Air France-KLM heeft geen trek in belang in ITA
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM is niet geïnteresseerd in een belang in de Italiaanse luchtvaartmaatschappij ITA. Dat heeft de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie aan de Italiaanse regering laten weten, zegt een woordvoerder.
ITA is de rechtsopvolger van het failliete Alitalia. Rome wil de luchtvaartmaatschappij privatiseren. Daarbij eist de Italiaanse regering ook dat bedrijven die investeren in ITA een meerderheidsbelang hebben op het moment dat de regering volledig uit de luchtvaartmaatschappij stapt, legt Air France-KLM uit.
Lufthansa is ondertussen dicht bij een akkoord over een investering in ITA, schreef persbureau Bloomberg eerder deze week op basis van ingewijden. Daarbij zou het Duitse luchtvaartconcern eerst 40 procent van de ITA-aandelen kopen, met een optie om het bedrijf uiteindelijk volledig in te lijven.
Air France-KLM benadrukt vooral de commerciële banden met zijn Italiaanse branchegenoot in stand te willen houden. Daarmee doelt het concern op de samenwerking binnen het Sky Team, waarbij luchtvaartmaatschappijen onder andere hun spaaracties voor klantenbinding op elkaar afstemmen. Lufthansa is onderdeel van een andere alliantie, namelijk Star Alliance.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft er in 2025 voor het derde jaar op rij minder woningen bijgekregen. Daarmee blijft de woningbouw achterlopen bij de plannen van het kabinet en lukt het niet om het woningtekort echt in te lopen. Dat volgt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft enkele sancties tegen de Venezolaanse olie-industrie versoepeld. Dat betekent onder meer dat bedrijven uit veel landen weer Venezolaanse olie kunnen kopen. Bedrijven uit China, Rusland, Iran, Noord-Korea en Cuba zijn daarvan echter uitgesloten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt vrijdagochtend (lokale tijd) zijn kandidaat bekend voor de opvolging van Jerome Powell als voorzitter van de Federal Reserve. Powells termijn loopt in mei af. "Ik zal morgenochtend de nieuwe voorzitter van de Fed bekendmaken", zei Trump in het Kennedy Center in Washington. Eerder had Trump gezegd pas volgende week een kandidaat te nomineren.
3 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.
10 uur geleden