Air France-KLM hard onderuit op Damrak na resultaten
AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging donderdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs na tegenvallende kwartaalcijfers. De luchtvaartcombinatie zag de kwartaalwinst flink dalen door hoge kosten bij KLM en de impact van de Olympische Spelen in Parijs. Veel reizigers vermeden tijdens de zomerspelen de Franse hoofdstad. Het aandeel werd 10 procent lager gezet.
Beleggers kauwden daarnaast nog na op de verkiezingswinst van Donald Trump. De terugkeer van Trump in het Witte Huis zorgde woensdag voor stevige winsten en nieuwe recordniveaus op Wall Street. De Europese beurzen sloten echter lager door zorgen over hoge importheffingen voor Europese goederen in de Verenigde Staten.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent hoger op 878,28 punten. Adyen was de grote verliezer bij de hoofdfondsen na tegenvallende resultaten. De betalingsverwerker boekte in het derde kwartaal minder omzet dan verwacht. Het aandeel zakte na een vertraagde opening 10 procent. De AEX gaf daardoor een deel van de openingswinst uit handen.
Rentebesluit
De MidKap klom 1,2 procent naar 865,58 punten. De DAX in Frankfurt steeg 1 procent, ondanks de dreigende val van de Duitse regering. De Londense FTSE-index won 0,2 procent voorafgaand aan het rentebesluit van de Bank of England later op de dag. Parijs klom 0,1 procent.
Naast het Britse rentebesluit kijken beleggers ook uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank zal naar verwachting na sluiting van de Europese beurshandel de rente met een kwart procentpunt verlagen.
Staalconcern
ArcelorMittal (plus 4,5 procent) was de sterkste stijger in de AEX, na een goed ontvangen kwartaalbericht. Het staalconcern heeft in Europa wel last van goedkoop staal uit China. Topman Aditya Mittal pleit voor sterkere maatregelen van Brussel om de dumping van goedkoop Chinees staal in Europa aan te pakken.
Bij de middelgrote bedrijven vielen de kwartaalupdates van laadpalenmaker Alfen, industrieel toeleverancier Aalberts en metalengroep AMG in de smaak bij beleggers. Alfen won 7 procent. Aalberts en AMG stegen 5 en 3 procent. Bij de kleinere bedrijven daalde BAM 0,1 procent. De bouwer zag de omzet in de eerste negen maanden van het jaar licht stijgen.
De euro was 1,0768 dollar waard, tegen 1,0730 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 71,66 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 74,95 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Fugro ging vrijdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. De bodemonderzoeker heeft een moeilijk jaar achter de rug en leed een nettoverlies door de zwakke marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee. Ook had Fugro last van vertragingen in de opstart van olie- en gasprojecten. Het bedrijf keert daardoor flink minder dividend uit en snijdt fors in de investeringen. Het aandeel werd bijna 11 procent lager gezet.
1 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro ziet de eerste vroege tekenen van herstel van de offshore windmarkt, met name in Europa, nu overheden en de industrie samenwerken om de sector te ondersteunen. Het bedrijf meldde vrijdag bij de publicatie van de cijfers over 2025 "een uitdagend jaar" achter de rug te hebben. De onderneming kampte vorig jaar met verder afgezwakte marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in januari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,9 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In december daalden de prijzen met 1,4 procent.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic weigert het ministerie van Defensie onbeperkte toegang te geven tot zijn technologie. Ook een compromisvoorstel van het Pentagon werd donderdag afgewezen. "Deze bedreigingen veranderen onze positie niet: we kunnen in goed geweten niet aan hun verzoek voldoen", aldus topman Dario Amodei.
4 uur geledenLOS GATOS (ANP/AFP) - Netflix ziet af van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. De co-CEO's Ted Sarandos en Greg Peters lieten donderdag weten dat de deal financieel niet langer aantrekkelijk genoeg is, waarmee de weg vrijkomt voor een overname door concurrent Paramount Skydance.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Warner Bros. Discovery noemt het nieuwste overnamebod van entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance "superieur" aan dat van Netflix. Dat laatste streamingbedrijf krijgt nu vier werkdagen om met een nog beter bod te komen om Warner Bros over te nemen.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van Nvidia. Die belangrijke ontwikkelaar van AI-chips overtrof weliswaar de verwachtingen met zijn omzet en winst, maar dat nam zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen van de techsector in AI niet weg.
11 uur geleden