Air France-KLM verliest op lager Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM is donderdag fors lager geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. Topman Ben Smith zei op een congres dat het luchtvaartconcern de wegens corona ontvangen staatssteun binnen een paar maanden verwacht af te lossen. Tegelijkertijd vindt het Nederlandse kabinet dat KLM te weinig doet om de kosten structureel omlaag te krijgen, een voorwaarde voor de geleverde overheidssteun.
KLM kondigde verder aan de ticketverkoop voor vluchten vanaf Schiphol te beperken en een aantal vluchten te schrappen deze zomer, om de drukte op de luchthaven beheersbaar te houden. Air France-KLM eindigde uiteindelijk 7 procent lager en was de grootste verliezer in de MidKap. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen leden verliezen. Zo zakte Lufthansa 1,5 procent in Frankfurt en IAG 2,8 procent in Londen. Dochtermaatschappij British Airways krijgt deze zomer waarschijnlijk te maken met stakingen van personeel op Heathrow.
In de AEX waren verzekeraars NN en Aegon de grootste verliezers met minnen tot 7,9 procent. De rentes op staatsobligaties van onder andere de Verenigde Staten, Duitsland en Nederland daalden na tegenvallende macro-economische cijfers. Beleggers lijken zich nu voor te bereiden op minder hevige renteverhogingen door centrale banken, die anders de economische groei te zeer zouden afremmen.
Just Eat Takeaway
De hoofdgraadmeter zelf eindigde 0,9 procent lager op 635,93 punten. De sterkste stijger in de AEX was maaltijdbezorger Just Eat Takeaway met een winst van 2,5 procent. Heineken (plus 1,1 procent) profiteerde van een positief analistenrapport van Jefferies, waarin het koersdoel voor het aandeel werd verhoogd.
De MidKap eindigde 2,7 procent lager op 897,49 punten, met sportschoolketen Basic-Fit en medisch leverancier Fagron als zeldzame winnaars met plussen tot 1,6 procent.. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs sloten tot 1,8 procent lager.
Vivotyon
Vivoryon werd ruim 14 procent meer waard. Het Duitse biotechnologiebedrijf verklaarde positieve onderzoeksresultaten te hebben ontvangen van zijn behandelingen tegen Alzheimer.
Olieprijzen gingen opnieuw omlaag door de vrees voor een mogelijke recessie, die uiteindelijk ook tot minder vraag naar de brandstof zou leiden. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,9 procent in waarde tot 105,32 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 111,24 dollar per vat. De euro was 1,0521 dollar waard, tegenover 1,0592 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
BUNNIK (ANP) - De verkoop van personenauto's in Nederland is na twee maanden van daling weer licht gestegen. Volgens autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging zijn er in maart ruim 1 procent meer nieuwe wagens op kenteken gezet dan een jaar eerder. In januari en februari holde de verkoop nog flink achteruit.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen voor olie en gas zijn woensdag aanzienlijk gedaald na opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over de oorlog tegen Iran. Zijn uitlatingen voeden de hoop dat er spoedig een einde komt aan de oorlog, die voor grote verstoringen in de toevoer van brandstoffen heeft gezorgd.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag met een stevige winst begonnen aan de nieuwe beursmaand. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten werd verder aangewakkerd door opmerkingen van Donald Trump. De Amerikaanse president verwacht "de klus te zullen klaren" in Iran en dat de oorlog "binnen twee of drie weken" klaar zal zijn. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde dinsdag al dat Trump de oorlog in Iran mogelijk snel wil beëindigen, ook zonder heropening van de Straat van Hormuz.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in februari meer verkocht. De omzet in de detailhandel steeg 1,3 procent in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het sterkst stegen de opbrengsten uit de onlineverkoop.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft tot dusver ruim 6,8 miljoen belastingaangiftes ontvangen. Volgens de Belastingdienst loopt het aantal aangiftes daarmee iets voor op vorig jaar. Toen werden halverwege de aangifteperiode ruim 6,7 miljoen aangiftes ontvangen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nieuw overleg met de vakbonden heeft alsnog een cao-akkoord opgeleverd bij DHL Express. Vorige maand werd er nog meerdere keren gestaakt bij het DHL-onderdeel dat zich met name richt op spoedzendingen van documenten en de levering van pakketten aan bedrijven. Vorige week besloten FNV en CNV al om de acties op te schorten om opnieuw met het bedrijf in gesprek te gaan, nadat de directie nieuwe toezeggingen had gedaan.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Supermarktketen PLUS heeft de fusie met branchegenoot Coop volledig afgerond. Het bedrijf leed vorig jaar wel opnieuw verlies door onder meer kosten voor het versneld ombouwen van Coop-winkels. Maar de schuldpositie is teruggebracht en de financiële basis is versterkt, aldus PLUS.
2 uur geleden