Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM grote daler op hoger Damrak

Air France-KLM grote daler op hoger Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM was een van de grootste dalers op een hoger Damrak. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie maakte maandag bekend een deal te hebben gesloten met TotalEnergies over het leveren van meer duurzame vliegtuigbrandstof.

Het olieconcern levert de komende tien jaar 1,5 miljoen ton extra duurzame brandstof aan Air France-KLM. Daarmee wil de vliegmaatschappij zijn CO2-uitstoot verminderen. Het is volgens Air France-KLM een van de grootste deals van de luchtvaartmaatschappij voor duurzame brandstof. Op de aandelenbeurs in Amsterdam zakte Air France-KLM 4,9 procent. In Parijs steeg TotalEnergies 0,2 procent.

De AEX-index sloot 0,7 procent hoger op 903,47 punten. De MidKap eindigde 0,1 procent hoger op precies 883 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 0,7 procent. De Parijse beurs daalde eerder op de dag nog. Frankrijk heeft na een periode van politieke onzekerheid een nieuwe regering, waarmee de Franse politiek een stap naar rechts zet.

Besi en RELX

Besi zakte 3,9 procent en stond daarmee onderaan de AEX. De chiptoeleverancier kreeg te maken met een verkoopadvies van de Britse bank HSBC. Vrijdag was Besi ook al een van de grootste dalers in die index.

Dataleverancier RELX stond bovenaan de AEX en steeg 1,9 procent. Ahold Delhaize klom 1,4 procent. Het supermarktconcern kreeg van HSBC juist een adviesverhoging.

JDE Peet's en Commerzbank

JDE Peet's daalde verder met 0,8 procent. Vorige week vrijdag zakte het aandeel van het bedrijf achter onder meer Douwe Egberts al flink, met bijna 8 procent. Het concern waarschuwde voor negatieve effecten door de nieuwe ontbossingswet in de Europese Unie. Daarbij moeten importeurs van koffie en andere grondstoffen kunnen laten zien dat de producten niet van stukken land komen waar recent bossen zijn gekapt.

Het aandeel van Commerzbank werd in Frankfurt 3,3 procent lager gezet. Rond de bank zijn speculaties over een overname. De grote Italiaanse bank UniCredit heeft zijn belang in het Duitse Commerzbank vergroot naar ongeveer 21 procent. UniCredit heeft toestemming van de autoriteiten gevraagd om het belang verder uit te bouwen naar 29,9 procent en daarmee de grootste aandeelhouder te worden.

Euro en olie

De euro was 1,1133 dollar waard, vergeleken met 1,1161 dollar vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,2 procent goedkoper op 70,15 dollar. Brentolie kostte 1,1 procent minder op 73,68 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump laat luchtruim Venezuela heropenen voor verkeersvluchten VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.

43 minuten geleden
Trump wil volgende week kandidaat Fed-voorzitterschap bekendmaken

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.

2 uur geleden
Shell stijgt en chipfondsen dalen in vlak gesloten AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.

3 uur geleden
Wereldwijde goudvraag naar record in 2025

LONDEN (ANP) - De wereldwijde vraag naar goud is vorig jaar naar een recordniveau gestegen. Dat meldt de World Gold Council (WGC), de brancheorganisatie voor de internationale goudhandel. Volgens de WGC bedroeg de totale vraag vorig jaar 5002 ton. Het is voor het eerst dat de vraag boven de 5000 ton uitkwam.

4 uur geleden
Olieprijzen gaan fors omhoog na dreiging Trump tegen Iran

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olieprijzen zijn donderdag flink gestegen na de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Iran. Hij riep Teheran woensdag op een nucleaire overeenkomst te sluiten, want anders zou het olierijke land militaire aanvallen riskeren.

4 uur geleden
Meta flink hoger op Wall Street, Microsoft onderuit na cijfers

NEW YORK (ANP) - Meta Platforms was donderdag een van de winnaars op Wall Street na sterke kwartaalresultaten. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram verwacht ook dit kwartaal meer omzet dan gedacht. Het bedrijf investeert dit jaar bovendien extra in datacenters en AI. Hiermee verhoogt Meta de druk in de AI-strijd tussen grote techbedrijven. De koers ging 9,5 procent omhoog.

5 uur geleden
Trump: Federal Reserve moet rente 'substantieel' verlagen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank moet de rente "substantieel" verlagen. Dat schreef president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. De Federal Reserve hield woensdag de rente onveranderd na drie eerdere verlagingen op rij. Trump roept al langer om een flinke renteverlaging om zo de economie van de Verenigde Staten te stimuleren, met daarbij ook felle kritiek op Fed-voorzitter Jerome Powell.

5 uur geleden