Airbnb onderuit op positief Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - Airbnb ging woensdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. Het verhuurplatform boekte afgelopen kwartaal minder winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. Ook gaf het bedrijf een tegenvallende verwachting af voor het huidige kwartaal. Airbnb waarschuwde daarbij voor een verminderende vraag naar accommodaties onder Amerikaanse klanten. Het aandeel daalde 14 procent.
De algehele stemming op Wall Street was opnieuw positief, na het herstel een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,6 procent hoger op 39.237 punten. De brede S&P 500-index klom 1,2 procent tot 5300 punten en techgraadmeter Nasdaq won 1,6 procent tot 16.617 punten. De Amerikaanse beurzen maakten dinsdag al een einde aan een driedaagse verliesreeks die werd veroorzaakt door zorgen over een mogelijke recessie in de Verenigde Staten.
Lyft kelderde 17,2 procent. De taxidienst gaf een teleurstellende omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Concurrent Uber steeg 2,3 procent. Dat aandeel won dinsdag bijna 11 procent na goed ontvangen resultaten.
Walt Disney
Super Micro Computer ging 14,7 procent onderuit. De leverancier van servers voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) zag de winstmarge dalen afgelopen kwartaal en gaf een tegenvallende winstverwachting af voor het huidige kwartaal. Het bedrijf kondigde ook een aandelensplitsing aan.
Walt Disney verloor 3,3 procent. Het entertainmentconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht en verhoogde de winstprognose voor het hele jaar. Het bedrijf kampte met tegenvallende aantallen bezoekers in de Amerikaanse pretparken, maar boekte wel voor het eerst winst met zijn streamingdiensten. Ook de filmstudio presteerde boven verwachting, dankzij het succes van de animatiefilm Inside Out 2. De streamingdienst, waaronder Disney+, boekte een winst van 47 miljoen dollar. Om streaming winstgevend te houden, verhoogt Disney de prijzen van zijn onlinevideodiensten.
Teleurstellend kwartaal
CVS Health zakte 1,8 procent. De zorgverzekeraar verlaagde opnieuw de winstverwachting voor dit jaar, na een teleurstellend kwartaal. Het berichtenplatform Reddit, dat ook met cijfers kwam, daalde 7,5 procent.
De euro was 1,0919 dollar waard, tegen 1,0923 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,8 procent duurder op 74,55 dollar. Brentolie kostte 1,7 procent meer, op 77,71 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat het fragiele staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran blijft gelden, ondanks dat deze week meerdere aanvallen plaatsvonden in het Midden-Oosten.
2 uur geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - Noorwegen heeft dinsdag ingestemd met de heropening van drie oude gasvelden in de Noordzee. Die moeten in 2028 weer in productie gaan om de gasvoorziening van Europa te versterken, meldde het Noorse ministerie van Energie.
3 uur geledenDUBLIN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De toezichthouder op de media in Ierland onderzoekt Meta Platforms, het bedrijf achter onder meer Facebook en Instagram. De waakhond start twee onderzoeken vanwege zorgen dat het socialemediabedrijf gebruikers ervan weerhoudt zelf te kiezen wat er in hun feed op Instagram en Facebook verschijnt.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.
7 uur geledenDELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.
8 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.
8 uur geleden