Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM hoger op Damrak na val Franse regering

Air France-KLM hoger op Damrak na val Franse regering

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM eindigde donderdag tussen de stijgers op de aandelenbeurs in Amsterdam. Beleggers leken te reageren op de val van de Franse regering, die eerder van plan was extra belasting op de luchtvaart te heffen. Het aandeel van de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie won 5,8 procent.

Specifiek ging het om een belastingverhoging op vliegtickets voor alle vluchten die vanuit Frankrijk vertrekken. Air France-KLM heeft vorige maand nog gewaarschuwd voor de impact van de belastingverhogingen op de verduurzamingsplannen van het luchtvaartconcern. Ook het operationele resultaat zou daaronder lijden, aldus Air France-KLM.

De AEX-index stond aan het einde van de handelsdag 0,3 procent hoger op 894,40 punten. De MidKap kreeg er 0,6 procent bij en sloot op 874,20 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen stegen tot 0,6 procent. De beurs in Frankrijk won 0,4 procent, ondanks de val van de Franse regering. Premier Michel Barnier diende donderdag zijn ontslag in bij president Emmanuel Macron, nadat woensdagavond een motie van wantrouwen tegen zijn regering was aangenomen.

Chipbedrijven

De banken ING en ABN AMRO stonden tussen de sterkste stijgers in de hoofdindex op het Damrak, met plussen van respectievelijk 3,1 procent en 2,5 procent. Ook betaalbedrijf Adyen steeg, met 2,6 procent.

Tussen de dalers in de AEX stonden onder meer de chipbedrijven ASML (min 0,6 procent) en ASMI (min 1,1 procent). Een dag eerder gingen deze bedrijven nog omhoog, nadat ASMI had laten weten zijn omzetverwachtingen ongewijzigd te laten, ondanks nieuwe exportbeperkingen op chips die de Verenigde Staten hebben opgelegd aan China.

Bioplastics

Avantium verloor 8,5 procent bij de kleinere bedrijven op het Damrak. De ontwikkelaar van bioplastics heeft ruim 11 miljoen euro opgehaald met de uitgifte van nieuwe aandelen, die met korting worden verkocht. Avantium liet woensdag al weten voor 35 miljoen euro nieuwe leningen te hebben afgesloten. Met het geld wil de onderneming de opstartfase van haar fabriek voor bioplastics in Delfzijl financieren.

De euro was 1,0570 dollar waard, tegen 1,0525 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie werd 0,3 procent goedkoper en kostte 68,35 dollar per vat. Een vat Brentolie daalde 0,1 procent in prijs tot 72,21 dollar.

Meer uit Financieel

Nike verliest op Wall Street na vertrek voetballer Kylian Mbappé

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.

3 uur geleden
FNV sluit nieuwe acties niet uit na stakingsweek schoonmakers

UTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.

5 uur geleden
Duitsland verlaagt accijns op benzine en diesel met 17 cent

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering en deelstaten hebben een akkoord bereikt over een plan om de prijzen aan de pomp te verlagen, meldt het Duitse persbureau dpa. De accijns op diesel en benzine wordt met 17 cent per liter verlaagd.

5 uur geleden
Topman Ryanair zegt sorry voor vergelijking met 'verkrachters'

DUBLIN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Topman Michael O'Leary van Ryanair heeft zijn excuses aangeboden aan slachtoffers van seksueel geweld voor het gebruik van het woord "verkrachters". De topman van de Ierse budgetvlieger omschreef concurrerende maatschappijen als verkrachters vanwege hun hoge tarieven.

6 uur geleden
Dieselprijs stijgt zaterdag naar record, zegt UnitedConsumers

EINDHOVEN (ANP) - De prijs van diesel in Nederland stijgt zaterdag naar recordhoogte. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers, dat de prijzen bijhoudt, gaat de gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen dan voorbij de piek van 2,819 euro per liter uit april.

6 uur geleden
Volkswagen verwacht door reorganisatie flink lagere winst

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen verwacht dat het dit jaar genoegen moet nemen met een fors lagere winst. Het Duitse autoconcern maakte vrijdag bekend zijn prognoses te verlagen, door een scherpe krimp op de Chinese automarkt en de kosten die samenhangen met het plan om banen te schrappen.

7 uur geleden
Gouverneur Californië onderzoekt 'kill switch' voor AI

SACRAMENTO (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van Californië, Gavin Newsom, laat de noodzaak van een noodknop, ook wel 'kill switch' genoemd, in AI-modellen onderzoeken. Daarvoor heeft hij een decreet getekend. Hij beschuldigde de Amerikaanse president Donald Trump ervan niets te doen aan de veiligheidszorgen rond kunstmatige intelligentie.

7 uur geleden