Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM onderuit op beurs Amsterdam na cijfers

Air France-KLM onderuit op beurs Amsterdam na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Air France-KLM moest het donderdag flink ontgelden op de beurs in Amsterdam. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie kwam met cijfers die slecht vielen bij beleggers. Ook veel andere bedrijven op het Damrak openden de boeken, waaronder verzekeraar NN Group, bouwer BAM en advies- en ingenieursbureau Arcadis.

De aandacht op de financiële markten bleef ook uitgaan naar de crisis rond Oekraïne. Pro-Russische separatisten in het oosten van Oekraïne hebben het Oekraïense regeringsleger beschuldigd van beschietingen. Daarnaast heeft het Witte Huis gezegd dat Rusland duizenden extra troepen heeft verzameld aan de grens met Oekraïne en dat Moskou onterecht beweerd dat troepen worden teruggetrokken.

De Amsterdamse AEX-index noteerde rond het middaguur een min van 0,4 procent op 755,82 punten. De MidKap steeg 0,5 procent tot 1062,56 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,4 procent, maar Londen daalde 0,6 procent.

Air France-KLM

Air France-KLM bungelde onderaan de MidKap met een min van 6 procent. Het luchtvaartconcern leed vorig jaar een verlies van 3,3 miljard euro vanwege de coronacrisis, maar zegt wel dat in de loop van het jaar herstel was te zien. Arcadis was met een plus van 8,7 procent de sterkste stijger bij de middelgrote fondsen dankzij goed ontvangen cijfers.

In de AEX was betalingsdienstverlener Adyen de grootste verliezer met een min van 2,8 procent. NN daalde 0,3 procent. De kopgroep werd gevormd door de chipbedrijven ASML en ASMI met winsten tot 2 procent.

BAM

Bij de kleinere bedrijven leverde BAM bijna 7 procent aan waarde in. Automatiseerder Ordina (plus 2,7 procent) en de leverancier van chat- en betaaldiensten CM.com (min 8,6 procent) kwamen ook met resultaten.

In Parijs leverde Airbus een eerdere winst in en zakte 0,6 procent. De vliegtuigbouwer boekte vorig jaar een recordwinst en wil weer dividend gaan uitkeren. De resultaten van Gucci-moeder Kering werden goed ontvangen want het aandeel won 7 procent.

Commerzbank

Commerzbank deed het goed in Frankfurt met een plus van 6 procent. De tweede bank van Duitsland zei over 2022 weer dividend te willen gaan uitbetalen. Het Zwitserse levensmiddelenconcern Nestlé waarschuwde voor de impact van de kosteninflatie op de winstgevendheid en werd een fractie lager gezet in Zürich.

De euro was 1,1372 dollar waard, tegen 1,1377 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 2,2 procent tot 91,65 dollar. Brentolie kostte 2 procent minder op 92,81 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ook beurzen in New York tonen wat herstel na klap Iran-oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.

4 uur geleden
Techindustrie: overheden meer in EU laten inkopen is niet genoeg

ZOETERMEER (ANP) - Europese overheden meer in de EU laten inkopen is niet genoeg om de concurrentiepositie van de industrie te versterken. Dit stelt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na het voorstel hierover van de Europese Commissie.

7 uur geleden
Topman Vivera bezorgd om dreigend EU-verbod op term 'vegaworst'

HOLTEN (ANP) - Het bedrijf achter de vleesvervangers van Vivera en De Vegetarische Slager maakt zich zorgen dat EU-landen donderdag instemmen met een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Dit heeft topman Willem van Weede van The Vegetarian Butcher Collective woensdag tegen het ANP gezegd.

7 uur geleden
Beurs Amsterdam toont wat herstel na verliezen door Iran-oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.

8 uur geleden
Rederij Maersk schort zeevrachtvervoer van en naar Golfstaten op

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.

9 uur geleden
Schade Nederlandse export Golfregio loopt in vele miljoenen

ZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.

9 uur geleden
EU-parlement blijft stemming over handelsdeal VS uitstellen

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.

9 uur geleden