Air France-KLM hard onderuit op Damrak na resultaten
AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging donderdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs na tegenvallende kwartaalcijfers. De luchtvaartcombinatie zag de kwartaalwinst flink dalen door hoge kosten bij KLM en de impact van de Olympische Spelen in Parijs. Veel reizigers vermeden tijdens de zomerspelen de Franse hoofdstad. Het aandeel werd 10 procent lager gezet.
Beleggers kauwden daarnaast nog na op de verkiezingswinst van Donald Trump. De terugkeer van Trump in het Witte Huis zorgde woensdag voor stevige winsten en nieuwe recordniveaus op Wall Street. De Europese beurzen sloten echter lager door zorgen over hoge importheffingen voor Europese goederen in de Verenigde Staten.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent hoger op 878,28 punten. Adyen was de grote verliezer bij de hoofdfondsen na tegenvallende resultaten. De betalingsverwerker boekte in het derde kwartaal minder omzet dan verwacht. Het aandeel zakte na een vertraagde opening 10 procent. De AEX gaf daardoor een deel van de openingswinst uit handen.
Rentebesluit
De MidKap klom 1,2 procent naar 865,58 punten. De DAX in Frankfurt steeg 1 procent, ondanks de dreigende val van de Duitse regering. De Londense FTSE-index won 0,2 procent voorafgaand aan het rentebesluit van de Bank of England later op de dag. Parijs klom 0,1 procent.
Naast het Britse rentebesluit kijken beleggers ook uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank zal naar verwachting na sluiting van de Europese beurshandel de rente met een kwart procentpunt verlagen.
Staalconcern
ArcelorMittal (plus 4,5 procent) was de sterkste stijger in de AEX, na een goed ontvangen kwartaalbericht. Het staalconcern heeft in Europa wel last van goedkoop staal uit China. Topman Aditya Mittal pleit voor sterkere maatregelen van Brussel om de dumping van goedkoop Chinees staal in Europa aan te pakken.
Bij de middelgrote bedrijven vielen de kwartaalupdates van laadpalenmaker Alfen, industrieel toeleverancier Aalberts en metalengroep AMG in de smaak bij beleggers. Alfen won 7 procent. Aalberts en AMG stegen 5 en 3 procent. Bij de kleinere bedrijven daalde BAM 0,1 procent. De bouwer zag de omzet in de eerste negen maanden van het jaar licht stijgen.
De euro was 1,0768 dollar waard, tegen 1,0730 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 71,66 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 74,95 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.
3 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
9 uur geleden