Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM zakt op lager Damrak na aandelenuitgifte

Air France-KLM zakt op lager Damrak na aandelenuitgifte

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging dinsdag onderuit op de Amsterdamse beurs. De luchtvaartcombinatie wil zo'n 2,3 miljard euro ophalen met de uitgifte van nieuwe aandelen. Het geld zal worden gebruikt om de staatssteun die tijdens de coronacrisis werd ontvangen, sneller terug te betalen. De Europese aandelenmarkten moesten terrein prijsgeven na het herstel een dag eerder. Een winstalarm van het Amerikaanse bedrijf achter het socialemediaplatform Snapchat zorgde daarbij voor koersdruk. Snap, dat ook een notering heeft in Frankfurt, raakte een derde aan beurswaarde kwijt.

Air France-KLM sloot de rij in de MidKap met een verlies van 5 procent. De Nederlandse overheid heeft aangegeven aandelen te willen kopen om het belang van ruim 9 procent in het concern op peil te houden. Volgens de ministers Sigrid Kaag van Financiën en Mark Harbers van Infrastructuur kost de deelname zo'n 220 miljoen euro. De Tweede Kamer moet nog wel instemmen met de aankoop. Ook de Franse overheid, de grootste aandeelhouder van Air France-KLM, gaat aandelen kopen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,1 procent lager op 686,38 punten. De MidKap daalde 0,8 procent tot 1014,65 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 1,3 procent.

Grootste daler

Prosus (min 4 procent) was de grootste daler in de AEX. De techinvesteerder kampte met forse verliezen in de Chinese techsector, waarin het via internet- en gamebedrijf Tencent een groot belang heeft. Olie- en gasconcern Shell, dat dinsdag zijn aandeelhoudersvergadering houdt, daalde 1,4 procent. Informatieleverancier Wolters Kluwer was de enige stijger met een plus van 0,1 procent.

Aegon verloor 1,2 procent. De verzekeraar heeft zijn belang van 50 procent in het Spaanse samenwerkingsverband met Liberbank verkocht aan Unicaja Banco voor 177 miljoen euro. Eurocommercial Properties won 0,5 procent na een handelsupdate. Volgens het vastgoedbedrijf hebben de winkelcentra in april een sterk herstel van de omzet laten zien dankzij de opheffingen van de coronamaatregelen.

Recordprestatie

Renewi steeg dik 5 procent na publicatie van de jaarcijfers. Topman Otto de Bont sprak van een recordprestatie van het recyclingbedrijf in het afgelopen boekjaar, waarin de omzet en winst aanzienlijk hoger uitvielen. Ook kondigde het bedrijf aan zijn Amsterdamse branchegenoot PARO over te nemen voor 67 miljoen euro.

De euro was 1,0717 dollar waard, tegen 1,0678 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,2 procent minder op 108,92 dollar. Brentolie werd ook 1,2 procent goedkoper, op 112,05 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Inflatie stijgt naar 2,7 procent door hogere energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in maart 2,7 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee gestegen ten opzichte van de 2,4 procent in februari.

11 minuten geleden
Wall Street sluit gemengd na nieuwe dreigementen Trump aan Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag gemengd gesloten, nadat kort na aanvang van de handel op Wall Street plussen op de borden stonden. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers verwerkten nieuwe dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran.

8 uur geleden
Frans AI-bedrijf Mistral haalt 830 miljoen op voor datacenter

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie Mistral heeft 830 miljoen dollar (725 miljoen euro) aan schuldfinanciering opgehaald voor een nieuw datacenterproject net buiten Parijs. Het AI-bedrijf wil een Europees alternatief ontwikkelen voor Amerikaanse AI-bedrijven, zoals de eigenaar van ChatGPT, OpenAI.

11 uur geleden
Minister: rol voor Nederlandse bedrijven in wederopbouw Oekraïne

BREDA (ANP) - Nederlandse bedrijven kunnen helpen om Oekraïne weer op te bouwen. Dat zei minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking Sjoerd Sjoerdsma op het bedrijvenforum voor Nederlandse en Oekraïense bedrijven voorafgaand aan de Lviv-conferentie.

12 uur geleden
Chipbedrijven dalen op Damrak na techaankondiging van Google

AMSTERDAM (ANP) - ASML, ASMI en Besi hoorden maandag bij de verliezers op het Damrak. De chipbedrijven staan onder druk na een doorbraak die Google vorige week meldde. Analisten hebben tegen persbureau Bloomberg gezegd dat de vraag naar bepaalde soorten opslagruimte en daarmee chips daardoor kan afnemen.

12 uur geleden
G7-leiders willen energiemarkt stabiliseren met maatregelen

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De financiële leiders van G7-landen zeggen bereid te zijn "alle noodzakelijke maatregelen" te nemen om de stabiliteit van de energiemarkt te waarborgen. De ministers van Financiën en de leiders van de centrale banken van de economische grootmachten spraken elkaar maandag tijdens een onlineconferentie over een gezamenlijke aanpak tegen de verstoorde energiemarkt. De centrale banken zeggen zich in te zetten voor het handhaven van prijsstabiliteit en willen de volatiliteit beperken.

12 uur geleden
Boekingsgegevens campingaanbieder Roan gestolen bij datalek

BREDA (ANP) - Bij een datalek zijn gevoelige gegevens van klanten van vakantieaanbieder Roan buitgemaakt. Het gaat om onder meer namen, telefoonnummers, e-mailadressen, de bestemmingen en aankomst- en vertrekdata. Het in Breda gevestigde Roan, dat ruim honderd campings aanbiedt in zeven Europese landen, zegt dat "verschillende andere bedrijven in de vakantiesector helaas ook zijn getroffen door dit beveiligingslek".

13 uur geleden