Air France-KLM fors lager op Damrak na tegenvallende cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM was donderdag een flinke daler op de aandelenbeurs in Amsterdam na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers. Andere bedrijven op het Damrak met resultaten waren onder meer betalingsverwerker Adyen, laadpalenmaker Alfen, bouwer BAM en staalconcern ArcelorMittal.
Air France-KLM heeft het afgelopen kwartaal flink minder winst geboekt dan een jaar eerder, toen er nog een recordresultaat in de boeken ging. Air France-KLM schrijft die daling onder meer toe aan de hoge kosten bij KLM. Maar ook de impact van de Olympische Spelen drukte op het resultaat. Veel reizigers leken de Franse hoofdstad tijdens het sporttoernooi te mijden. Het aandeel van de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie werd 10,5 procent lager gezet in de MidKap.
De AEX-index sloot 0,4 procent hoger op 878,54 punten. De MidKap steeg 1,5 procent tot 868,76 punten. De DAX in Frankfurt won 1,7 procent, ondanks de dreigende val van de Duitse regering. De Londense FTSE-index daalde 0,3 procent na het besluit van de Bank of England om de rente opnieuw te verlagen. Parijs klom 0,8 procent.
Bankenakkoord Alfen
In de AEX was Adyen de grootste verliezer met een min van 3 procent. Het betalingsbedrijf boekte in het derde kwartaal minder omzet dan verwacht. ArcelorMittal (plus 6,5 procent) ging aan kop in de hoofdindex, na een positief ontvangen kwartaalbericht. Het staalconcern heeft in Europa wel last van goedkoop staal uit China. Topman Aditya Mittal pleit voor sterkere maatregelen van Brussel om de dumping van Chinees staal aan te pakken.
In de MidKap was Alfen een opvallende stijger, met een plus van meer dan 19 procent. Alfen meldde een nieuw bankenakkoord te hebben gesloten. Ook industrieel toeleverancier Aalberts deed het goed met een winst van ruim 6 procent. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway kreeg een koopadvies van zakenbank Kepler Cheuvreux en ging bijna 6 procent vooruit.
Rheinmetall
Bij de kleinere fondsen daalde BAM 0,1 procent. De bouwer zag de omzet in de eerste negen maanden van het jaar licht stijgen.
In Frankfurt opende defensieconcern Rheinmetall de boeken en werd ruim 9 procent hoger gezet. Mogelijk kan de Europese defensie-industrie profiteren van de verkiezingswinst van Donald Trump. Hij heeft gezegd dat Europa meer moet investeren in defensie.
Euro- en oliekoersen
De euro was 1,0793 dollar waard, tegen 1,0730 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte iets meer op 71,71 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 74,99 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DUBAI (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Emirates vliegt vanaf zaterdag dagelijks van Dubai naar tientallen bestemmingen, waaronder Schiphol. De luchtvaartmaatschappij wil 106 retourvluchten per dag uitvoeren naar 83 bestemmingen, meldt Emirates in een update.
15 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Gasunie wil een onderzoek naar de mogelijkheid om zogeheten kussengas te gebruiken in geval van nood. Dat vertelde topvrouw Willemien Terpstra vrijdag na de presentatie van de jaarcijfers. Het is een van de adviezen in een rapport dat Gasunie volgende week presenteert over de weerbaarheid bij lange verstoringen van de aanvoer van gas.
21 minuten geledenVOORBURG (ANP) - Brancheorganisatie van tankstations Drive wil dat de overheid de accijnskorting op brandstof weer verhoogt of de btw verlaagt vanwege de flink gestegen prijzen aan de pomp. "Voor Nederlanders wordt tanken anders onbetaalbaar", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De gasvoorraad die vrijdag onder de 10 procent is gedoken, is geen reden voor paniek, zegt topvrouw van Gasunie Willemien Terpstra. Volgens Terpstra komt er nog voldoende gas binnen en bovendien is de winter bijna ten einde.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het vierde kwartaal van vorig jaar iets zwakker gegroeid dan eerder gedacht. Volgens nieuwe cijfers van het Europese statistiekbureau Eurostat groeide de economie met 0,2 procent in vergelijking met een kwartaal eerder. Bij een eerste raming eind januari werd nog een plus van 0,3 procent gemeld door Eurostat.
1 uur geledenDOHA (ANP) - De energieminister van Qatar verwacht dat alle energie-exporteurs in de Golfregio binnen enkele weken hun productie mogelijk moeten stilleggen als de oorlog in het Midden-Oosten aanhoudt. Dat kan de olieprijzen opdrijven tot 150 dollar per vat (zo'n 130 euro). Hiervoor waarschuwt energieminister en baas van staatsenergiebedrijf QatarEnergy Saad al-Kaabi in de Britse zakenkrant Financial Times (FT).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het rentebeleid van de Europese Centrale Bank (ECB) is nog altijd "passend", ondanks de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in Iran. Dat zegt president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) in een interview met persbureau Reuters.
2 uur geleden