Air France-KLM rondt aankoop belang in noodlijdend SAS af
PARIJS (ANP) - Air France-KLM heeft de aankoop van een aandelenbelang van bijna 20 procent in de noodlijdende Scandinavische luchtvaartmaatschappij SAS afgerond. De afronding volgt op goedkeuringen voor de deal in Europa en de Verenigde Staten.
De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie liet vorig jaar al weten een belang te nemen in SAS, als onderdeel van een reddingsoperatie van de Scandinavische branchegenoot. De Deense overheid en de investeringsmaatschappijen Castlelake en Lind Invest staken ook geld in SAS. Samen met Air France-KLM investeerden de partijen in totaal 1,2 miljard dollar in de luchtvaartmaatschappij. Die van Air France-KLM bedroeg 144,5 miljoen dollar.
Naast de financiƫle transactie hebben Air France-KLM en SAS ook overeenkomsten getekend om hun hubs en netwerken met elkaar te verbinden. Deze overeenkomsten gelden vanaf 1 september. Op dezelfde dag treedt SAS toe tot de Skyteam-alliantie, waarvan Air France en KLM oprichters zijn.
Strategische stap
Klanten van Air France-KLM krijgen dan toegang tot 33 bestemmingen in Noord-Europa buiten de hubs van SAS in Kopenhagen, Oslo en Stockholm. SAS-klanten krijgen toegang tot 33 bestemmingen in Europa buiten de hubs van Air France-KLM op de luchthavens Parijs Charles de Gaulle en Amsterdam Schiphol.
Topman Benjamin Smith van Air France-KLM stelt verheugd te zijn met de strategische stap, waarmee de luchtvaartcombinatie de positie op de Scandinavische markten vergroot. Onder de voorwaarden van de deal zou Air France-KLM na minimaal twee jaar ook het belang in SAS eventueel kunnen uitbreiden om zo controlerend aandeelhouder te worden.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciƫle raketten ontwikkelen.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
7 uur geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
8 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.
9 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.
11 uur geleden