Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Airbnb en chipbedrijf Arm zakken op Wall Street na cijfers

Airbnb en chipbedrijf Arm zakken op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Verhuurplatform Airbnb en chipontwerper Arm behoorden donderdag tot de grote verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Airbnb boekte afgelopen kwartaal meer winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. Ook denkt het bedrijf dat grote sportevenementen zoals het EK voetbal in Duitsland en de Olympische Spelen in Frankrijk de vraag naar accommodaties in de zomer zullen aanjagen. De omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel echter tegen en het aandeel werd 7 procent lager gezet.

Ook Arm (min 6,6 procent) moest het ontgelden. De Britse chipontwikkelaar, die ontwerpen levert voor chips die in bijna alle smartphones en computers zitten, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. De vooruitzichten voor het nieuwe boekjaar vielen echter tegen. Arm wordt gezien als een belangrijke speler op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Door het optimisme rond AI-toepassingen is het aandeel dit jaar al zo'n 40 procent in waarde gestegen.

De algehele stemming op Wall Street bleef terughoudend. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel een fractie lager op 39.044 punten. De hoofdindex sloot woensdag voor de zesde dag op rij hoger. De breder samengestelde S&P 500-index stond 0,1 procent lager op 5183 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,3 procent tot 16.260 punten.

Nieuwe gegevens

Beleggers verwerkten ook nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo bleek dat het aantal wekelijkse aanvragen voor een werkloosheidsuitkering in de VS is toegenomen tot 231.000. Dat was meer dan kenners hadden verwacht.

Warner Bros. Discovery steeg 2 procent. Het entertainmentconcern behaalde minder omzet in het eerste kwartaal dan verwacht. Ook het verlies viel hoger uit. Het aantal abonnees van zijn streamingdiensten Max en Discovery+ groeide wel sterker dan verwacht tot 99,6 miljoen. Het bedrijf liet woensdag al weten zijn streamingdiensten deze zomer te willen bundelen met die van Disney.

Robinhood Markets

Robinhood Markets steeg ruim 1 procent. De beleggingsapp deed opnieuw goede zaken met de handel in cryptomunten en boekte voor het tweede kwartaal op rij winst.

De euro was 1,0764 dollar waard, tegen 1,0752 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,4 procent tot 79,34 dollar. Een vat Brentolie werd 0,3 procent duurder op 83,85 dollar.

Meer uit Financieel

Ticketverkoper Live Nation keldert op Wall Street na juryoordeel

NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.

39 minuten geleden
Ticketmaster-eigenaar in VS schuldig bevonden aan monopolie

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.

1 uur geleden
Oud-ASML-topman Wennink pleit voor nationaal welvaartsakkoord

AMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.

1 uur geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

2 uur geleden
IMF verwacht van zeker twaalf landen steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.

2 uur geleden
Nederlandse en Duitse huiszoekingen in onderzoek dividendstrippen

KEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.

3 uur geleden
ASML grote verliezer op Damrak ondanks hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.

5 uur geleden