Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Airbnb denkt nog steeds aan beursgang dit jaar

Airbnb denkt nog steeds aan beursgang dit jaar

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Woningverhuurwebsite Airbnb wil mogelijk nog steeds dit jaar naar de beurs. Een datum heeft het Amerikaanse bedrijf daarvoor echter niet, zei topman Brian Chesky. Het herstel van de coronacrisis gaat weliswaar snel, maar "we zitten nog iets te vroeg in deze crisis om duidelijkheid te hebben over hoe het zich gaat ontwikkelen".

Er wordt al langer uitgekeken naar de beursgang van Airbnb. Chesky wilde eigenlijk het papierwerk daarvoor eind maart indienen, maar rond die tijd lag de wereldwijde reiswereld stil vanwege maatregelen om de coronapandemie onder controle te krijgen. Op zeker moment had Airbnb voor 1 miljard dollar aan annuleringen van reizigers. "Het voelde alsof alles in het bedrijf kapotging. We staarden als sector in een ravijn en wisten niet of en wanneer we ons zouden herstellen."

Inmiddels zijn er echter lichtpuntjes. In de laatste weken van mei lag het aantal overnachtingen in de VS boven dat van een jaar eerder. Vooral stadsbewoners maken gebruik van de mogelijkheid om vanuit huis te werken en gaan naar een landelijker gebied. Desondanks is Airbnb volgens Chesky nog zeker niet uit de problemen. "We herstellen ons sneller dan gedacht, maar ik wil geen valse hoop koesteren. De markt lijkt weer vooruit te gaan, maar er zou een tweede dip kunnen komen."

Afslanken

Chesky's antwoord op de crisis is meer focus aanbrengen bij Airbnb. De techstart-up investeerde de laatste tijd in hotels, luxereizen en transport en was daarmee volgens de topman "losgeraakt van zijn wortels". "Als je succesvol wordt denk je dat je alles tegelijkertijd kan doen. We keken er met zijn allen naar en besloten dat we af moesten slanken."

Airbnb schrapte daarop een kwart van de banen wereldwijd en haalde 2 miljard dollar extra financiering op. Daarmee ging de waardering van het bedrijf wel 40 procent omlaag ten opzichte van de piek van 31 miljard dollar bij de vorige investeringsronde.

Meer uit Financieel

AEX sluit met winst na plussen op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is dinsdag met winst de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch gestemd, na de flink hogere slotstanden op Wall Street maandag. Techgraadmeter Nasdaq bereikte daar een nieuw record dankzij een herstelrally in de AI-sector. De AI-aandelen stonden vorige week nog onder druk na waarschuwingen over de gevaren van de technologie.

3 minuten geleden
Langere celstraf voor Oostenrijkse vastgoedmagnaat

INNSBRUCK (ANP/DPA) - De Oostenrijkse investeerder René Benko is veroordeeld tot een gevangenisstraf van tweeënhalf jaar. De rechtbank in Innsbruck heeft de oprichter van vastgoedconcern Signa schuldig bevonden aan het benadelen van zijn schuldeisers. Signa bezat onder meer warenhuis KaDeWe in Berlijn en het Chrysler Building in New York voordat het eind 2023 omviel.

19 minuten geleden
Laatste IJslandse walvisjager dreigt met rechter bij jachtverbod

REYKJAVIK (ANP/AFP) - De directeur van het laatste actieve walvisjachtbedrijf van IJsland daagt de regering voor de rechter als die een verbod op de walvisjacht invoert. De IJslandse regering wil in februari 2027 een wetsvoorstel indienen waarmee de walvisjacht in het land mogelijk wordt verboden.

25 minuten geleden
Militair vliegtuig neergestort op Amerikaanse basis in Duitsland

SPANGDAHLEM (ANP/DPA) - Een militair vliegtuig is neergestort op een luchtmachtbasis van de Verenigde Staten in het westen van Duitsland. Een persoon raakte daarbij gewond, melden de lokale autoriteiten.

1 uur geleden
Wall Street begint voorzichtig na sterke herstelrally AI-aandelen

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met kleine koersuitslagen begonnen. Beleggers deden het rustig aan na de sterke herstelrally in AI-aandelen een dag eerder. Positieve berichten over de nieuwe persoonlijke AI-assistent van Facebook-eigenaar Meta zorgden maandag voor hernieuwd optimisme over AI bij beleggers op Wall Street.

2 uur geleden
Topbestuurder: ASML verkoopt geen chipmachines meer in Europa

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Chipmachinefabrikant ASML verkoopt momenteel geen enkele chipmachine in Europa, zegt bestuurder Frank Heemskerk, die verantwoordelijk is voor de wereldwijde publieke zaken van ASML.

2 uur geleden
Booking.com gaat telefoonnummers beter beschermen na datalek

AMSTERDAM (ANP) - Booking.com gaat telefoonnummers van Nederlandse gebruikers binnenkort beter beschermen tegen misbruik. De boekingssite maakt het vanaf volgende week niet meer mogelijk om telefoonnummers van gebruikers buiten het platform te delen. De nummers zijn dan alleen nog beschikbaar op het platform zelf. Het bedrijf neemt deze maatregel om te voorkomen dat gebruikers de dupe worden van een datalek, zoals die bij Booking.com van afgelopen april.

4 uur geleden