Air France-KLM zakt op lager Damrak na aandelenuitgifte
AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging dinsdag onderuit op de Amsterdamse beurs. De luchtvaartcombinatie wil zo'n 2,3 miljard euro ophalen met de uitgifte van nieuwe aandelen. Het geld zal worden gebruikt om de staatssteun die tijdens de coronacrisis werd ontvangen, sneller terug te betalen. De Europese aandelenmarkten moesten terrein prijsgeven na het herstel een dag eerder. Een winstalarm van het Amerikaanse bedrijf achter het socialemediaplatform Snapchat zorgde daarbij voor koersdruk. Snap, dat ook een notering heeft in Frankfurt, raakte een derde aan beurswaarde kwijt.
Air France-KLM sloot de rij in de MidKap met een verlies van 5 procent. De Nederlandse overheid heeft aangegeven aandelen te willen kopen om het belang van ruim 9 procent in het concern op peil te houden. Volgens de ministers Sigrid Kaag van Financiën en Mark Harbers van Infrastructuur kost de deelname zo'n 220 miljoen euro. De Tweede Kamer moet nog wel instemmen met de aankoop. Ook de Franse overheid, de grootste aandeelhouder van Air France-KLM, gaat aandelen kopen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,1 procent lager op 686,38 punten. De MidKap daalde 0,8 procent tot 1014,65 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 1,3 procent.
Grootste daler
Prosus (min 4 procent) was de grootste daler in de AEX. De techinvesteerder kampte met forse verliezen in de Chinese techsector, waarin het via internet- en gamebedrijf Tencent een groot belang heeft. Olie- en gasconcern Shell, dat dinsdag zijn aandeelhoudersvergadering houdt, daalde 1,4 procent. Informatieleverancier Wolters Kluwer was de enige stijger met een plus van 0,1 procent.
Aegon verloor 1,2 procent. De verzekeraar heeft zijn belang van 50 procent in het Spaanse samenwerkingsverband met Liberbank verkocht aan Unicaja Banco voor 177 miljoen euro. Eurocommercial Properties won 0,5 procent na een handelsupdate. Volgens het vastgoedbedrijf hebben de winkelcentra in april een sterk herstel van de omzet laten zien dankzij de opheffingen van de coronamaatregelen.
Recordprestatie
Renewi steeg dik 5 procent na publicatie van de jaarcijfers. Topman Otto de Bont sprak van een recordprestatie van het recyclingbedrijf in het afgelopen boekjaar, waarin de omzet en winst aanzienlijk hoger uitvielen. Ook kondigde het bedrijf aan zijn Amsterdamse branchegenoot PARO over te nemen voor 67 miljoen euro.
De euro was 1,0717 dollar waard, tegen 1,0678 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,2 procent minder op 108,92 dollar. Brentolie werd ook 1,2 procent goedkoper, op 112,05 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ESSEN (ANP/DPA) - Tienduizenden reizigers van Duitse reisbureaus zitten vast in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten en de tegenaanvallen van Iran. Uit cijfers van de Duitse reisbrancheorganisatie DRV blijkt dat ongeveer 30.000 toeristen niet naar huis kunnen vliegen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Defensiebedrijven eindigden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran die in het weekend begonnen en de vergeldingsaanvallen van Iran.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.
6 uur geleden