Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM hoger op Damrak na val Franse regering

Air France-KLM hoger op Damrak na val Franse regering

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM eindigde donderdag tussen de stijgers op de aandelenbeurs in Amsterdam. Beleggers leken te reageren op de val van de Franse regering, die eerder van plan was extra belasting op de luchtvaart te heffen. Het aandeel van de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie won 5,8 procent.

Specifiek ging het om een belastingverhoging op vliegtickets voor alle vluchten die vanuit Frankrijk vertrekken. Air France-KLM heeft vorige maand nog gewaarschuwd voor de impact van de belastingverhogingen op de verduurzamingsplannen van het luchtvaartconcern. Ook het operationele resultaat zou daaronder lijden, aldus Air France-KLM.

De AEX-index stond aan het einde van de handelsdag 0,3 procent hoger op 894,40 punten. De MidKap kreeg er 0,6 procent bij en sloot op 874,20 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen stegen tot 0,6 procent. De beurs in Frankrijk won 0,4 procent, ondanks de val van de Franse regering. Premier Michel Barnier diende donderdag zijn ontslag in bij president Emmanuel Macron, nadat woensdagavond een motie van wantrouwen tegen zijn regering was aangenomen.

Chipbedrijven

De banken ING en ABN AMRO stonden tussen de sterkste stijgers in de hoofdindex op het Damrak, met plussen van respectievelijk 3,1 procent en 2,5 procent. Ook betaalbedrijf Adyen steeg, met 2,6 procent.

Tussen de dalers in de AEX stonden onder meer de chipbedrijven ASML (min 0,6 procent) en ASMI (min 1,1 procent). Een dag eerder gingen deze bedrijven nog omhoog, nadat ASMI had laten weten zijn omzetverwachtingen ongewijzigd te laten, ondanks nieuwe exportbeperkingen op chips die de Verenigde Staten hebben opgelegd aan China.

Bioplastics

Avantium verloor 8,5 procent bij de kleinere bedrijven op het Damrak. De ontwikkelaar van bioplastics heeft ruim 11 miljoen euro opgehaald met de uitgifte van nieuwe aandelen, die met korting worden verkocht. Avantium liet woensdag al weten voor 35 miljoen euro nieuwe leningen te hebben afgesloten. Met het geld wil de onderneming de opstartfase van haar fabriek voor bioplastics in Delfzijl financieren.

De euro was 1,0570 dollar waard, tegen 1,0525 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie werd 0,3 procent goedkoper en kostte 68,35 dollar per vat. Een vat Brentolie daalde 0,1 procent in prijs tot 72,21 dollar.

Meer uit Financieel

Schiphol halveert aantal grondafhandelaren in 2027

SCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.

1 uur geleden
ING: economie groeit door ondanks handelsstrijd en spaarwoede

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.

1 uur geleden
Brussel onderzoekt Meta om misbruik marktpositie AI op WhatsApp

BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.

3 uur geleden
Verzekeraars beloven hogere premie voor trouwe klant te voorkomen

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse verzekeraars hebben actie beloofd om te voorkomen dat trouwe klanten onnodig hogere premies betalen dan nieuwe. Een aantal van hen controleert het verzekeringenaanbod blijvend om deze prijsverschillen te voorkomen, melden het Verbond van Verzekeraars en de Autoriteit Financiële Markten (AFM).

3 uur geleden
Industrie produceert iets groener, geen langetermijnverbetering

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie heeft vorig jaar iets groener geproduceerd dan een jaar eerder, maar op de langere termijn is er nog geen sprake van een trendbreuk. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) op basis van gegevens van grote industriebedrijven in ons land.

3 uur geleden
Brussel wil financiële markten beter stroomlijnen

BRUSSEL (ANP) - Brussel vindt de financiële markten binnen de EU te gefragmenteerd en wil dat het makkelijker wordt om binnen Europa financiële diensten te verhandelen. Daarvoor presenteert de Europese Commissie donderdag een plan. Daarin geeft Brussel de Europese toezichthouder voor financieel toezicht ook een grotere rol.

4 uur geleden
Italiaanse politie onderzoekt modemerken om mogelijke uitbuiting

MILAAN (ANP) - De Italiaanse politie heeft op hoofdkantoren van dertien bekende modebedrijven documenten opgevraagd over hun omgang met toeleveranciers, meldt persbureau Reuters op basis van documenten van justitie. De actie is onderdeel van een breder onderzoek naar vermeende uitbuiting van arbeiders in de mode-industrie. Agenten bezochten onder andere Dolce & Gabbana, Versace, Prada en de Italiaanse tak van Adidas.

5 uur geleden