Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM klimt op Damrak na eerste winst sinds corona

Air France-KLM klimt op Damrak na eerste winst sinds corona

PARIJS (ANP) - Luchtvaartconcern Air France-KLM heeft beleggers vrijdag positief verrast met zijn cijfers over afgelopen kwartaal, waarin het bedrijf voor het eerst sinds het begin van de coronacrisis winst boekte. Op de Amsterdamse aandelenbeurs was het Frans-Nederlandse fusiebedrijf een van de sterkste stijgers bij de middelgrote fondsen. De stemming op Europese beurzen was over het algemeen erg goed na opnieuw veel kwartaalcijfers en een meevallende publicatie over de economische groei in de eurozone.

Air France-KLM eindigde 4,4 procent hoger. Zowel KLM, dat al eerder een operationele winst boekte, als Air France kon daarbij zwarte cijfers overleggen door het sterke herstel van de vraag naar vliegreizen. De problemen op luchthavens en bij de luchtvaartmaatschappijen zelf door personeelstekorten drukten het herstel nog wat.

De sterkste stijger bij de middelgrote fondsen was Aperam, dat in het tweede kwartaal de winst met de helft zag toenemen. De fabrikant van roestvrij staal kon dankzij een verbeterde kasstroom ook zijn schuldenlast afbouwen, wat door beleggers werd beloond met een koerssprong van 9 procent.

Signify

De MidKap ging 2,2 procent omhoog tot 957,43 punten. De AEX-index van 25 grootste beursfondsen in Amsterdam eindigde 1 procent hoger op 730,15 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen wonnen tot 1,7 procent.

Signify kelderde bijna 12 procent na teleurstellende cijfers, waarmee het verlichtingsbedrijf een van de weinige verliezers in de hoofdindex was. Het bedrijf verlaagde daarbij zijn verwachting voor de winstmarge dit jaar vanwege de aanhoudende verstoring in de toeleveringsketens en de hogere energiekosten. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway ging aan kop in de AEX met een plus van 6,3 procent.

Basic-Fit

Basic-Fit won 0,5 procent. De fitnessketen zag het aantal leden weer flink groeien, maar waarschuwde wel dat het resultaat dit jaar iets lager uitvalt dan eerder gedacht. De fabrikant van elektrische bussen Ebusco klom 4,9 procent dankzij een opdracht in Spanje. Bouwer Heijmans, die ook met cijfers kwam, won 3,6 procent.

De euro was 1,0196 dollar waard, tegen 1,0158 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 5,1 procent meer op 101,44 dollar. Brentolie steeg 3,2 procent in prijs tot 110,40 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Al ruim 12.000 vluchten geannuleerd door onrust in Midden-Oosten

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan 12.300 vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten zijn tot nu toe al geannuleerd als gevolg van de oorlog in Iran en de onrust in de regio, meldt Bloomberg op basis van luchtvaartwebsite Flightradar24.

46 minuten geleden
Vakbonden kondigen grotere actie aan om nullijn rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Zo'n drieduizend rijksambtenaren hebben dinsdag in Den Haag gedemonstreerd tegen het uitblijven van loonsverhogingen en inflatiecorrectie in de nieuwe cao. Vakbond FNV kondigde daar een volgende, grotere actie aan. Samen met de andere vakbonden organiseert de FNV op 14 april een nieuwe landelijke staking tegen de zogeheten nullijn.

1 uur geleden
Nog geen gestrande reizigers Nederlandse reisorganisaties terug

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse reisorganisaties hebben vooralsnog weinig kunnen doen om gestrande reizigers in het Midden-Oosten terug te halen naar huis. Door aanvallen van Iran op omliggende landen die Amerikaanse bases huisvesten, is amper vliegverkeer mogelijk.

1 uur geleden
Energieagentschap IEA staat klaar om oliemarkt te stabiliseren

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) staat klaar om de wereldwijde oliemarkt te stabiliseren in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens documenten die zijn ingezien door persbureau Bloomberg hebben de leden van het IEA meer dan 1 miljard vaten olie aan noodreserves beschikbaar.

1 uur geleden
Etihad Airways schort vluchten vanuit Abu Dhabi langer op

ABU DHABI (ANP) - Etihad Airways schort zijn vluchten vanuit en naar Abu Dhabi voor langere tijd op door de oorlog in Iran. Tot zeker donderdagmiddag vliegt de Emiraatse luchtvaartmaatschappij in principe niet, meldt het bedrijf op X. Eerder werd bekend dat Etihad zijn reguliere vluchten van en naar Abu Dhabi tot zeker woensdagmiddag niet uitvoert.

2 uur geleden
Nog genoeg voorraad op schepen die vastzitten in Perzische Golf

ROTTERDAM (ANP) - De schepen die vastzitten in de Perzische Golf door de oorlog tussen de VS/Israël en Iran hebben voorlopig nog voldoende voedsel en drinkwater aan boord. "Voor nu zien we geen redenen tot zorg", zegt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR). De vereniging houdt de situatie "nauwlettend in de gaten en blijft in contact met de schepen in de regio".

2 uur geleden
Dieprode cijfers op beurzen, AEX duikelt ruim onder 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten dinsdag aan het einde van de ochtendhandel dieprode cijfers zien. De Amsterdamse AEX-index dook daarbij weer ruim onder de 1000 puntengrens. Beleggers maken zich zorgen dat de sterk stijgende energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten de inflatie weer kan aanwakkeren en de economische groei zal schaden.

3 uur geleden