Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM grote daler op hoger Damrak

Air France-KLM grote daler op hoger Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM was een van de grootste dalers op een hoger Damrak. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie maakte maandag bekend een deal te hebben gesloten met TotalEnergies over het leveren van meer duurzame vliegtuigbrandstof.

Het olieconcern levert de komende tien jaar 1,5 miljoen ton extra duurzame brandstof aan Air France-KLM. Daarmee wil de vliegmaatschappij zijn CO2-uitstoot verminderen. Het is volgens Air France-KLM een van de grootste deals van de luchtvaartmaatschappij voor duurzame brandstof. Op de aandelenbeurs in Amsterdam zakte Air France-KLM 4,9 procent. In Parijs steeg TotalEnergies 0,2 procent.

De AEX-index sloot 0,7 procent hoger op 903,47 punten. De MidKap eindigde 0,1 procent hoger op precies 883 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 0,7 procent. De Parijse beurs daalde eerder op de dag nog. Frankrijk heeft na een periode van politieke onzekerheid een nieuwe regering, waarmee de Franse politiek een stap naar rechts zet.

Besi en RELX

Besi zakte 3,9 procent en stond daarmee onderaan de AEX. De chiptoeleverancier kreeg te maken met een verkoopadvies van de Britse bank HSBC. Vrijdag was Besi ook al een van de grootste dalers in die index.

Dataleverancier RELX stond bovenaan de AEX en steeg 1,9 procent. Ahold Delhaize klom 1,4 procent. Het supermarktconcern kreeg van HSBC juist een adviesverhoging.

JDE Peet's en Commerzbank

JDE Peet's daalde verder met 0,8 procent. Vorige week vrijdag zakte het aandeel van het bedrijf achter onder meer Douwe Egberts al flink, met bijna 8 procent. Het concern waarschuwde voor negatieve effecten door de nieuwe ontbossingswet in de Europese Unie. Daarbij moeten importeurs van koffie en andere grondstoffen kunnen laten zien dat de producten niet van stukken land komen waar recent bossen zijn gekapt.

Het aandeel van Commerzbank werd in Frankfurt 3,3 procent lager gezet. Rond de bank zijn speculaties over een overname. De grote Italiaanse bank UniCredit heeft zijn belang in het Duitse Commerzbank vergroot naar ongeveer 21 procent. UniCredit heeft toestemming van de autoriteiten gevraagd om het belang verder uit te bouwen naar 29,9 procent en daarmee de grootste aandeelhouder te worden.

Euro en olie

De euro was 1,1133 dollar waard, vergeleken met 1,1161 dollar vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,2 procent goedkoper op 70,15 dollar. Brentolie kostte 1,1 procent minder op 73,68 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ruimtevaartbedrijf Blue Origin steekt 600 miljoen in uitbreiding

ORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.

13 minuten geleden
Bloomberg: AI-bedrijf Anthropic haalt ruim 30 miljard dollar op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.

1 uur geleden
Nog meer olieboorplatforms actief in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.

2 uur geleden
Winstreeks op Wall Street door hoop op akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.

12 uur geleden
Leids Pharming mag tweede medicijn ook in EU op de markt brengen

LEIDEN (ANP) - De Leidse biotechnoloog Pharming heeft toestemming gekregen om zijn tweede medicijn ook in de Europese Unie op de markt te brengen. Volgens het beursgenoteerde bedrijf is Joenja in het landenblok de eerste goedgekeurde behandeling voor APDS, een zeldzame aandoening van het immuunsysteem.

12 uur geleden
EU en Mexico tekenen vernieuwde handelsdeal in Mexico-Stad

MEXICO-STAD (ANP) - De EU en Mexico hebben afgesproken hun afzetmarkten voor elkaar te verruimen door importtarieven verder af te schaffen. Daarvoor zijn de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-leiders António Costa en de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bijeen voor een voorlopige verklaring in Mexico-Stad.

13 uur geleden
Vakbonden dreigen met acties bij beveiliging op Schiphol

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en De Unie dreigen met acties bij I-SEC, een van de drie beveiligingsbedrijven op Schiphol. Ze geven de onderneming nog een week om problemen met de roosters op te lossen, anders worden op de luchthaven acties op touw gezet. Dat stelt FNV-bestuurder Serda Karabulut na berichtgeving door De Telegraaf. Aan welke acties de bonden denken, wil hij nog niet zeggen. Dat zou nog "voorbarig" zijn.

14 uur geleden