Air France neemt temperatuur op van passagiers
PARIJS (ANP) - Vanaf 11 mei gaat de luchtvaartmaatschappij Air France in vliegtuigen de temperatuur opnemen van de passagiers. Air France heeft bekendgemaakt dat er aan boord speciale infrarode thermometers komen die de lichaamstemperatuur meten. Wie meer dan 38 graden heeft mag in beginsel niet meevliegen. Het is volgens de onderneming een extra maatregel om te helpen de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.
Er zijn al maatregelen getroffen zoals het uit elkaar zetten van passagiers in de toestellen en mondmaskers voor de bemanning. Ook worden de vliegtuigen extra gereinigd en ontsmet en is er tijdens de vlucht meer luchtverversing dan eerder gebruikelijk was. De website van Air France-partner KLM laat reizigers weten dat ze van 11 mei tot zeker eind augustus bij het instappen mondmaskers of gezichtsbedekking moeten dragen en dat het raadzaam is die tijdens de vlucht te blijven dragen.
Meer uit Financieel
SINGAPORE - (ANP) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen oplopen.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.
11 uur geledenNEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.
11 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
19 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
1 dag geleden