Air France mag van EU vaker vliegen tussen Parijs en Amsterdam
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Air France mag weer meer vluchten per dag uitvoeren op de route Parijs-Amsterdam. De Europese Commissie heeft namelijk besloten om de vluchtbeperkingen die bij de fusie tussen KLM en Air France in 2004 werden opgelegd, op te heffen. Dat komt doordat op dezelfde route nu meer concurrentie bestaat voor het aanbieden van reizen dankzij de hogesnelheidstreinen van Thalys.
Brussel keurde de fusie in februari 2004 goed onder voorwaarde dat Air France-KLM maximaal zes tijdslots per dag ter beschikking zou stellen aan concurrenten op de luchthavens van Parijs en Amsterdam. Slots zijn start- en landingsrechten op luchthavens. Na onderzoek stelt de commissie echter vast dat de ontheffing van deze voorwaarden gerechtvaardigd is vanwege de veranderde marktomstandigheden.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van schade rond de jaarwisseling loopt langzaam op. Bij verzekeraar NN was het aantal tot en met vrijdagochtend verdubbeld ten opzichte van een dag eerder. Het gaat nu om vijftig tot zestig meldingen door particulieren, meldt een woordvoerder van het concern, dat ook de merken ING Verzekeringen, OHRA, ASN Verzekeringen en ABN AMRO Verzekeringen voert.
9 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag gemengd begonnen aan het nieuwe beursjaar 2026. Beleggers in New York keerden terug van een vrije dag op donderdag vanwege de jaarwisseling. Woensdag sloten de beursgraadmeters op Wall Street met verlies, maar over heel 2025 werden flinke plussen op de koersenborden gezet. Tesla stond bij de stijgers, na bekendmaking van cijfers over de verkoop in het vierde kwartaal.
43 minuten geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in 2025 minder nieuwe auto's verkocht dan in 2024. Hierdoor is de Chinese concurrent BYD nu de grootste maker van elektrische auto's ter wereld.
47 minuten geledenBRIGHTON (ANP/BELGA) - De beroemde pier van Brighton staat in de etalage. De huidige eigenaar, Brighton Pier Group (BPG), heeft besloten de historische attractie uit 1899 te verkopen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het aantal annuleringen op Schiphol door het winterse weer loopt vrijdag steeds verder op. Waar de luchthaven in de ochtend nog sprak van tientallen uitgevallen vluchten, gaat het in de loop van de middag al om honderden vluchten die worden geraakt.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM waarschuwen reizigers vrijdag voor vertragingen en annuleringen door winters weer en sterke wind. Volgens de website van Schiphol zijn er zeker tientallen vluchten geschrapt.
5 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - Bijna alle nieuwe auto's die vorig jaar werden verkocht in Noorwegen waren elektrisch aangedreven. Volgens de Noorse wegenautoriteit was 96 procent van de nieuw verkochte personenauto's volledig elektrisch. Dat was een jaar eerder nog 89 procent.
5 uur geleden