Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM tekent grote luchtvrachtdeal met Frans CMA CGM

Air France-KLM tekent grote luchtvrachtdeal met Frans CMA CGM

PARIJS (ANP) - Luchtvaartconcern Air France-KLM heeft een langjarige luchtvrachtovereenkomst gesloten met de Franse logistieke dienstverlener CMA CGM. De deal met een looptijd van in eerste instantie tien jaar is bedoeld om het luchtvrachtaanbod te versterken. Volgens de partijen levert de samenwerking aanzienlijke voordelen op. Als onderdeel van de deal zal CMA CGM ook een flink belang nemen in Air France-KLM.

Het logistieke concern wordt dan goed voor een deelneming van 9 procent. Deze investering zou volgens Air France-KLM kunnen plaatsvinden in het kader van de voorgenomen kapitaalverhoging die in februari dit jaar werd aangekondigd. Een vertegenwoordiger van CMA CGM zal, als aandeelhouders volgende week op de jaarvergadering akkoord gaan, ook een zetel krijgen in het bestuur van Air France-KLM. Een resolutie met die strekking zal door de belangrijkste aandeelhouders, waaronder de Franse en de Nederlandse staat, worden gesteund, zo klinkt het. Zonder akkoord daarvoor gaat de deal niet door.

Financieel directeur Steven Zaat van Air France-KLM verwacht door de overeenkomst aanzienlijke inkomstenvoordelen te zullen halen. Daarbij wordt het vrachtvervoernetwerk gezamenlijk ontworpen. De overeenkomst helpt klanten ook aan beter georganiseerde leveringsketens. Financiële details over de deal werden niet bekendgemaakt. De namen Air France, KLM en Martinair blijven gewoon bestaan. Ook van eventuele banenreducties als onderdeel van de deal zal volgens de luchtvaartonderneming geen sprake zijn.

Versneld groeien

De samenwerking zal gebruikmaken van de bestaande vrachtvloot van aanvankelijk tien vliegtuigen. Daarnaast gaat het nog om twaalf toestellen die in bestelling zijn. De luchtvrachtcapaciteit zal gezamenlijk worden verkocht. Ook de vrachtcapaciteit van Air France-KLM in passagiersvliegtuigen maakt onderdeel uit van de deal.

CMA CGM werd iets meer dan een jaar geleden actief op de luchtvrachtmarkt. Met de overeenkomst met Air France-KLM verwacht topman Rodolphe Saadé versneld te kunnen groeien. Bij Air France-KLM zijn ze blij de Franse logistieke onderneming als investeerder binnen te hebben. De overeenkomst is nog wel afhankelijk van de gebruikelijke goedkeuring. Ook personeelsvertegenwoordigers worden nog geraadpleegd.

4 miljard euro

Air France-KLM kondigde in februari al aan dat het bedrijf zijn eigen vermogen wil versterken. Dat zou kunnen via de uitgifte van aandelen of obligaties, waarmee tot 4 miljard euro opgehaald zou kunnen worden.

Meer uit Financieel

Powell tijdelijk nog voorzitter van Fed tot beëdiging Warsh

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve heeft Jerome Powell benoemd tot tijdelijk voorzitter van de raad van bestuur. Dit blijft hij totdat zijn opvolger Kevin Warsh officieel wordt beëdigd als hoofd van de Amerikaanse centrale bank.

53 minuten geleden
Forse verliezen op beurzen New York, olieprijzen flink hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.

11 uur geleden
Meer platforms boren naar olie in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.

12 uur geleden
Eerste krimp voor economie Rusland sinds 2023

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.

14 uur geleden
China en VS richten raad voor handel op na topontmoeting

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.

15 uur geleden
IJsbedrijf Magnum grootste winnaar in fors lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.

15 uur geleden
Tata Steel: staalmarktomstandigheden zeer uitdagend door oorlog

MUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.

16 uur geleden