Air Liquide en Havenbedrijf samen in vrachtvervoer op waterstof
ROTTERDAM (ANP) - Air Liquide en Havenbedrijf Rotterdam beginnen een partnerschap voor vrachtvervoer op waterstof. Het streven is om in 2025 duizend vrachtwagens op waterstof te laten rijden in Nederland, België en West-Duitsland.
Vrachtwagenfabrikanten als VDL Groep, Iveco/Nikola en transportondernemingen als Vos Logistics, Jongeneel Transport en HN Post hebben zich aangesloten bij het initiatief.
Volgens het Franse Air Liquide en Havenbedrijf Rotterdam is dit een van de grootste projecten in Europa voor de ontwikkeling van vrachtwagens op waterstof en de daarbij horende infrastructuur. 'Het project zorgt voor verbetering van de luchtkwaliteit en een vermindering van de CO2 -uitstoot van naar schatting meer dan 100.000 ton, het equivalent van 110 miljoen vrachtwagenkilometers."
Om duizend vrachtwagens te kunnen laten rijden moet tegelijkertijd infrastructuur ontwikkeld worden, waaronder ongeveer 25 waterstoftankstations langs de belangrijkste transportcorridors tussen Nederland, België en West-Duitsland.
Meer uit Financieel
MECHELEN (ANP) - Het Belgisch-Nederlandse biotechnologiebedrijf Galapagos wil zijn naam veranderen in Lakefront Biotherapeutics. Dat meldt het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf bij het publiceren van zijn jaarverslag.
8 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenrechtenkoepel BEUC is blij dat in Brussel een akkoord is bereikt over een hervorming van de Europese douaneregels. Voortaan kunnen webshops die onveilige producten naar de Europese Unie importeren een boete krijgen. Dat moet de stroom aan pakjes uit onder meer China met spullen die niet aan Europese regels voldoen, tegengaan.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen lieten vrijdagochtend een kleine daling zien na de stijging een dag eerder. De prijsdaling volgde op het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten verder uit te stellen tot 6 april. Het uitstel zorgt voor enige rust op de gespannen oliemarkt, maar verlengt tegelijkertijd de onzekerheid over het verloop van de oorlog tot ver in april.
48 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van zijn chatbot Claude, overweegt in oktober al naar de beurs te gaan. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Het bedrijf is in een race verwikkeld met rivaal OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, om als eerste naar de beurs te gaan.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse rechter heeft donderdag geoordeeld dat de overheid haar banden met Anthropic voorlopig niet mag verbreken. Het AI-bedrijf stapte deze maand naar de rechter nadat het Pentagon het bedrijf had aangemerkt als een risico in de toeleveringsketen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zakenbanken en investerings- en beleggingsmaatschappijen op Wall Street hebben vorig jaar in totaal 49,2 miljard dollar, omgerekend 42,7 miljard euro, aan bonussen uitgekeerd. Dat is een recordbedrag aan bonussen voor bijvoorbeeld zakenbankiers voor het begeleiden van beursgangen, het adviseren bij overnames en fusies, vermogensbeheer en handel in aandelen en obligaties.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag flinke koersverliezen zien, terwijl de olieprijzen juist fors stegen. Op de financiële markten is er veel onzekerheid over de vredesbesprekingen die de Verenigde Staten en Iran zouden voeren over een einde van de oorlog in het Midden-Oosten.
11 uur geleden