Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM hard onderuit op Damrak na resultaten

Air France-KLM hard onderuit op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging donderdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs na tegenvallende kwartaalcijfers. De luchtvaartcombinatie zag de kwartaalwinst flink dalen door hoge kosten bij KLM en de impact van de Olympische Spelen in Parijs. Veel reizigers vermeden tijdens de zomerspelen de Franse hoofdstad. Het aandeel werd 10 procent lager gezet.

Beleggers kauwden daarnaast nog na op de verkiezingswinst van Donald Trump. De terugkeer van Trump in het Witte Huis zorgde woensdag voor stevige winsten en nieuwe recordniveaus op Wall Street. De Europese beurzen sloten echter lager door zorgen over hoge importheffingen voor Europese goederen in de Verenigde Staten.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent hoger op 878,28 punten. Adyen was de grote verliezer bij de hoofdfondsen na tegenvallende resultaten. De betalingsverwerker boekte in het derde kwartaal minder omzet dan verwacht. Het aandeel zakte na een vertraagde opening 10 procent. De AEX gaf daardoor een deel van de openingswinst uit handen.

Rentebesluit

De MidKap klom 1,2 procent naar 865,58 punten. De DAX in Frankfurt steeg 1 procent, ondanks de dreigende val van de Duitse regering. De Londense FTSE-index won 0,2 procent voorafgaand aan het rentebesluit van de Bank of England later op de dag. Parijs klom 0,1 procent.

Naast het Britse rentebesluit kijken beleggers ook uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank zal naar verwachting na sluiting van de Europese beurshandel de rente met een kwart procentpunt verlagen.

Staalconcern

ArcelorMittal (plus 4,5 procent) was de sterkste stijger in de AEX, na een goed ontvangen kwartaalbericht. Het staalconcern heeft in Europa wel last van goedkoop staal uit China. Topman Aditya Mittal pleit voor sterkere maatregelen van Brussel om de dumping van goedkoop Chinees staal in Europa aan te pakken.

Bij de middelgrote bedrijven vielen de kwartaalupdates van laadpalenmaker Alfen, industrieel toeleverancier Aalberts en metalengroep AMG in de smaak bij beleggers. Alfen won 7 procent. Aalberts en AMG stegen 5 en 3 procent. Bij de kleinere bedrijven daalde BAM 0,1 procent. De bouwer zag de omzet in de eerste negen maanden van het jaar licht stijgen.

De euro was 1,0768 dollar waard, tegen 1,0730 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 71,66 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 74,95 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

53 minuten geleden
Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

2 uur geleden
KLM stelt hervatting vluchten naar Dubai verder uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.

4 uur geleden
Leveringen voor grote kledingketens vast in Bangladesh en India

DHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.

4 uur geleden
Chipbedrijf Besi keldert op Damrak na berichten uit Zuid-Korea

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.

5 uur geleden
Kabinet zet streep door groot deel van nieuwe zzp-wet

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).

7 uur geleden
Chipbedrijf Marvell fors hoger op negatief Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Marvell Technology werd vrijdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. Het chipbedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, dankzij de aanhoudend sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie. Ook gaf het bedrijf een sterke omzetverwachting af voor het huidige boekjaar. Volgens topman Matt Murphy zal de omzetgroei dit jaar in elk kwartaal versnellen door de datacenteractiviteiten van het bedrijf. Het aandeel steeg meer dan 15 procent.

7 uur geleden