Air France neemt afscheid van 10 procent van de piloten
PARIJS (ANP) - Bij luchtvaartmaatschappij Air France, de Franse tak van Air France-KLM, vertrekken eind dit jaar 403 piloten. Dat komt neer op 10 procent van het totaal aantal vliegers. Volgens vakbond SNPL, die met het nieuws naar buiten kwam, is met de piloten een vrijwillige vertrekregeling overeen gekomen.
Bij de piloten die bij de maatschappij vertrekken zijn ook de bestuurders van de A380 superjumbo's. Deze vliegtuigen worden door de maatschappij langzaamaan uitgefaseerd.
Zowel bij Air France als zusterbedrijf KLM hakt de coronacrisis er hard in. Veel vliegtuigen blijven aan de grond, al dan niet door reisbeperkingen of de mindere vraag naar tickets. Ook het herstel verloopt traag.
Ook bij KLM wordt gesproken over ingrepen. Van de circa 30.000 medewerkers zouden er naar verluidt circa 6000 al dan niet gedwongen moeten vertrekken.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De fregatten die Duitsland bij het Nederlandse Damen heeft besteld worden mogelijk de helft duurder. De Duitse scheepsbouwer die het hoofdaannemerschap naar verwachting van het overvraagde Damen overneemt, vraagt volgens de Financial Times nog eens 12 miljard euro.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag zijn hoogste slotstand ooit bereikt, nadat de hoofdindex aan het begin van de middag al naar een nieuw recordniveau was gestegen. De hoofdindex op het Damrak sloot 1,7 procent hoger op 1031,44 punten. Beleggers reageerden op de gedaalde olieprijzen en berichten over een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Creditcardmaatschappijen Visa en Mastercard en betalingsbedrijf PayPal worden onderzocht in het Verenigd Koninkrijk. De Britse financiële toezichthouder FCA meldt woensdag de drie Amerikaanse bedrijven te onderzoeken vanwege vermoedelijk concurrentieverstorend gedrag rond de financiering en het gebruik van de digitale portemonnee van PayPal.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven attent op de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen flink omlaag door hoop op een doorbraak bij de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Consumenten hebben fors meer ritten geboekt via Uber in het eerste kwartaal van 2026. Daarmee steeg ook de waarde van het aantal boekingen en de omzet van het bedrijf.
5 uur geleden