Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM onderuit op beurs Amsterdam na cijfers

Air France-KLM onderuit op beurs Amsterdam na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Air France-KLM moest het donderdag flink ontgelden op de beurs in Amsterdam. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie kwam met cijfers die slecht vielen bij beleggers. Ook veel andere bedrijven op het Damrak openden de boeken, waaronder verzekeraar NN Group, bouwer BAM en advies- en ingenieursbureau Arcadis.

De aandacht op de financiële markten bleef ook uitgaan naar de crisis rond Oekraïne. Pro-Russische separatisten in het oosten van Oekraïne hebben het Oekraïense regeringsleger beschuldigd van beschietingen. Daarnaast heeft het Witte Huis gezegd dat Rusland duizenden extra troepen heeft verzameld aan de grens met Oekraïne en dat Moskou onterecht beweerd dat troepen worden teruggetrokken.

De Amsterdamse AEX-index noteerde rond het middaguur een min van 0,4 procent op 755,82 punten. De MidKap steeg 0,5 procent tot 1062,56 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,4 procent, maar Londen daalde 0,6 procent.

Air France-KLM

Air France-KLM bungelde onderaan de MidKap met een min van 6 procent. Het luchtvaartconcern leed vorig jaar een verlies van 3,3 miljard euro vanwege de coronacrisis, maar zegt wel dat in de loop van het jaar herstel was te zien. Arcadis was met een plus van 8,7 procent de sterkste stijger bij de middelgrote fondsen dankzij goed ontvangen cijfers.

In de AEX was betalingsdienstverlener Adyen de grootste verliezer met een min van 2,8 procent. NN daalde 0,3 procent. De kopgroep werd gevormd door de chipbedrijven ASML en ASMI met winsten tot 2 procent.

BAM

Bij de kleinere bedrijven leverde BAM bijna 7 procent aan waarde in. Automatiseerder Ordina (plus 2,7 procent) en de leverancier van chat- en betaaldiensten CM.com (min 8,6 procent) kwamen ook met resultaten.

In Parijs leverde Airbus een eerdere winst in en zakte 0,6 procent. De vliegtuigbouwer boekte vorig jaar een recordwinst en wil weer dividend gaan uitkeren. De resultaten van Gucci-moeder Kering werden goed ontvangen want het aandeel won 7 procent.

Commerzbank

Commerzbank deed het goed in Frankfurt met een plus van 6 procent. De tweede bank van Duitsland zei over 2022 weer dividend te willen gaan uitbetalen. Het Zwitserse levensmiddelenconcern Nestlé waarschuwde voor de impact van de kosteninflatie op de winstgevendheid en werd een fractie lager gezet in Zürich.

De euro was 1,1372 dollar waard, tegen 1,1377 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 2,2 procent tot 91,65 dollar. Brentolie kostte 2 procent minder op 92,81 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Beurzen Japan en Zuid-Korea klimmen na hoop op heropening Hormuz

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag herstel zien na verliezen van een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan een bericht dat Iran samen met Oman aan een protocol werkt rondom de Straat van Hormuz. Japan en Zuid-Korea zijn voor olie erg afhankelijk van import uit het Midden-Oosten.

12 minuten geleden
Bronnen: SpaceX mikt bij grootste beursgang op biljoenenwaarde

NEW YORK (ANP) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX mikt op een veel hogere waardering bij zijn beursgang dan eerder gemeld. De onderneming van multimiljardair Elon Musk hoopt dat de waarde bij de beursnotering uitkomt op meer dan 2 biljoen dollar, omgerekend 1,73 biljoen of 1730 miljard euro. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Na de overname van Musks AI-bedrijf xAI in februari werd de waarde nog geschat op 1,25 biljoen dollar.

24 minuten geleden
TNO: robotisering nodig om maakindustrie te redden

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse maakindustrie dreigt te verdwijnen als er niet wordt ingezet op robotisering en automatisering. Door vergrijzing, aanhoudende personeelstekorten en hoge loonkosten staat de sector zwaar onder druk. Dat stelt onderzoeksinstituut TNO, dat vrijdag pleit voor een nationale robotiseringsagenda.

2 uur geleden
De Hypotheker: huizenkopers terughoudend door stijgende rente

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.

7 uur geleden
Senatoren VS pleiten voor strengere exportbeperkingen ASML

WASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.

8 uur geleden
Trump schrapt importheffingen op producten met weinig staal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.

8 uur geleden
Wall Street werkt verliezen weg na hoop op opening bij Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.

9 uur geleden