Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM heeft geen trek in belang in ITA

Air France-KLM heeft geen trek in belang in ITA

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM is niet geïnteresseerd in een belang in de Italiaanse luchtvaartmaatschappij ITA. Dat heeft de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie aan de Italiaanse regering laten weten, zegt een woordvoerder.

ITA is de rechtsopvolger van het failliete Alitalia. Rome wil de luchtvaartmaatschappij privatiseren. Daarbij eist de Italiaanse regering ook dat bedrijven die investeren in ITA een meerderheidsbelang hebben op het moment dat de regering volledig uit de luchtvaartmaatschappij stapt, legt Air France-KLM uit.

Lufthansa is ondertussen dicht bij een akkoord over een investering in ITA, schreef persbureau Bloomberg eerder deze week op basis van ingewijden. Daarbij zou het Duitse luchtvaartconcern eerst 40 procent van de ITA-aandelen kopen, met een optie om het bedrijf uiteindelijk volledig in te lijven.

Air France-KLM benadrukt vooral de commerciële banden met zijn Italiaanse branchegenoot in stand te willen houden. Daarmee doelt het concern op de samenwerking binnen het Sky Team, waarbij luchtvaartmaatschappijen onder andere hun spaaracties voor klantenbinding op elkaar afstemmen. Lufthansa is onderdeel van een andere alliantie, namelijk Star Alliance.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verliezen na gevechten in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.

3 uur geleden
Eurocommissaris Hoekstra: nieuwe heffingen VS kunnen niet

AMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.

3 uur geleden
Griekenland niet langer op economische probleemlijst EU

ATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".

4 uur geleden
Ackman wil belang in Universal Music verkopen na afgeketst bod

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.

5 uur geleden
FME wijst op randvoorwaarden voor vergroten onafhankelijkheid

ZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.

7 uur geleden
Aandelenbeurs Amsterdam sluit in mineur na nieuwe aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.

8 uur geleden
Aandeelhouders Air France-KLM akkoord met beloning topman Smith

PARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.

8 uur geleden