Air France-KLM fors lager op Damrak na tegenvallende cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM was donderdag een flinke daler op de aandelenbeurs in Amsterdam na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers. Andere bedrijven op het Damrak met resultaten waren onder meer betalingsverwerker Adyen, laadpalenmaker Alfen, bouwer BAM en staalconcern ArcelorMittal.
Air France-KLM heeft het afgelopen kwartaal flink minder winst geboekt dan een jaar eerder, toen er nog een recordresultaat in de boeken ging. Air France-KLM schrijft die daling onder meer toe aan de hoge kosten bij KLM. Maar ook de impact van de Olympische Spelen drukte op het resultaat. Veel reizigers leken de Franse hoofdstad tijdens het sporttoernooi te mijden. Het aandeel van de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie werd 10,5 procent lager gezet in de MidKap.
De AEX-index sloot 0,4 procent hoger op 878,54 punten. De MidKap steeg 1,5 procent tot 868,76 punten. De DAX in Frankfurt won 1,7 procent, ondanks de dreigende val van de Duitse regering. De Londense FTSE-index daalde 0,3 procent na het besluit van de Bank of England om de rente opnieuw te verlagen. Parijs klom 0,8 procent.
Bankenakkoord Alfen
In de AEX was Adyen de grootste verliezer met een min van 3 procent. Het betalingsbedrijf boekte in het derde kwartaal minder omzet dan verwacht. ArcelorMittal (plus 6,5 procent) ging aan kop in de hoofdindex, na een positief ontvangen kwartaalbericht. Het staalconcern heeft in Europa wel last van goedkoop staal uit China. Topman Aditya Mittal pleit voor sterkere maatregelen van Brussel om de dumping van Chinees staal aan te pakken.
In de MidKap was Alfen een opvallende stijger, met een plus van meer dan 19 procent. Alfen meldde een nieuw bankenakkoord te hebben gesloten. Ook industrieel toeleverancier Aalberts deed het goed met een winst van ruim 6 procent. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway kreeg een koopadvies van zakenbank Kepler Cheuvreux en ging bijna 6 procent vooruit.
Rheinmetall
Bij de kleinere fondsen daalde BAM 0,1 procent. De bouwer zag de omzet in de eerste negen maanden van het jaar licht stijgen.
In Frankfurt opende defensieconcern Rheinmetall de boeken en werd ruim 9 procent hoger gezet. Mogelijk kan de Europese defensie-industrie profiteren van de verkiezingswinst van Donald Trump. Hij heeft gezegd dat Europa meer moet investeren in defensie.
Euro- en oliekoersen
De euro was 1,0793 dollar waard, tegen 1,0730 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte iets meer op 71,71 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 74,99 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - FNV-voorzitter Dick Koerselman hoopt op een lang gesprek met het kabinet, zei hij bij het Catshuis. Daar hebben de vakbonden een kennismakingsgesprek met het nieuwe kabinet. Een lang gesprek zou volgens hem betekenen dat de AOW-plannen van het kabinet van tafel zijn. De bonden willen niet verder praten met het kabinet voordat de AOW-plannen en "de enorme brute ingreep" op de sociale zekerheid van tafel gaan.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Oorlog in het Midden-Oosten leidt niet meteen tot een verhoging van de energierekening. Met die boodschap is Energie-Nederland maandag gekomen, nadat de Europese gasprijs op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam met tientallen procenten was toegenomen. Volgens de branchevereniging van energieleveranciers vertaalt een stijging op de groothandelsmarkt zich nooit volledig naar de consument.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal Nederlandse reizigers in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, is relatief laag door de eerder geschrapte vluchten van de afgelopen weken. Dat melden reisorganisaties Corendon, de Vakantiediscounter en Prijsvrij Vakanties. Prijsvrij heeft samen met dochtermerk D-reizen, net als branchegenoot TUI, enkele honderden reizigers vastzitten in het Midden-Oosten.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - BMW roept in Nederland 4233 auto's terug om een brandrisico. Volgens het bedrijf gaat het om voertuigen van de 5-serie en de 7-serie. De eigenaren worden momenteel door BMW benaderd om het probleem te verhelpen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen gingen maandag omlaag op de beurzen in New York. American Airlines, Delta Air Lines en United Airlines zakten tot 6,7 procent door de vele annuleringen van vluchten naar het Midden-Oosten. Ook kampten de luchtvaarders met een sterke stijging van de brandstofprijzen door de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran en de Iraanse vergeldingsacties. Olieproducenten als ExxonMobil en Chevron profiteerden van de hogere olieprijzen en stegen 1,8 en 0,8 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat ziet "geen tekenen van fysieke tekorten" aan gas, nu Qatar de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) heeft stilgelegd. Dat laat een woordvoerder weten. Wel stijgen de prijzen op de internationale gasmarkt.
1 uur geledenMONTREAL (ANP/AFP/RTR/DPA) - Luchtvaartorganisatie IATA heeft de strijdende partijen in het Midden-Oosten opgeroepen de burgerluchtvaart te ontzien. "Het is essentieel dat landen hun verplichtingen nakomen om burgers en de burgerluchtvaart te sparen", aldus de International Air Transport Association in een persbericht. Die brancheorganisatie vertegenwoordigt 85 procent van de commerciële luchtvaart.
1 uur geleden