Air France-KLM geïnteresseerd in Portugese maatschappij TAP
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartconcern Air France-KLM is geïnteresseerd in het overnemen van aandelen in de Portugese maatschappij TAP. Topman Ben Smith zegt dat zijn bedrijf "een partnerschap of overname wil als de omstandigheden goed zijn".
Volgens Smith is consolidatie, het samenvoegen van meerdere bedrijven, essentieel voor Air France-KLM. "Naar mogelijkheden op het Iberisch schiereiland doen we al vele jaren onderzoek", vertelde de topman. Air France-KLM is als onderdeel van een consortium ook in onderhandeling over de overname van de Italiaanse maatschappij ITA Airways.
Ook het Duitse Lufthansa is mogelijk geïnteresseerd. Dat concern werd eerder afgewezen voor de overname van ITA. Toen wilde Lufthansa alleen voor een meerderheidsbelang instappen. Het is niet duidelijk welk deel beschikbaar is van TAP, waarvoor de Portugese overheid op zoek is naar een geïnteresseerde partij uit de sector.
Kandidaat IAG
British Airways-moeder IAG lijkt een minder waarschijnlijke partij voor TAP, omdat de luchtvaartgroep al eigenaar is van verschillende Spaanse concurrerende maatschappijen. Topman Luis Gallego heeft daarbij vrijdag ook gezegd de Spaanse vakantievlieger Air Europa helemaal in handen te willen krijgen in plaats van de huidige 20 procent.
De Portugese minister van Infrastructuur Pedro Nuno Santos heeft aangegeven dat TAP moet samengaan met "een groot luchtvaartconcern" om levensvatbaar te blijven. De maatschappij leed vorig jaar een verlies van 1,6 miljard euro en de overheid kwam tijdens de coronacrisis met ruim 2,5 miljard euro aan steun. Tijdens een eerdere verkoop, in 2015, waren niet veel Europese partijen geïnteresseerd. Toen ging een meerderheid naar een Braziliaans consortium, maar de groep stapte er tijdens de coronapandemie helemaal uit. TAP is wat verbindingen met Brazilië betreft de grootste van Europa.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Woningzoekenden kunnen zaterdag tussen 11.00 en 15.00 uur op meer locaties terecht tijdens de halfjaarlijkse Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Er doen ruim 14.000 huizen mee, tegenover een kleine 9000 eind maart. Daarmee is de ontwikkeling terug te zien dat er meer koopwoningen beschikbaar zijn door het verkopen van huurwoningen.
13 minuten geledenROSTOCK (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse economie kan dit jaar met 1 procent groeien, denkt de president van de Duitse centrale bank Joachim Nagel. Eerder dit jaar had de Bundesbank nog op een groei van maar 0,5 procent voor de grootste economie van Europa gerekend.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt geen exportverbod op diesel in te voeren. Trump had eerder gedreigd met een exportstop, maar zei vrijdag tegen verslaggevers dat zo'n maatregel nooit echt op tafel heeft gelegen. Trumps uitspraken volgen op de aankondiging van de G7-landen dat ze miljoenen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar stellen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst gesloten nadat de banengroei in de Verenigde Staten in september zwakker uitviel dan verwacht. Het banenrapport van de Amerikaanse overheid is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank: bij een zwakkere arbeidsmarkt is er minder ruimte om de rente verder te verhogen.
8 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - Christine Lagarde moet duidelijkheid geven over haar toekomst als president van de Europese Centrale Bank (ECB), vindt de Italiaanse minister van Financiën Giancarlo Giorgetti. Lagardes termijn loopt af in oktober volgend jaar, maar er wordt al langer gespeculeerd over een mogelijk vertrek voor dat moment.
10 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Smartphonefabrikanten verhogen de prijzen van telefoons door het aanhoudende tekort aan geheugenchips. Google kondigde vrijdag een prijsverhoging aan op een ouder model. Samsung verhoogde donderdag al de prijzen van meerdere modellen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een flinke winst gesloten. Chipbedrijven sloten met forse plussen, onder meer door een koersstijging van Nvidia in New York. Chipbedrijf Besi klom 7 procent en eindigde bovenaan de AEX-index, gevolgd door ASMI met een stijging van 5,5 procent. Chipmachinefabrikant ASML won 3,5 procent.
12 uur geleden