Airbnb biedt 20.000 gevluchte Afghanen kosteloos onderdak
SAN FRANCISCO (ANP) - Woningverhuurplatform Airbnb gaat wereldwijd 20.000 Afghaanse vluchtelingen kosteloos tijdelijk onderdak bieden. Die belofte deed Brian Chesky, topman en medeoprichter van Airbnb op Twitter. De opvang van vluchtelingen gaat per direct in. Airbnb betaalt volgens hem voor het verblijf.
Airbnb zegt in een verklaring de voorbije jaren via zijn non-profitorganisatie duizenden mensen in nood te hebben gehuisvest. Dan gaat het ook om mensen die ontheemd raakten na bijvoorbeeld natuurgeweld. Tijdens het hoogtepunt van de coronacrisis werden ook overnachtingsplekken aangeboden aan zorgpersoneel en andere "frontliniemedewerkers".
In de afgelopen week is het volgens Airbnb overduidelijk geworden dat de verplaatsing en het weer huisvesten van Afghaanse vluchtelingen in de Verenigde Staten en elders een belangrijke humanitaire crisis is. Chesky voelt naar eigen zeggen de verantwoordelijkheid om in actie te komen en hoopt ook dat andere bedrijfsbestuurders in beweging zullen komen. "Er is geen tijd te verliezen", schrijft hij.
Of Airbnb-verhuurders ook in Nederland vluchtelingen zullen of mogen huisvesten is niet bekend. Een woordvoerder van Airbnb moest het antwoord daarop nog schuldig blijven. In Nederland zijn noodopvanglocaties in legerbasis Harskamp in Ede, in het Groningse Zoutkamp en in het dorp Huis ter Heide in de gemeente Zeist. Een speciaal team van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) neemt uiteindelijk asielaanvragen in behandeling. Dat gebeurt als de onlangs uit Afghanistan aangekomen mensen uit quarantaine zijn.
Chesky benadrukt dat de geste niet mogelijk is zonder de vrijgevigheid van de huiseigenaren die de woningen aanbieden. Airbnb werkt bij het plaatsten van de vluchtelingen nauw samen met ngo's en andere partijen. Chesky roept ook huiseigenaren op zijn platform op gevluchte gezinnen op te nemen. Bij Airbnb zijn wereldwijd meer dan 4 miljoen verhuurders aangesloten, in meer dan 220 landen en regio's.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
54 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt de aangekondigde bezuinigingen op sociale zekerheid onacceptabel. "Hierdoor komt een grote hoeveelheid huishoudens in de problemen", reageert interim-voorzitter Dick Koerselman. D66, VVD en CDA maakten vrijdag bekend de duur van de WW te halveren, de AOW-leeftijd te verhogen en in te grijpen in arbeidsongeschiktheidsuitkeringen.
6 uur geleden