Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Airbnb onderuit op positief Wall Street na resultaten

Airbnb onderuit op positief Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Airbnb ging woensdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. Het verhuurplatform boekte afgelopen kwartaal minder winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. Ook gaf het bedrijf een tegenvallende verwachting af voor het huidige kwartaal. Airbnb waarschuwde daarbij voor een verminderende vraag naar accommodaties onder Amerikaanse klanten. Het aandeel daalde 14 procent.

De algehele stemming op Wall Street was opnieuw positief, na het herstel een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,6 procent hoger op 39.237 punten. De brede S&P 500-index klom 1,2 procent tot 5300 punten en techgraadmeter Nasdaq won 1,6 procent tot 16.617 punten. De Amerikaanse beurzen maakten dinsdag al een einde aan een driedaagse verliesreeks die werd veroorzaakt door zorgen over een mogelijke recessie in de Verenigde Staten.

Lyft kelderde 17,2 procent. De taxidienst gaf een teleurstellende omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Concurrent Uber steeg 2,3 procent. Dat aandeel won dinsdag bijna 11 procent na goed ontvangen resultaten.

Walt Disney

Super Micro Computer ging 14,7 procent onderuit. De leverancier van servers voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) zag de winstmarge dalen afgelopen kwartaal en gaf een tegenvallende winstverwachting af voor het huidige kwartaal. Het bedrijf kondigde ook een aandelensplitsing aan.

Walt Disney verloor 3,3 procent. Het entertainmentconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht en verhoogde de winstprognose voor het hele jaar. Het bedrijf kampte met tegenvallende aantallen bezoekers in de Amerikaanse pretparken, maar boekte wel voor het eerst winst met zijn streamingdiensten. Ook de filmstudio presteerde boven verwachting, dankzij het succes van de animatiefilm Inside Out 2. De streamingdienst, waaronder Disney+, boekte een winst van 47 miljoen dollar. Om streaming winstgevend te houden, verhoogt Disney de prijzen van zijn onlinevideodiensten.

Teleurstellend kwartaal

CVS Health zakte 1,8 procent. De zorgverzekeraar verlaagde opnieuw de winstverwachting voor dit jaar, na een teleurstellend kwartaal. Het berichtenplatform Reddit, dat ook met cijfers kwam, daalde 7,5 procent.

De euro was 1,0919 dollar waard, tegen 1,0923 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,8 procent duurder op 74,55 dollar. Brentolie kostte 1,7 procent meer, op 77,71 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Beleggers duiken massaal op Alphabet-obligaties om AI-plannen

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, gaat naar verwachting ongeveer 20 miljard dollar ophalen met de uitgifte van obligaties. De belangstelling van beleggers was zo groot dat er voor meer dan 100 miljard dollar werd ingeschreven, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. Zo'n enorme belangstelling voor een bedrijfslening komt zelden voor.

7 minuten geleden
Spoorstaking in Spanje vroegtijdig beëindigd

MADRID (ANP/AFP) - De spoorstaking die vakbonden voor drie dagen in Spanje hadden afgekondigd, is na één dag voorbij. De regering en bonden hebben een akkoord bereikt over aanvullende veiligheids- en onderhoudsmaatregelen op het spoorwegennet.

26 minuten geleden
President Franse centrale bank treedt ruim voor einde termijn af

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau treedt in juni af, ruim een jaar voor het aflopen van zijn termijn. Hij staat sinds 2015 aan het roer.

1 uur geleden
Overnamebod zet InPost in de schijnwerpers op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Poolse postkluisjesbedrijf InPost stond maandag in de schijnwerpers op het Damrak na een overnamebod van een consortium onder leiding van investeerder Advent en pakketvervoerder FedEx. Met die deal is een bedrag gemoeid van 7,8 miljard euro. InPost, een AEX-fonds, eindigde 13,5 procent hoger.

1 uur geleden
Geen tekort aan babyvoeding in winkels na terugroepactie

ZAANDAM (ANP) - Winkels hebben vooralsnog geen last van een tekort aan baby- en kindervoeding in de schappen. Het Franse voedingsmiddelenconcern Danone riep vrijdag een aantal partijen in Nederland terug. Het ging om producten van Nutrilon, bekend van poeders om babymelk mee te maken.

3 uur geleden
Schiphol voorziet drukte bij bagagehallen dinsdag om actie douane

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt voor lange wachtrijen en drukte rond de uitgang van de bagageclaimhal vanwege de actie van douaniers dinsdag op de luchthaven. Douaniers houden tussen 12.00 uur en 13.30 uur extra controles onder binnenkomende passagiers nadat ze hun ruimbagage hebben opgehaald.

3 uur geleden
Wall Street begint afwachtend na sterk herstel in chipsector

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag licht lager begonnen aan de nieuwe week. Beleggers deden het rustig aan na het stevige herstel op vrijdag, waarbij de Dow-Jonesindex een nieuw recordniveau wist te bereiken. Ook wordt uitgekeken naar het Amerikaanse banenrapport. De publicatie daarvan werd vorige week uitgesteld door de kortstondige sluiting van de Amerikaanse overheid. Het rapport komt nu woensdag. Aan het einde van de week komen ook nieuwe inflatiegegevens naar buiten. Beide cijfers spelen een belangrijk rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve.

4 uur geleden