Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Airbnb dringt aan op herziening strenger verhuurbeleid Amsterdam

Airbnb dringt aan op herziening strenger verhuurbeleid Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Verhuurplatform Airbnb doet een beroep op de gemeente Amsterdam om het strengere beleid voor het verhuren van woningen aan toeristen te herzien. Volgens de organisatie maken woningen die voor korte termijn in het centrum via Airbnb worden geboekt, slechts zo'n 2 procent uit van het totale aantal overnachtingen. "Een verwaarloosbaar aandeel vergeleken met overnachtingen in hotels en andere accommodaties met een hoge bezettingsgraad", stelt Airbnb.

Het college van burgemeester en wethouders kwam vorige week met maatregelen om het verhuren van woningen verder aan banden te leggen. In heel het stadsdeel Centrum en in De Pijp mogen mensen vanaf volgend jaar hun huis nog maar vijftien nachten verhuren in plaats van dertig. Bewoners in deze wijken zouden te veel overlast ervaren van toeristen. De maatregel is onderdeel van een stappenplan om overlast van vakantieverhuur aan te pakken en de leefbaarheid in wijken te verbeteren.

Airbnb stelt dat dagjesmensen en hotelaccommodaties de belangrijkste oorzaak zijn voor het "overtoerisme" en de leefbaarheidsproblemen in het stadscentrum, waar zich meer dan de helft van de hotels bevindt. "Ter vergelijking: slechts 20 procent van de accommodaties op Airbnb bevindt zich in het centrum van de stad", aldus het verhuurplatform.

Meer uit Financieel

Brits luchtvaartconcern IAG bevestigt miljardenaankoop Boeings

LONDEN (ANP) - International Airlines Group (IAG) bevestigt voor miljarden dollars aan vliegtuigen te kopen van de Amerikaanse fabrikant Boeing. Daarnaast bestelt het moederbedrijf van British Airways nieuwe Airbus-vliegtuigen. Donderdag meldde de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick al dat een Brits bedrijf voor 10 miljard dollar aan Amerikaanse vliegtuigen zou kopen.

28 minuten geleden
Detacheerder Brunel onderuit op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Brunel behoorde vrijdag tot de verliezers op het Damrak. De detacheerder zag de omzet en winst dalen in het eerste kwartaal. Topman Peter de Laat sprak van een "uitdagend kwartaal". De toenemende geopolitieke onzekerheid en de verslechterende economische omstandigheden zorgden volgens hem voor vertragingen bij de start van nieuwe projecten door klanten. Die stelden daardoor voor het eerst in twee jaar aanwervingen uit. Het aandeel werd ruim 7 procent lager gezet.

30 minuten geleden
Coinbase koopt Nederlands cryptobedrijf Deribit voor miljarden

DUBAI (ANP) - De Amerikaanse cryptobeurs Coinbase koopt voor 2,9 miljard dollar (2,6 miljard euro) Deribit, een in Nederland opgericht handelsplatform voor derivaten van cryptomunten. Coinbase verwacht dat de handel in bijvoorbeeld opties en termijncontracten voor bitcoins en andere digitale munten de komende jaren flink zal groeien. Door Deribit te kopen vergroten de Amerikanen hun positie op die markt buiten de VS.

1 uur geleden
Sif houdt vast aan winstverwachting ondanks pauze windproject VS

ROERMOND (ANP) - Het Nederlandse funderingsbedrijf Sif houdt vast aan zijn winstverwachting voor dit jaar, ondanks dat een groot offshorewindproject in de Verenigde Staten is gepauzeerd. Sif maakt de funderingen voor de windmolens op zee van het project Empire Wind, voor de kust van de staat New York. Vorige maand legde de regering-Trump het project stil.

1 uur geleden
Chinese export stijgt ondanks forse daling uitvoer naar VS

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De export van China is in april opnieuw flink gestegen. Vooral naar andere Aziatische landen en Europa nam de Chinese uitvoer toe. De Chinese export naar de Verenigde Staten nam echter fors af door de hoge importheffingen op Chinese goederen van de Amerikaanse president Donald Trump.

2 uur geleden
Productie industrie groeit opnieuw in maart

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie heeft in maart opnieuw meer geproduceerd. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) lag de industriële productie 1,3 procent hoger dan in maart 2024. Het is de derde opeenvolgende productiestijging van de industrie, na anderhalf jaar van dalingen.

2 uur geleden
Nederland opnieuw vierde op Europese welvaartslijst

DEN HAAG (ANP) - Nederland is opnieuw op de vierde plaats geëindigd op de Europese lijst van bruto binnenlands product (bbp) per inwoner, een maatstaf voor de materiële welvaart in een land. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was het bbp per inwoner vorig jaar 63.000 euro. Dat is ruim anderhalf keer zo veel als het gemiddelde in de Europese Unie.

3 uur geleden