Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM verliest op lager Damrak

Air France-KLM verliest op lager Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM is donderdag fors lager geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. Topman Ben Smith zei op een congres dat het luchtvaartconcern de wegens corona ontvangen staatssteun binnen een paar maanden verwacht af te lossen. Tegelijkertijd vindt het Nederlandse kabinet dat KLM te weinig doet om de kosten structureel omlaag te krijgen, een voorwaarde voor de geleverde overheidssteun.

KLM kondigde verder aan de ticketverkoop voor vluchten vanaf Schiphol te beperken en een aantal vluchten te schrappen deze zomer, om de drukte op de luchthaven beheersbaar te houden. Air France-KLM eindigde uiteindelijk 7 procent lager en was de grootste verliezer in de MidKap. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen leden verliezen. Zo zakte Lufthansa 1,5 procent in Frankfurt en IAG 2,8 procent in Londen. Dochtermaatschappij British Airways krijgt deze zomer waarschijnlijk te maken met stakingen van personeel op Heathrow.

In de AEX waren verzekeraars NN en Aegon de grootste verliezers met minnen tot 7,9 procent. De rentes op staatsobligaties van onder andere de Verenigde Staten, Duitsland en Nederland daalden na tegenvallende macro-economische cijfers. Beleggers lijken zich nu voor te bereiden op minder hevige renteverhogingen door centrale banken, die anders de economische groei te zeer zouden afremmen.

Just Eat Takeaway

De hoofdgraadmeter zelf eindigde 0,9 procent lager op 635,93 punten. De sterkste stijger in de AEX was maaltijdbezorger Just Eat Takeaway met een winst van 2,5 procent. Heineken (plus 1,1 procent) profiteerde van een positief analistenrapport van Jefferies, waarin het koersdoel voor het aandeel werd verhoogd.

De MidKap eindigde 2,7 procent lager op 897,49 punten, met sportschoolketen Basic-Fit en medisch leverancier Fagron als zeldzame winnaars met plussen tot 1,6 procent.. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs sloten tot 1,8 procent lager.

Vivotyon

Vivoryon werd ruim 14 procent meer waard. Het Duitse biotechnologiebedrijf verklaarde positieve onderzoeksresultaten te hebben ontvangen van zijn behandelingen tegen Alzheimer.

Olieprijzen gingen opnieuw omlaag door de vrees voor een mogelijke recessie, die uiteindelijk ook tot minder vraag naar de brandstof zou leiden. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,9 procent in waarde tot 105,32 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 111,24 dollar per vat. De euro was 1,0521 dollar waard, tegenover 1,0592 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Duitse bedrijven naar Russisch forum, na vier jaar afwezigheid

BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.

5 uur geleden
Vakbonden en werkgevers zoeken buiten kabinet om naar oplossingen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.

9 uur geleden
Bloomberg: EU overweegt bevriezing prijsplafond Russische olie

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.

10 uur geleden
China dreigt met tegenmaatregelen bij nieuwe EU-handelsstappen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.

11 uur geleden
Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

1 dag geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

1 dag geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

1 dag geleden