Air Liquide en Havenbedrijf samen in vrachtvervoer op waterstof
ROTTERDAM (ANP) - Air Liquide en Havenbedrijf Rotterdam beginnen een partnerschap voor vrachtvervoer op waterstof. Het streven is om in 2025 duizend vrachtwagens op waterstof te laten rijden in Nederland, België en West-Duitsland.
Vrachtwagenfabrikanten als VDL Groep, Iveco/Nikola en transportondernemingen als Vos Logistics, Jongeneel Transport en HN Post hebben zich aangesloten bij het initiatief.
Volgens het Franse Air Liquide en Havenbedrijf Rotterdam is dit een van de grootste projecten in Europa voor de ontwikkeling van vrachtwagens op waterstof en de daarbij horende infrastructuur. 'Het project zorgt voor verbetering van de luchtkwaliteit en een vermindering van de CO2 -uitstoot van naar schatting meer dan 100.000 ton, het equivalent van 110 miljoen vrachtwagenkilometers."
Om duizend vrachtwagens te kunnen laten rijden moet tegelijkertijd infrastructuur ontwikkeld worden, waaronder ongeveer 25 waterstoftankstations langs de belangrijkste transportcorridors tussen Nederland, België en West-Duitsland.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Meta Platforms moet dwangsommen tot maximaal 10 miljoen euro betalen voor het uitvoeren van aanpassingen bij Facebook en Instagram. Dat heeft het gerechtshof in Amsterdam bepaald.
3 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM gaat de scherp gestegen kerosineprijs doorberekenen in zijn ticketprijzen. Hoeveel duurder vliegtickets worden, kon een woordvoerster niet zeggen.
4 minuten geledenDORDRECHT (ANP) - Binnenvaartschepen tanken deze week minder brandstof door de flink gestegen dieselprijs, merken de zogeheten bunkerstations. Deze stations, waar binnenvaartschepen brandstof inslaan, hadden het een week eerder juist veel drukker dan normaal.
35 minuten geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig KLM-topman Pieter Elbers is per direct gestopt als topman van de Indiase luchtvaartmaatschappij IndiGo. Dat heeft InterGlobe Aviation, het concern achter de maatschappij, dinsdag bekendgemaakt.
37 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Als EU-lidstaten besluiten fiscale maatregelen te nemen tegen de stijgende energieprijzen, moet dat doelgericht gebeuren en beperkt in tijd. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) dinsdag.
40 minuten geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa speelt in op de schaarste die door de Iran-oorlog is ontstaan door extra langeafstandsvluchten in te zetten naar Azië en Afrika. Reizigers zoeken momenteel naar alternatieven voor luchtvaartmaatschappijen uit het Midden-Oosten zoals Emirates en Qatar Airways, die worden gehinderd door luchtruimsluitingen in hun thuisregio.
51 minuten geledenSEATTLE (ANP) - Topvrouw Jay Graber van socialmediaplatform Bluesky doet een stap terug. Ze blijft wel bij het in opkomst zijnde Amerikaanse bedrijf, en gaat aan de slag als innovatiedirecteur.
52 minuten geleden