Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM stevig hoger op afwachtend Damrak

Air France-KLM stevig hoger op afwachtend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde vrijdag tot de sterkste stijgers op het Damrak. De luchtvaartcombinatie profiteerde van een koopadvies door Deutsche Bank. Beleggers deden het verder rustig aan na de recente sterke opmars die volgde op de afnemende onrust in de bankensector. Ook wordt vooral gewacht op het inflatiecijfer van de eurozone, dat later op de dag naar buiten komt.

Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldde al dat het tempo waarin de prijzen in Nederland stijgen in maart flink is afgenomen ten opzichte van een maand eerder. Dat kwam vooral door de dalende energieprijzen. Voedingsmiddelen, dranken en tabak werden wel opnieuw fors duurder. De inflatie kwam deze maand uit op 4,4 procent. In februari was dat nog 8 procent. Bij een sterk afkoelende inflatie in het eurogebied zou de Europese Centrale Bank (ECB) de rente mogelijk minder sterk hoeven te verhogen.

De AEX noteerde in de ochtendhandel een fractie lager op 752,09 punten. De MidKap steeg 0,3 procent tot 955,97 punten. De beurs in Parijs klom 0,2 procent. In Frankrijk koelde de inflatie in maart af tot 5,6 procent, van 6,3 procent een maand eerder.

Duitse winkelverkopen

De DAX in Frankfurt won 0,1 procent, ondanks een daling van de Duitse winkelverkopen in februari. De Londense FTSE-index klom ook 0,1 procent. De Britse economie wist in het laatste kwartaal van 2022 toch nipt te groeien en ontliep daarmee een recessie.

Verffabrikant AkzoNobel ging aan kop in de AEX, met een winst van 2 procent. DSM verloor 0,6 procent. Het speciaalchemieconcern liet weten de aanmeldingstermijn voor de fusie met zijn Zwitserse branchegenoot Firmenich te verlengen tot 12 mei aangezien de twee bedrijven nog geen goedkeuring hebben gekregen van de Indiase autoriteiten.

Air France-KLM

In de MidKap stond Air France-KLM bovenaan met een winst van ruim 3 procent. Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa won 2,7 procent in Frankfurt en IAG, het moederbedrijf van British Airways en Iberia, klom 3 procent in Londen. De twee concurrenten van Air France-KLM kregen ook koopadviezen van Deutsche Bank.

InPost steeg 2,1 procent na publicatie van de jaarcijfers. De Poolse aanbieder van pakketkluisjes zag de pakketvolumes en de omzet vorig jaar flink stijgen. De winst viel wel lager uit dan een jaar geleden.

Euro en dollar

De euro was 1,0896 dollar waard, tegen 1,0899 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 74,43 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 79,21 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Reuters: Tesla werkt aan ontwikkeling van nieuw model

AUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.

12 minuten geleden
Ontwikkelingsbank investeert 5 miljard in herstel Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.

37 minuten geleden
Eerste niet-Iraanse tanker sinds bestand door Straat van Hormuz

ATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.

1 uur geleden
Nike wil wedstrijdballen van de Champions League maken

NYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.

2 uur geleden
AEX sluit met kleine winst na dag van onzekerheid over bestand

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.

3 uur geleden
OpenAI schort groot Brits datacenterproject op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI schort ambitieuze plannen voor uitbreiding van zijn datacenters in het Verenigd Koninkrijk op, maakte het bedrijf bekend. Het Britse Stargate-project dreigt volgens het bedrijf achter ChatGPT te duur te worden door hoge energiekosten en regelgeving. Voor de regering van premier Keir Starmer is het een tegenvaller, want in zijn plannen voor economische groei spelen AI en datacenters een belangrijke rol.

4 uur geleden
Gasunie tekent overeenkomst voor waterstofverbinding met België

GRONINGEN (ANP) - Gasunie-dochter Hynetwork en het Belgische Fluxys hydrogen gaan een waterstofverbinding tussen Nederland en België aanleggen. Daarover hebben ze een overeenkomst ondertekend. Volgens een verklaring moet de verbinding rond 2030 klaar zijn.

4 uur geleden