Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM verliest op lager Damrak

Air France-KLM verliest op lager Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM is donderdag fors lager geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. Topman Ben Smith zei op een congres dat het luchtvaartconcern de wegens corona ontvangen staatssteun binnen een paar maanden verwacht af te lossen. Tegelijkertijd vindt het Nederlandse kabinet dat KLM te weinig doet om de kosten structureel omlaag te krijgen, een voorwaarde voor de geleverde overheidssteun.

KLM kondigde verder aan de ticketverkoop voor vluchten vanaf Schiphol te beperken en een aantal vluchten te schrappen deze zomer, om de drukte op de luchthaven beheersbaar te houden. Air France-KLM eindigde uiteindelijk 7 procent lager en was de grootste verliezer in de MidKap. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen leden verliezen. Zo zakte Lufthansa 1,5 procent in Frankfurt en IAG 2,8 procent in Londen. Dochtermaatschappij British Airways krijgt deze zomer waarschijnlijk te maken met stakingen van personeel op Heathrow.

In de AEX waren verzekeraars NN en Aegon de grootste verliezers met minnen tot 7,9 procent. De rentes op staatsobligaties van onder andere de Verenigde Staten, Duitsland en Nederland daalden na tegenvallende macro-economische cijfers. Beleggers lijken zich nu voor te bereiden op minder hevige renteverhogingen door centrale banken, die anders de economische groei te zeer zouden afremmen.

Just Eat Takeaway

De hoofdgraadmeter zelf eindigde 0,9 procent lager op 635,93 punten. De sterkste stijger in de AEX was maaltijdbezorger Just Eat Takeaway met een winst van 2,5 procent. Heineken (plus 1,1 procent) profiteerde van een positief analistenrapport van Jefferies, waarin het koersdoel voor het aandeel werd verhoogd.

De MidKap eindigde 2,7 procent lager op 897,49 punten, met sportschoolketen Basic-Fit en medisch leverancier Fagron als zeldzame winnaars met plussen tot 1,6 procent.. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs sloten tot 1,8 procent lager.

Vivotyon

Vivoryon werd ruim 14 procent meer waard. Het Duitse biotechnologiebedrijf verklaarde positieve onderzoeksresultaten te hebben ontvangen van zijn behandelingen tegen Alzheimer.

Olieprijzen gingen opnieuw omlaag door de vrees voor een mogelijke recessie, die uiteindelijk ook tot minder vraag naar de brandstof zou leiden. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,9 procent in waarde tot 105,32 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 111,24 dollar per vat. De euro was 1,0521 dollar waard, tegenover 1,0592 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

KPN eist dat Ziggo stopt met 'misleidend gebruik' term glasvezel

DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.

2 uur geleden
Chipbedrijven stijgen op Damrak na forse verliezen

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.

3 uur geleden
Odido wil niet zeggen of data slachtoffers stalking zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.

3 uur geleden
ChatGPT-maker OpenAI haalt 110 miljard op bij financieringsronde

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.

4 uur geleden
Netflix flink hoger op Wall Street na afzien bod op Warner

NEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.

5 uur geleden
Macron noemt doorgaan Mercosur onaangename verrassing

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.

6 uur geleden
Hypotheekrente daalt zeven weken op rij

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.

7 uur geleden