Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM fors lager op Damrak na tegenvallende cijfers

Air France-KLM fors lager op Damrak na tegenvallende cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM was donderdag een flinke daler op de aandelenbeurs in Amsterdam na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers. Andere bedrijven op het Damrak met resultaten waren onder meer betalingsverwerker Adyen, laadpalenmaker Alfen, bouwer BAM en staalconcern ArcelorMittal.

Air France-KLM heeft het afgelopen kwartaal flink minder winst geboekt dan een jaar eerder, toen er nog een recordresultaat in de boeken ging. Air France-KLM schrijft die daling onder meer toe aan de hoge kosten bij KLM. Maar ook de impact van de Olympische Spelen drukte op het resultaat. Veel reizigers leken de Franse hoofdstad tijdens het sporttoernooi te mijden. Het aandeel van de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie werd 10,5 procent lager gezet in de MidKap.

De AEX-index sloot 0,4 procent hoger op 878,54 punten. De MidKap steeg 1,5 procent tot 868,76 punten. De DAX in Frankfurt won 1,7 procent, ondanks de dreigende val van de Duitse regering. De Londense FTSE-index daalde 0,3 procent na het besluit van de Bank of England om de rente opnieuw te verlagen. Parijs klom 0,8 procent.

Bankenakkoord Alfen

In de AEX was Adyen de grootste verliezer met een min van 3 procent. Het betalingsbedrijf boekte in het derde kwartaal minder omzet dan verwacht. ArcelorMittal (plus 6,5 procent) ging aan kop in de hoofdindex, na een positief ontvangen kwartaalbericht. Het staalconcern heeft in Europa wel last van goedkoop staal uit China. Topman Aditya Mittal pleit voor sterkere maatregelen van Brussel om de dumping van Chinees staal aan te pakken.

In de MidKap was Alfen een opvallende stijger, met een plus van meer dan 19 procent. Alfen meldde een nieuw bankenakkoord te hebben gesloten. Ook industrieel toeleverancier Aalberts deed het goed met een winst van ruim 6 procent. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway kreeg een koopadvies van zakenbank Kepler Cheuvreux en ging bijna 6 procent vooruit.

Rheinmetall

Bij de kleinere fondsen daalde BAM 0,1 procent. De bouwer zag de omzet in de eerste negen maanden van het jaar licht stijgen.

In Frankfurt opende defensieconcern Rheinmetall de boeken en werd ruim 9 procent hoger gezet. Mogelijk kan de Europese defensie-industrie profiteren van de verkiezingswinst van Donald Trump. Hij heeft gezegd dat Europa meer moet investeren in defensie.

Euro- en oliekoersen

De euro was 1,0793 dollar waard, tegen 1,0730 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte iets meer op 71,71 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 74,99 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ruim 2 miljoen elektrische auto's in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Begin dit jaar waren ruim 2 miljoen auto's in Nederland volledig elektrisch, hybride of plug-inhybride. Dat is een kwart meer dan een jaar eerder. Daarmee is nu een op de vijf personenauto's elektrisch of gedeeltelijk elektrisch. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

1 minuut geleden
Meer biologische landbouwgrond in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland kreeg er vorig jaar opnieuw meer biologische landbouwgrond bij. Dat becijfert het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2025 is de biologisch gecertificeerde landbouwgrond met 3,1 procent toegenomen, waardoor er nu 86.900 hectare in totaal is.

1 minuut geleden
Winsten op Wall Street door zicht op gesprekken Israël en Libanon

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.

7 uur geleden
Eerste luchtvaartmaatschappij uit VS keert terug naar Venezuela

FORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.

8 uur geleden
Reuters: Tesla werkt aan ontwikkeling van nieuw model

AUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.

9 uur geleden
Ontwikkelingsbank investeert 5 miljard in herstel Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.

9 uur geleden
Eerste niet-Iraanse tanker sinds bestand door Straat van Hormuz

ATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.

10 uur geleden