Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM grote daler op hoger Damrak

Air France-KLM grote daler op hoger Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM was een van de grootste dalers op een hoger Damrak. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie maakte maandag bekend een deal te hebben gesloten met TotalEnergies over het leveren van meer duurzame vliegtuigbrandstof.

Het olieconcern levert de komende tien jaar 1,5 miljoen ton extra duurzame brandstof aan Air France-KLM. Daarmee wil de vliegmaatschappij zijn CO2-uitstoot verminderen. Het is volgens Air France-KLM een van de grootste deals van de luchtvaartmaatschappij voor duurzame brandstof. Op de aandelenbeurs in Amsterdam zakte Air France-KLM 4,9 procent. In Parijs steeg TotalEnergies 0,2 procent.

De AEX-index sloot 0,7 procent hoger op 903,47 punten. De MidKap eindigde 0,1 procent hoger op precies 883 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 0,7 procent. De Parijse beurs daalde eerder op de dag nog. Frankrijk heeft na een periode van politieke onzekerheid een nieuwe regering, waarmee de Franse politiek een stap naar rechts zet.

Besi en RELX

Besi zakte 3,9 procent en stond daarmee onderaan de AEX. De chiptoeleverancier kreeg te maken met een verkoopadvies van de Britse bank HSBC. Vrijdag was Besi ook al een van de grootste dalers in die index.

Dataleverancier RELX stond bovenaan de AEX en steeg 1,9 procent. Ahold Delhaize klom 1,4 procent. Het supermarktconcern kreeg van HSBC juist een adviesverhoging.

JDE Peet's en Commerzbank

JDE Peet's daalde verder met 0,8 procent. Vorige week vrijdag zakte het aandeel van het bedrijf achter onder meer Douwe Egberts al flink, met bijna 8 procent. Het concern waarschuwde voor negatieve effecten door de nieuwe ontbossingswet in de Europese Unie. Daarbij moeten importeurs van koffie en andere grondstoffen kunnen laten zien dat de producten niet van stukken land komen waar recent bossen zijn gekapt.

Het aandeel van Commerzbank werd in Frankfurt 3,3 procent lager gezet. Rond de bank zijn speculaties over een overname. De grote Italiaanse bank UniCredit heeft zijn belang in het Duitse Commerzbank vergroot naar ongeveer 21 procent. UniCredit heeft toestemming van de autoriteiten gevraagd om het belang verder uit te bouwen naar 29,9 procent en daarmee de grootste aandeelhouder te worden.

Euro en olie

De euro was 1,1133 dollar waard, vergeleken met 1,1161 dollar vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,2 procent goedkoper op 70,15 dollar. Brentolie kostte 1,1 procent minder op 73,68 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Oliekartel OPEC+ draait kraan niet verder open

LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.

9 uur geleden
Saudi-Arabië boekt sterkste economische groei in drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.

10 uur geleden
Bitcoin daalde 11 procent in januari, vierde verliesmaand op rij

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.

10 uur geleden
Slechte start voor autoverkoop, elektrische auto's kelderen

BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.

14 uur geleden
Indonesië staat omstreden AI-chatbot Grok weer toe

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.

15 uur geleden
FT: Ford sprak met Chinese concurrent Xiaomi over joint venture

DETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.

16 uur geleden
KLM hervat vluchten naar Tel Aviv en Dubai

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.

16 uur geleden