Air France-KLM fors lager op Damrak na tegenvallende cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM was donderdag een flinke daler op de aandelenbeurs in Amsterdam na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers. Andere bedrijven op het Damrak met resultaten waren onder meer betalingsverwerker Adyen, laadpalenmaker Alfen, bouwer BAM en staalconcern ArcelorMittal.
Air France-KLM heeft het afgelopen kwartaal flink minder winst geboekt dan een jaar eerder, toen er nog een recordresultaat in de boeken ging. Air France-KLM schrijft die daling onder meer toe aan de hoge kosten bij KLM. Maar ook de impact van de Olympische Spelen drukte op het resultaat. Veel reizigers leken de Franse hoofdstad tijdens het sporttoernooi te mijden. Het aandeel van de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie werd 10,5 procent lager gezet in de MidKap.
De AEX-index sloot 0,4 procent hoger op 878,54 punten. De MidKap steeg 1,5 procent tot 868,76 punten. De DAX in Frankfurt won 1,7 procent, ondanks de dreigende val van de Duitse regering. De Londense FTSE-index daalde 0,3 procent na het besluit van de Bank of England om de rente opnieuw te verlagen. Parijs klom 0,8 procent.
Bankenakkoord Alfen
In de AEX was Adyen de grootste verliezer met een min van 3 procent. Het betalingsbedrijf boekte in het derde kwartaal minder omzet dan verwacht. ArcelorMittal (plus 6,5 procent) ging aan kop in de hoofdindex, na een positief ontvangen kwartaalbericht. Het staalconcern heeft in Europa wel last van goedkoop staal uit China. Topman Aditya Mittal pleit voor sterkere maatregelen van Brussel om de dumping van Chinees staal aan te pakken.
In de MidKap was Alfen een opvallende stijger, met een plus van meer dan 19 procent. Alfen meldde een nieuw bankenakkoord te hebben gesloten. Ook industrieel toeleverancier Aalberts deed het goed met een winst van ruim 6 procent. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway kreeg een koopadvies van zakenbank Kepler Cheuvreux en ging bijna 6 procent vooruit.
Rheinmetall
Bij de kleinere fondsen daalde BAM 0,1 procent. De bouwer zag de omzet in de eerste negen maanden van het jaar licht stijgen.
In Frankfurt opende defensieconcern Rheinmetall de boeken en werd ruim 9 procent hoger gezet. Mogelijk kan de Europese defensie-industrie profiteren van de verkiezingswinst van Donald Trump. Hij heeft gezegd dat Europa meer moet investeren in defensie.
Euro- en oliekoersen
De euro was 1,0793 dollar waard, tegen 1,0730 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte iets meer op 71,71 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 74,99 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
7 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
16 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
21 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
21 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
22 uur geleden