Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM hard onderuit op Damrak na resultaten

Air France-KLM hard onderuit op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging donderdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs na tegenvallende kwartaalcijfers. De luchtvaartcombinatie zag de kwartaalwinst flink dalen door hoge kosten bij KLM en de impact van de Olympische Spelen in Parijs. Veel reizigers vermeden tijdens de zomerspelen de Franse hoofdstad. Het aandeel werd 10 procent lager gezet.

Beleggers kauwden daarnaast nog na op de verkiezingswinst van Donald Trump. De terugkeer van Trump in het Witte Huis zorgde woensdag voor stevige winsten en nieuwe recordniveaus op Wall Street. De Europese beurzen sloten echter lager door zorgen over hoge importheffingen voor Europese goederen in de Verenigde Staten.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent hoger op 878,28 punten. Adyen was de grote verliezer bij de hoofdfondsen na tegenvallende resultaten. De betalingsverwerker boekte in het derde kwartaal minder omzet dan verwacht. Het aandeel zakte na een vertraagde opening 10 procent. De AEX gaf daardoor een deel van de openingswinst uit handen.

Rentebesluit

De MidKap klom 1,2 procent naar 865,58 punten. De DAX in Frankfurt steeg 1 procent, ondanks de dreigende val van de Duitse regering. De Londense FTSE-index won 0,2 procent voorafgaand aan het rentebesluit van de Bank of England later op de dag. Parijs klom 0,1 procent.

Naast het Britse rentebesluit kijken beleggers ook uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank zal naar verwachting na sluiting van de Europese beurshandel de rente met een kwart procentpunt verlagen.

Staalconcern

ArcelorMittal (plus 4,5 procent) was de sterkste stijger in de AEX, na een goed ontvangen kwartaalbericht. Het staalconcern heeft in Europa wel last van goedkoop staal uit China. Topman Aditya Mittal pleit voor sterkere maatregelen van Brussel om de dumping van goedkoop Chinees staal in Europa aan te pakken.

Bij de middelgrote bedrijven vielen de kwartaalupdates van laadpalenmaker Alfen, industrieel toeleverancier Aalberts en metalengroep AMG in de smaak bij beleggers. Alfen won 7 procent. Aalberts en AMG stegen 5 en 3 procent. Bij de kleinere bedrijven daalde BAM 0,1 procent. De bouwer zag de omzet in de eerste negen maanden van het jaar licht stijgen.

De euro was 1,0768 dollar waard, tegen 1,0730 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 71,66 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 74,95 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Vlucht Air China omgeleid nadat batterij in handbagage vlam vatte

SHANGHAI (ANP/AFP/BELGA) - Een passagiersvlucht van Air China moest zaterdag uitwijken naar Shanghai, nadat een batterij in de handbagage van een passagier vlam had gevat. Het vliegtuig was onderweg van de Oost-Chinese stad Hangzhou naar een vliegveld nabij de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul.

15 uur geleden
Franse minister benadrukt noodzaak goedkeuring begroting

PARIJS (ANP/AFP) - De verlaging van de kredietwaardigheid van Frankrijk door S&P Global is een "wake-upcall" voor het land om de begroting voor 2026 goed te keuren. Dat heeft de Franse economieminister Roland Lescure gezegd.

18 uur geleden
Sleijpen: economische onzekerheid maakt voorspelling rente lastig

WASHINGTON (ANP) - Door de handelsoorlog is sprake van grote economische onzekerheid en dat maakt het volgens president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) lastig om te zeggen waar het de komende tijd heengaat met de rente in de eurozone. Dat heeft hij laten weten in de marge van de jaarvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF).

20 uur geleden
Sleijpen: vlottrekken woningmarkt vraagt pakket aan maatregelen

WASHINGTON (ANP) - De woningmarkt in Nederland zit "redelijk vast" en om dat op te lossen is een heel pakket aan maatregelen nodig. Dat stelt president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB). "Dat zal ook niet binnen een jaar gebeurd zijn", voorziet hij. Er moet volgens hem opnieuw naar het totaalplaatje gekeken worden.

20 uur geleden
DNB-president vindt Nederlandse inflatie hardnekkig hoog

WASHINGTON (ANP) - De Nederlandse inflatie blijft hardnekkig hoog vergeleken met het gemiddelde in de eurozone. Om het tempo van de prijsstijging omlaag te krijgen en tegelijk de economische groei meer aan te zwengelen, zal het nieuwe kabinet op meerdere terreinen aan de slag moeten, voorziet president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) in gesprek met het ANP.

20 uur geleden
Boeing mag productie 737 MAX-vliegtuigen opvoeren

WASHINGTON (ANP/RTR) - Boeing mag de productie van zijn 737 MAX-vliegtuigen opvoeren. Die was eerder beperkt na een incident met een losgeraakt deurpaneel. De vliegtuigbouwer heeft nu toestemming gekregen van de Amerikaanse luchtvaarttoezichthouder FAA om 42 toestellen per maand te produceren in plaats van 38.

20 uur geleden
China stemt in met nieuwe handelsgesprekken met VS

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft aangekondigd dat het heeft ingestemd met een nieuwe ronde handelsgesprekken met de Verenigde Staten. China wil dat deze "zo snel mogelijk" plaatsvinden. De leiders proberen hiermee een nieuwe schadelijke tarievenoorlog te voorkomen.

22 uur geleden