Airbnb denkt nog steeds aan beursgang dit jaar
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Woningverhuurwebsite Airbnb wil mogelijk nog steeds dit jaar naar de beurs. Een datum heeft het Amerikaanse bedrijf daarvoor echter niet, zei topman Brian Chesky. Het herstel van de coronacrisis gaat weliswaar snel, maar "we zitten nog iets te vroeg in deze crisis om duidelijkheid te hebben over hoe het zich gaat ontwikkelen".
Er wordt al langer uitgekeken naar de beursgang van Airbnb. Chesky wilde eigenlijk het papierwerk daarvoor eind maart indienen, maar rond die tijd lag de wereldwijde reiswereld stil vanwege maatregelen om de coronapandemie onder controle te krijgen. Op zeker moment had Airbnb voor 1 miljard dollar aan annuleringen van reizigers. "Het voelde alsof alles in het bedrijf kapotging. We staarden als sector in een ravijn en wisten niet of en wanneer we ons zouden herstellen."
Inmiddels zijn er echter lichtpuntjes. In de laatste weken van mei lag het aantal overnachtingen in de VS boven dat van een jaar eerder. Vooral stadsbewoners maken gebruik van de mogelijkheid om vanuit huis te werken en gaan naar een landelijker gebied. Desondanks is Airbnb volgens Chesky nog zeker niet uit de problemen. "We herstellen ons sneller dan gedacht, maar ik wil geen valse hoop koesteren. De markt lijkt weer vooruit te gaan, maar er zou een tweede dip kunnen komen."
Afslanken
Chesky's antwoord op de crisis is meer focus aanbrengen bij Airbnb. De techstart-up investeerde de laatste tijd in hotels, luxereizen en transport en was daarmee volgens de topman "losgeraakt van zijn wortels". "Als je succesvol wordt denk je dat je alles tegelijkertijd kan doen. We keken er met zijn allen naar en besloten dat we af moesten slanken."
Airbnb schrapte daarop een kwart van de banen wereldwijd en haalde 2 miljard dollar extra financiering op. Daarmee ging de waardering van het bedrijf wel 40 procent omlaag ten opzichte van de piek van 31 miljard dollar bij de vorige investeringsronde.
Meer uit Financieel
NIJMEGEN (ANP) - Nexperia heeft donderdag een open brief gepubliceerd waarin de chipmaker de Chinese tak oproept de toeleveringsketen te herstellen. Het Nijmeegse bedrijf zegt contact te hebben geprobeerd te leggen via telefoon, e-mails en voorstellen voor vergaderingen om de problemen op te lossen, maar dat "betekenisvolle" reacties uitbleven.
7 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk heeft sancties tegen de buitenlandse onderdelen van de Russische olieproducent Lukoil uitgesteld. De sancties werden vorige maand aangekondigd en moesten kort voor middernacht ingaan, maar zijn nu uitgesteld tot 26 februari volgend jaar.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland maken zich zorgen over mkb'ers die een aansluiting op het elektriciteitsnet willen om bijvoorbeeld te verduurzamen. VNO-NCW en MKB-Nederland vrezen dat duizenden bedrijven vanaf volgend jaar op veel langere wachtlijsten voor het volle stroomnet komen.
9 uur geledenHEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.
15 uur geleden