Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Airbnb onderuit op positief Wall Street na resultaten

Airbnb onderuit op positief Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Airbnb ging woensdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. Het verhuurplatform boekte afgelopen kwartaal minder winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. Ook gaf het bedrijf een tegenvallende verwachting af voor het huidige kwartaal. Airbnb waarschuwde daarbij voor een verminderende vraag naar accommodaties onder Amerikaanse klanten. Het aandeel daalde 14 procent.

De algehele stemming op Wall Street was opnieuw positief, na het herstel een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,6 procent hoger op 39.237 punten. De brede S&P 500-index klom 1,2 procent tot 5300 punten en techgraadmeter Nasdaq won 1,6 procent tot 16.617 punten. De Amerikaanse beurzen maakten dinsdag al een einde aan een driedaagse verliesreeks die werd veroorzaakt door zorgen over een mogelijke recessie in de Verenigde Staten.

Lyft kelderde 17,2 procent. De taxidienst gaf een teleurstellende omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Concurrent Uber steeg 2,3 procent. Dat aandeel won dinsdag bijna 11 procent na goed ontvangen resultaten.

Walt Disney

Super Micro Computer ging 14,7 procent onderuit. De leverancier van servers voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) zag de winstmarge dalen afgelopen kwartaal en gaf een tegenvallende winstverwachting af voor het huidige kwartaal. Het bedrijf kondigde ook een aandelensplitsing aan.

Walt Disney verloor 3,3 procent. Het entertainmentconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht en verhoogde de winstprognose voor het hele jaar. Het bedrijf kampte met tegenvallende aantallen bezoekers in de Amerikaanse pretparken, maar boekte wel voor het eerst winst met zijn streamingdiensten. Ook de filmstudio presteerde boven verwachting, dankzij het succes van de animatiefilm Inside Out 2. De streamingdienst, waaronder Disney+, boekte een winst van 47 miljoen dollar. Om streaming winstgevend te houden, verhoogt Disney de prijzen van zijn onlinevideodiensten.

Teleurstellend kwartaal

CVS Health zakte 1,8 procent. De zorgverzekeraar verlaagde opnieuw de winstverwachting voor dit jaar, na een teleurstellend kwartaal. Het berichtenplatform Reddit, dat ook met cijfers kwam, daalde 7,5 procent.

De euro was 1,0919 dollar waard, tegen 1,0923 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,8 procent duurder op 74,55 dollar. Brentolie kostte 1,7 procent meer, op 77,71 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

5 uur geleden
Trump: focus gesprek oliebedrijven op Venezuela en lagere prijzen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.

6 uur geleden
Ondertekening Mercosur-deal op 17 januari in Paraguay

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentiniƫ, Braziliƫ, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.

7 uur geleden
AEX-index fors in de plus door winsten ASML en Shell

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.

8 uur geleden
Hooggerechtshof VS doet geen uitspraak in zaak om importheffingen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.

9 uur geleden
KLM annuleert zaterdag geen vluchten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.

10 uur geleden
Recordaantal reizigers via Eindhoven Airport in 2025

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.

10 uur geleden