Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Airbnb onderuit op positief Wall Street na resultaten

Airbnb onderuit op positief Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Airbnb ging woensdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. Het verhuurplatform boekte afgelopen kwartaal minder winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. Ook gaf het bedrijf een tegenvallende verwachting af voor het huidige kwartaal. Airbnb waarschuwde daarbij voor een verminderende vraag naar accommodaties onder Amerikaanse klanten. Het aandeel daalde 14 procent.

De algehele stemming op Wall Street was opnieuw positief, na het herstel een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,6 procent hoger op 39.237 punten. De brede S&P 500-index klom 1,2 procent tot 5300 punten en techgraadmeter Nasdaq won 1,6 procent tot 16.617 punten. De Amerikaanse beurzen maakten dinsdag al een einde aan een driedaagse verliesreeks die werd veroorzaakt door zorgen over een mogelijke recessie in de Verenigde Staten.

Lyft kelderde 17,2 procent. De taxidienst gaf een teleurstellende omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Concurrent Uber steeg 2,3 procent. Dat aandeel won dinsdag bijna 11 procent na goed ontvangen resultaten.

Walt Disney

Super Micro Computer ging 14,7 procent onderuit. De leverancier van servers voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) zag de winstmarge dalen afgelopen kwartaal en gaf een tegenvallende winstverwachting af voor het huidige kwartaal. Het bedrijf kondigde ook een aandelensplitsing aan.

Walt Disney verloor 3,3 procent. Het entertainmentconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht en verhoogde de winstprognose voor het hele jaar. Het bedrijf kampte met tegenvallende aantallen bezoekers in de Amerikaanse pretparken, maar boekte wel voor het eerst winst met zijn streamingdiensten. Ook de filmstudio presteerde boven verwachting, dankzij het succes van de animatiefilm Inside Out 2. De streamingdienst, waaronder Disney+, boekte een winst van 47 miljoen dollar. Om streaming winstgevend te houden, verhoogt Disney de prijzen van zijn onlinevideodiensten.

Teleurstellend kwartaal

CVS Health zakte 1,8 procent. De zorgverzekeraar verlaagde opnieuw de winstverwachting voor dit jaar, na een teleurstellend kwartaal. Het berichtenplatform Reddit, dat ook met cijfers kwam, daalde 7,5 procent.

De euro was 1,0919 dollar waard, tegen 1,0923 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,8 procent duurder op 74,55 dollar. Brentolie kostte 1,7 procent meer, op 77,71 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Activistische belegger juicht fusieplan AkzoNobel toe

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het plan van verf- en coatingconcern AkzoNobel om te fuseren met branchegenoot Axalta krijgt steun van Cevian, een activistische belegger. Eerder dit jaar bouwde de belegger een belang van ongeveer 5 procent op in het Nederlandse bedrijf en stuurde aan op een strategiewijziging.

38 minuten geleden
Wall Street stijgt door opluchting over resultaten Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger geopend. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden voor opluchting bij beleggers. De grootste verkoper van AI-chips ter wereld presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook bleef het bedrijf optimistisch over de vooruitzichten voor de komende maanden. Nvidia steeg ruim 4 procent.

1 uur geleden
China: bedrijfsconflicten als Nexperia moeten intern opgelost

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Bedrijfsconflicten zoals het geschil bij de Chinees-Nederlandse chipproducent Nexperia moeten intern opgelost worden door middel van dialoog en overleg. Dat zei de Chinese handelsminister Wang Wentao in een videogesprek met zijn Britse collega Peter Kyle. Wang zegt dat China bij de Nederlandse regering aandringt om bedrijven aan te moedigen deze koers te volgen.

1 uur geleden
Uitgesteld banenrapport VS toont sterke banengroei in september

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - In de Verenigde Staten zijn er in september 119.000 banen bijgekomen, meldt het Amerikaanse statistiekbureau van het ministerie van Arbeid in het uitgestelde banenrapport. Dat is fors meer dan de 51.000 banen die kenners volgens persbureau Bloomberg hadden verwacht.

1 uur geleden
Reuters: Unilever overweegt een aantal Britse merken te verkopen

LONDEN (ANP/RTR) - Unilever overweegt een aantal Britse voedingsmerken te verkopen, waaronder broodbeleg Marmite en mosterdmerk Colman's. Dat meldt persbureau Reuters op basis van anonieme bronnen. Ook zou het Britse was- en levensmiddelenconcern overwegen Bovril van de hand te doen, een rundvleesextract waarmee je bouillon kunt maken.

2 uur geleden
ABN AMRO stopt met deel flexkrachten antiwitwasafdeling

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verwacht de samenwerking met een aantal flexwerkers op de afdeling die financiële criminaliteit zoals witwassen opspoort te beëindigen. Het is nog onduidelijk hoeveel uitzendkrachten en medewerkers van detacheerders weg moeten. Volgens de bank gaat het om een "relatief kleine groep".

2 uur geleden
Frans concern wil transportbedrijf Vos Logistics uit Oss inlijven

OSS (ANP) - Het Franse Jacky Perrenot wil het Nederlandse transportbedrijf Vos Logistics overnemen. De stap is onderdeel van een internationaal groeiplan van de Franse transport- en logistiekonderneming. Hoeveel geld met de overname gemoeid is, werd niet bekendgemaakt.

3 uur geleden