 47 miljoen dollar. Om streaming winstgevend te houden, verhoogt Disney de prijzen van zijn onlinevideodiensten.
Teleurstellend kwartaal
CVS Health zakte 1,8 procent. De zorgverzekeraar verlaagde opnieuw de winstverwachting voor dit jaar, na een teleurstellend kwartaal. Het berichtenplatform Reddit, dat ook met cijfers kwam, daalde 7,5 procent.
De euro was 1,0919 dollar waard, tegen 1,0923 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,8 procent duurder op 74,55 dollar. Brentolie kostte 1,7 procent meer, op 77,71 dollar per vat.
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse overheid heeft burgers opgeroepen geen toiletpapier te hamsteren. Berichten op sociale media suggereren namelijk dat mensen in het Aziatische land beginnen met het inslaan van dagelijkse benodigdheden uit angst voor gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in Nederland is flink verslechterd sinds de eerste aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op Iran eind februari. De vertrouwensgraadmeter van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laat in maart de grootste daling zien in bijna vier jaar.
43 minuten geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen maandag hard omlaag door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen stegen na het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump van afgelopen zaterdag dat hij Iraanse energiecentrales zal aanvallen als Iran niet binnen 48 uur de Straat van Hormuz volledig heropent voor de scheepvaart.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) overlegt met regeringen in Azië en Europa over het vrijgeven van extra olie uit strategische voorraden "indien nodig" door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Fatih Birol maandag gezegd tegen de National Press Club in de Australische hoofdstad Canberra.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen waren in februari gemiddeld 5,4 procent duurder dan een jaar eerder. Dat constateren het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster op basis van de recentste cijfers. In januari stegen de prijzen ook met 5,4 procent op jaarbasis.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express gaan maandag opnieuw staken, hebben vakbonden FNV en CNV aangekondigd. Om eisen voor een nieuwe cao kracht bij te zetten wordt het werk neergelegd op meerdere vestigingen in Zuid-Nederland, waaronder Breda, Rotterdam en Eindhoven. De staking duurt de hele dag.
2 uur geledenCANBERRA (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) overlegt met regeringen in Azië en Europa over het vrijgeven van extra olie uit strategische voorraden "indien nodig" door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Fatih Birol maandag gezegd tegen de National Press Club in de Australische hoofdstad Canberra.
4 uur geleden