Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-steward wint jarenlange rechtszaak over dreadlocks

Air France-steward wint jarenlange rechtszaak over dreadlocks

PARIJS (ANP/AFP) - Een steward van Air France heeft een jarenlange juridische strijd met zijn voormalige werkgever over zijn dreadlocks gewonnen. Die was hij begonnen nadat de luchtvaartmaatschappij hem niet langer inroosterde omdat hij had besloten dreads te dragen.

De steward, Aboubakar Touré, klaagde Air France al in 2012 aan voor discriminatie nadat hij niet langer werd ingepland om zijn kapsel. Hij werd geschorst omdat hij zich niet aan de voorschriften van Air France zou houden. Die luidden dat vrouwen wel met ingevlochten haren in de cabine mochten werken, maar mannen niet.

Twee rechtbanken oordeelden eerder in het voordeel van Air France. Het Franse hof van cassatie is echter van oordeel dat er sprake is van discriminatie op grond van geslacht. Daarbij lichtte de cassatierechter toe dat regels voor mannen en vrouwen enkel mogen verschillen als die van essentieel en doorslaggevend belang zijn voor het uitvoeren van het beroep. Een kapsel is dat niet, aldus de rechter.

Met de uitspraak is de weg vrij voor een nieuwe schadeclaim tegen Air France. Eerdere claims werden verworpen. Overigens werd Touré in 2018 ontslagen door de maatschappij na een depressie.

Meer uit Financieel

Goudprijs stijgt opnieuw naar recordhoogte

WASHINGTON (ANP/AFP) - De goudprijs is maandag naar recordhoogte gestegen, mede doordat investeerders optimistisch zijn dat de Amerikaanse centrale bank ook volgend jaar de rentetarieven zal verlagen.

4 minuten geleden
Goudprijs stijgt opnieuw naar recordhoogte

WASHINGTON (ANP) - De goudprijs is maandag naar recordhoogte gestegen, mede doordat investeerders optimistisch zijn dat de Amerikaanse centrale bank ook volgend jaar de rentetarieven zal verlagen.

58 minuten geleden
Bedrijf achter Illy-koffie gaat volgend jaar produceren in de VS

TRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.

15 uur geleden
Duitse winkeliers vinden kerstverkopen dit jaar tegenvallen

BERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.

17 uur geleden
Duitse bedrijfsleven blij met terugkeer VK in Erasmusprogramma EU

LONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.

18 uur geleden
Schiphol en KLM 'continu' druk met nabrengen koffers na storing

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".

19 uur geleden
AI en Trump ook in 2026 belangrijkste thema's voor beleggers

AMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.

22 uur geleden