Air France-KLM klimt op Damrak na eerste winst sinds corona
PARIJS (ANP) - Luchtvaartconcern Air France-KLM heeft beleggers vrijdag positief verrast met zijn cijfers over afgelopen kwartaal, waarin het bedrijf voor het eerst sinds het begin van de coronacrisis winst boekte. Op de Amsterdamse aandelenbeurs was het Frans-Nederlandse fusiebedrijf een van de sterkste stijgers bij de middelgrote fondsen. De stemming op Europese beurzen was over het algemeen erg goed na opnieuw veel kwartaalcijfers en een meevallende publicatie over de economische groei in de eurozone.
Air France-KLM eindigde 4,4 procent hoger. Zowel KLM, dat al eerder een operationele winst boekte, als Air France kon daarbij zwarte cijfers overleggen door het sterke herstel van de vraag naar vliegreizen. De problemen op luchthavens en bij de luchtvaartmaatschappijen zelf door personeelstekorten drukten het herstel nog wat.
De sterkste stijger bij de middelgrote fondsen was Aperam, dat in het tweede kwartaal de winst met de helft zag toenemen. De fabrikant van roestvrij staal kon dankzij een verbeterde kasstroom ook zijn schuldenlast afbouwen, wat door beleggers werd beloond met een koerssprong van 9 procent.
Signify
De MidKap ging 2,2 procent omhoog tot 957,43 punten. De AEX-index van 25 grootste beursfondsen in Amsterdam eindigde 1 procent hoger op 730,15 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen wonnen tot 1,7 procent.
Signify kelderde bijna 12 procent na teleurstellende cijfers, waarmee het verlichtingsbedrijf een van de weinige verliezers in de hoofdindex was. Het bedrijf verlaagde daarbij zijn verwachting voor de winstmarge dit jaar vanwege de aanhoudende verstoring in de toeleveringsketens en de hogere energiekosten. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway ging aan kop in de AEX met een plus van 6,3 procent.
Basic-Fit
Basic-Fit won 0,5 procent. De fitnessketen zag het aantal leden weer flink groeien, maar waarschuwde wel dat het resultaat dit jaar iets lager uitvalt dan eerder gedacht. De fabrikant van elektrische bussen Ebusco klom 4,9 procent dankzij een opdracht in Spanje. Bouwer Heijmans, die ook met cijfers kwam, won 3,6 procent.
De euro was 1,0196 dollar waard, tegen 1,0158 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 5,1 procent meer op 101,44 dollar. Brentolie steeg 3,2 procent in prijs tot 110,40 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de verliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg vooral steun van hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen om de economie te stimuleren. Ook werden de zorgen over de grote AI-investeringen en de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven even aan de kant geschoven.
10 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft met de vakbonden een nieuw cao-akkoord voor grondmedewerkers van de luchtvaartmaatschappij gesloten. Eind vorige maand werd al een principeovereenkomst gesloten met FNV en CNV, die nu is goedgekeurd door de leden. Volgens KLM wordt het akkoord breed gedragen, ook door de bonden De Unie, NVLT en VKP.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak met minnen tot 6,3 procent door zorgen bij beleggers over de enorme investeringen in AI en de sterk gestegen waarderingen van techfondsen.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het besluit van de gemeente Amsterdam om geen grote nieuwe datacenters toe te staan in de gemeente, betekent dat Liander drie elektriciteitsstations minder hoeft te bouwen. Hiermee bespaart de netbeheerder zo'n 125 miljoen euro, meldde de gemeente Amsterdam vrijdagmiddag op basis van een nieuwe doorrekening. Ook TenneT hoeft volgens deze doorrekening twee stations minder te bouwen.
14 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Werknemers van kledingketen Zara zijn van plan om in meerdere Europese landen te protesteren op Black Friday. Ze willen dat er weer een regeling komt voor het delen van winsten met het personeel van het Spaanse moederbedrijf Inditex.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het proces van economische vernieuwing in Nederland is duidelijk afgezwakt. Tot die conclusie komt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport. Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet worden slecht presterende bedrijven minder snel vervangen door nieuwe, innovatieve en goed presterende bedrijven.
16 uur geleden