Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM onderuit op beurs Amsterdam na cijfers

Air France-KLM onderuit op beurs Amsterdam na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Air France-KLM moest het donderdag flink ontgelden op de beurs in Amsterdam. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie kwam met cijfers die slecht vielen bij beleggers. Ook veel andere bedrijven op het Damrak openden de boeken, waaronder verzekeraar NN Group, bouwer BAM en advies- en ingenieursbureau Arcadis.

De aandacht op de financiële markten bleef ook uitgaan naar de crisis rond Oekraïne. Pro-Russische separatisten in het oosten van Oekraïne hebben het Oekraïense regeringsleger beschuldigd van beschietingen. Daarnaast heeft het Witte Huis gezegd dat Rusland duizenden extra troepen heeft verzameld aan de grens met Oekraïne en dat Moskou onterecht beweerd dat troepen worden teruggetrokken.

De Amsterdamse AEX-index noteerde rond het middaguur een min van 0,4 procent op 755,82 punten. De MidKap steeg 0,5 procent tot 1062,56 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,4 procent, maar Londen daalde 0,6 procent.

Air France-KLM

Air France-KLM bungelde onderaan de MidKap met een min van 6 procent. Het luchtvaartconcern leed vorig jaar een verlies van 3,3 miljard euro vanwege de coronacrisis, maar zegt wel dat in de loop van het jaar herstel was te zien. Arcadis was met een plus van 8,7 procent de sterkste stijger bij de middelgrote fondsen dankzij goed ontvangen cijfers.

In de AEX was betalingsdienstverlener Adyen de grootste verliezer met een min van 2,8 procent. NN daalde 0,3 procent. De kopgroep werd gevormd door de chipbedrijven ASML en ASMI met winsten tot 2 procent.

BAM

Bij de kleinere bedrijven leverde BAM bijna 7 procent aan waarde in. Automatiseerder Ordina (plus 2,7 procent) en de leverancier van chat- en betaaldiensten CM.com (min 8,6 procent) kwamen ook met resultaten.

In Parijs leverde Airbus een eerdere winst in en zakte 0,6 procent. De vliegtuigbouwer boekte vorig jaar een recordwinst en wil weer dividend gaan uitkeren. De resultaten van Gucci-moeder Kering werden goed ontvangen want het aandeel won 7 procent.

Commerzbank

Commerzbank deed het goed in Frankfurt met een plus van 6 procent. De tweede bank van Duitsland zei over 2022 weer dividend te willen gaan uitbetalen. Het Zwitserse levensmiddelenconcern Nestlé waarschuwde voor de impact van de kosteninflatie op de winstgevendheid en werd een fractie lager gezet in Zürich.

De euro was 1,1372 dollar waard, tegen 1,1377 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 2,2 procent tot 91,65 dollar. Brentolie kostte 2 procent minder op 92,81 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump verlaagt importheffingen op landbouwmachines

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft aangekondigd de importtarieven op landbouwmachines zoals maaidorsers en oogstmachines te verlagen om de kosten voor Amerikaanse boeren en fabrikanten te drukken. De tarieven dalen van 25 naar 15 procent. Buitenlandse bedrijven kunnen daarbij in aanmerking komen voor een lager tarief van 10 procent als hun apparatuur voor minstens 85 procent uit Amerikaans staal of aluminium bestaat.

15 minuten geleden
Wachtlijst voor stroomaansluiting bij Liander opgelopen tot 7300

ARNHEM (ANP) - Bij de regionale netbeheerder Liander staan op dit moment 7300 huishoudens en kleine ondernemers op een wachtlijst voor een nieuwe of zwaardere stroomaansluiting. Huishoudens gebruiken steeds meer elektriciteit en op sommige plekken op het stroomnet is het daardoor te druk geworden voor de aangevraagde aansluitingen.

38 minuten geleden
Inflatie stijgt tot 3,5 procent in mei door hogere energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in mei 3,5 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder gestegen ten opzichte van de 2,8 procent in april.

1 uur geleden
Jonge ondernemers hebben miljoen meer nodig voor top 100 Quote

AMSTERDAM (ANP) - Jonge ondernemers hebben dit jaar 1 miljoen euro meer nodig om bij de honderd rijkste 'selfmade' miljonairs onder de 40 jaar te horen. Er is nu minimaal 18 miljoen euro nodig voor een plekje in de lijst van zakenblad Quote. Het gezamenlijke vermogen van de honderd rijkste jonge ondernemers is in een jaar met 6 procent gegroeid, tot bijna 6,4 miljard euro.

2 uur geleden
Eurostar vervoert meer treinreizigers van en naar Nederland

BRUSSEL (ANP) - Eurostar heeft opnieuw meer treinreizigers van en naar Nederland vervoerd. Dat meldt de spoorvervoerder in de jaarcijfers over 2025. Het bedrijf kondigt ook nieuwe internationale routes aan, waaronder de verbinding tussen Amsterdam en het Zwitserse Genève.

2 uur geleden
ABN AMRO: mensen gaan minder vaak uit eten in restaurants

AMSTERDAM (ANP) - Mensen gaan minder vaak uit eten in een restaurant en bestellen vaker een maaltijd online. Dat constateert ABN AMRO op basis van transactiedata. De bank stelt dat "een soort herwaardering" van bezorg- en afhaalrestaurants lijkt te ontstaan. "Nu prijzen niet meer bovengemiddeld stijgen, wordt er langzaam weer vaker voor het gemak van bezorg- of afhaalmaaltijd gekozen. Een restaurant bezoeken lijkt daardoor iets minder aantrekkelijk geworden."

8 uur geleden
Jongerenbank BUUT laat tieners onder 16 als eerste mobiel betalen

AMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.

8 uur geleden