
Airbnb biedt 20.000 gevluchte Afghanen kosteloos onderdak
SAN FRANCISCO (ANP) - Woningverhuurplatform Airbnb gaat wereldwijd 20.000 Afghaanse vluchtelingen kosteloos tijdelijk onderdak bieden. Die belofte deed Brian Chesky, topman en medeoprichter van Airbnb op Twitter. De opvang van vluchtelingen gaat per direct in. Airbnb betaalt volgens hem voor het verblijf.
Airbnb zegt in een verklaring de voorbije jaren via zijn non-profitorganisatie duizenden mensen in nood te hebben gehuisvest. Dan gaat het ook om mensen die ontheemd raakten na bijvoorbeeld natuurgeweld. Tijdens het hoogtepunt van de coronacrisis werden ook overnachtingsplekken aangeboden aan zorgpersoneel en andere "frontliniemedewerkers".
In de afgelopen week is het volgens Airbnb overduidelijk geworden dat de verplaatsing en het weer huisvesten van Afghaanse vluchtelingen in de Verenigde Staten en elders een belangrijke humanitaire crisis is. Chesky voelt naar eigen zeggen de verantwoordelijkheid om in actie te komen en hoopt ook dat andere bedrijfsbestuurders in beweging zullen komen. "Er is geen tijd te verliezen", schrijft hij.
Of Airbnb-verhuurders ook in Nederland vluchtelingen zullen of mogen huisvesten is niet bekend. Een woordvoerder van Airbnb moest het antwoord daarop nog schuldig blijven. In Nederland zijn noodopvanglocaties in legerbasis Harskamp in Ede, in het Groningse Zoutkamp en in het dorp Huis ter Heide in de gemeente Zeist. Een speciaal team van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) neemt uiteindelijk asielaanvragen in behandeling. Dat gebeurt als de onlangs uit Afghanistan aangekomen mensen uit quarantaine zijn.
Chesky benadrukt dat de geste niet mogelijk is zonder de vrijgevigheid van de huiseigenaren die de woningen aanbieden. Airbnb werkt bij het plaatsten van de vluchtelingen nauw samen met ngo's en andere partijen. Chesky roept ook huiseigenaren op zijn platform op gevluchte gezinnen op te nemen. Bij Airbnb zijn wereldwijd meer dan 4 miljoen verhuurders aangesloten, in meer dan 220 landen en regio's.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen de import van goederen uit de Europese Unie belasten met een heffing van 30 procent. Dat zal per 1 augustus gebeuren, heeft de Amerikaanse president Donald Trump bekendgemaakt op zijn socialemediaplatform Truth Social. De heffing is hoger dan het tarief van 20 procent dat in april werd aangekondigd.
58 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - De serie South Park is in alle landen buiten de VS per direct van streamingdiensten verwijderd. The Hollywood Reporter (THR) meldt zaterdag dat dit komt door een ruzie tussen Paramount, de studio die de streamingrechten heeft, en makers Matt Stone en Trey Parker.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - De Roemeense hoofdstad Boekarest krijgt een Trump Tower, een torenflat met luxe appartementen. Dat hebben de Trump Organization, het familiebedrijf van de Amerikaanse president Donald Trump, en een Roemeense vastgoedontwikkelaar bekendgemaakt. Het is nog niet bekend wanneer de werkzaamheden starten.
1 uur geledenALLAN (ANP) - Oud-bankier Hessel Lindenbergh is op 29 juni op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag in een overlijdensadvertentie in NRC bekendgemaakt. Lindenbergh is onder meer bestuurslid geweest bij ING en president-commissaris van ABN AMRO.
1 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - Slowakije wil uiterlijk dinsdag een akkoord met de Europese Unie bereiken over het stopzetten van gasleveringen uit Rusland en een nieuw sanctiepakket. Dat heeft premier Robert Fico zaterdag gezegd. Slowakije importeert nog Russisch gas, maar daar wil de Europese Commissie graag van af.
4 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP) - Google heeft een deal ter waarde van 2,4 miljard dollar (omgerekend ruim 2 miljard euro) gesloten met AI-startup Windsurf. Dat hebben ingewijden gemeld aan persbureau Bloomberg. Het techconcern neemt onder andere de topman en medeoprichter van Windsurf over om hen te laten werken binnen de eigen AI-tak. Ook ontvangt Google de licentierechten van het bedrijf.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal boekingen voor zomervakanties blijft dit jaar achter bij vorig jaar, wat te maken heeft met hogere prijzen en onrust in de wereld. Dat stelt directeur Frank Radstake van reisbrancheorganisatie ANVR op basis van wat hij hoort van reisorganisaties. Nederlanders hebben hun vakanties voor deze zomer bovendien pas relatief laat geboekt.
7 uur geleden