Airbnb en chipbedrijf Arm zakken op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - Verhuurplatform Airbnb en chipontwerper Arm behoorden donderdag tot de grote verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Airbnb boekte afgelopen kwartaal meer winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. Ook denkt het bedrijf dat grote sportevenementen zoals het EK voetbal in Duitsland en de Olympische Spelen in Frankrijk de vraag naar accommodaties in de zomer zullen aanjagen. De omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel echter tegen en het aandeel werd 7 procent lager gezet.
Ook Arm (min 6,6 procent) moest het ontgelden. De Britse chipontwikkelaar, die ontwerpen levert voor chips die in bijna alle smartphones en computers zitten, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. De vooruitzichten voor het nieuwe boekjaar vielen echter tegen. Arm wordt gezien als een belangrijke speler op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Door het optimisme rond AI-toepassingen is het aandeel dit jaar al zo'n 40 procent in waarde gestegen.
De algehele stemming op Wall Street bleef terughoudend. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel een fractie lager op 39.044 punten. De hoofdindex sloot woensdag voor de zesde dag op rij hoger. De breder samengestelde S&P 500-index stond 0,1 procent lager op 5183 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,3 procent tot 16.260 punten.
Nieuwe gegevens
Beleggers verwerkten ook nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo bleek dat het aantal wekelijkse aanvragen voor een werkloosheidsuitkering in de VS is toegenomen tot 231.000. Dat was meer dan kenners hadden verwacht.
Warner Bros. Discovery steeg 2 procent. Het entertainmentconcern behaalde minder omzet in het eerste kwartaal dan verwacht. Ook het verlies viel hoger uit. Het aantal abonnees van zijn streamingdiensten Max en Discovery+ groeide wel sterker dan verwacht tot 99,6 miljoen. Het bedrijf liet woensdag al weten zijn streamingdiensten deze zomer te willen bundelen met die van Disney.
Robinhood Markets
Robinhood Markets steeg ruim 1 procent. De beleggingsapp deed opnieuw goede zaken met de handel in cryptomunten en boekte voor het tweede kwartaal op rij winst.
De euro was 1,0764 dollar waard, tegen 1,0752 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,4 procent tot 79,34 dollar. Een vat Brentolie werd 0,3 procent duurder op 83,85 dollar.
Meer uit Financieel
BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
18 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
1 dag geleden