Air France-steward wint jarenlange rechtszaak over dreadlocks
PARIJS (ANP/AFP) - Een steward van Air France heeft een jarenlange juridische strijd met zijn voormalige werkgever over zijn dreadlocks gewonnen. Die was hij begonnen nadat de luchtvaartmaatschappij hem niet langer inroosterde omdat hij had besloten dreads te dragen.
De steward, Aboubakar Touré, klaagde Air France al in 2012 aan voor discriminatie nadat hij niet langer werd ingepland om zijn kapsel. Hij werd geschorst omdat hij zich niet aan de voorschriften van Air France zou houden. Die luidden dat vrouwen wel met ingevlochten haren in de cabine mochten werken, maar mannen niet.
Twee rechtbanken oordeelden eerder in het voordeel van Air France. Het Franse hof van cassatie is echter van oordeel dat er sprake is van discriminatie op grond van geslacht. Daarbij lichtte de cassatierechter toe dat regels voor mannen en vrouwen enkel mogen verschillen als die van essentieel en doorslaggevend belang zijn voor het uitvoeren van het beroep. Een kapsel is dat niet, aldus de rechter.
Met de uitspraak is de weg vrij voor een nieuwe schadeclaim tegen Air France. Eerdere claims werden verworpen. Overigens werd Touré in 2018 ontslagen door de maatschappij na een depressie.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.
7 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.
33 minuten geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Azië al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.
4 uur geledenCARY (ANP) - Epic Games ontslaat meer dan 1000 van de ruim 4500 werknemers. Volgens het gamebedrijf achter Fortnite is het massaontslag nodig om geldproblemen te voorkomen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het hoofdkantoor van Edmond de Rothschild is vrijdag door het Franse bureau voor Corruptie en Financiële Misdaden doorzocht, meldt persbureau AFP. De doorzoeking is onderdeel van een onderzoek naar de banden tussen de Franse diplomaat Fabrice Aidan en zedendelinquent Jeffrey Epstein.
5 uur geleden