Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM fors lager op Damrak na tegenvallende cijfers

Air France-KLM fors lager op Damrak na tegenvallende cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM was donderdag een flinke daler op de aandelenbeurs in Amsterdam na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers. Andere bedrijven op het Damrak met resultaten waren onder meer betalingsverwerker Adyen, laadpalenmaker Alfen, bouwer BAM en staalconcern ArcelorMittal.

Air France-KLM heeft het afgelopen kwartaal flink minder winst geboekt dan een jaar eerder, toen er nog een recordresultaat in de boeken ging. Air France-KLM schrijft die daling onder meer toe aan de hoge kosten bij KLM. Maar ook de impact van de Olympische Spelen drukte op het resultaat. Veel reizigers leken de Franse hoofdstad tijdens het sporttoernooi te mijden. Het aandeel van de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie werd 10,5 procent lager gezet in de MidKap.

De AEX-index sloot 0,4 procent hoger op 878,54 punten. De MidKap steeg 1,5 procent tot 868,76 punten. De DAX in Frankfurt won 1,7 procent, ondanks de dreigende val van de Duitse regering. De Londense FTSE-index daalde 0,3 procent na het besluit van de Bank of England om de rente opnieuw te verlagen. Parijs klom 0,8 procent.

Bankenakkoord Alfen

In de AEX was Adyen de grootste verliezer met een min van 3 procent. Het betalingsbedrijf boekte in het derde kwartaal minder omzet dan verwacht. ArcelorMittal (plus 6,5 procent) ging aan kop in de hoofdindex, na een positief ontvangen kwartaalbericht. Het staalconcern heeft in Europa wel last van goedkoop staal uit China. Topman Aditya Mittal pleit voor sterkere maatregelen van Brussel om de dumping van Chinees staal aan te pakken.

In de MidKap was Alfen een opvallende stijger, met een plus van meer dan 19 procent. Alfen meldde een nieuw bankenakkoord te hebben gesloten. Ook industrieel toeleverancier Aalberts deed het goed met een winst van ruim 6 procent. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway kreeg een koopadvies van zakenbank Kepler Cheuvreux en ging bijna 6 procent vooruit.

Rheinmetall

Bij de kleinere fondsen daalde BAM 0,1 procent. De bouwer zag de omzet in de eerste negen maanden van het jaar licht stijgen.

In Frankfurt opende defensieconcern Rheinmetall de boeken en werd ruim 9 procent hoger gezet. Mogelijk kan de Europese defensie-industrie profiteren van de verkiezingswinst van Donald Trump. Hij heeft gezegd dat Europa meer moet investeren in defensie.

Euro- en oliekoersen

De euro was 1,0793 dollar waard, tegen 1,0730 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte iets meer op 71,71 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 74,99 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Amsterdamse AEX-index sluit beursmaand oktober met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De beurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van oktober met verlies gesloten na de winstbeurt een dag eerder. Muziekbedrijf Universal Music Group (UMG) behoorde tot de winnaars in de AEX na bekendmaking van kwartaalcijfers. ING deed juist een stapje terug na de flinke plus een dag eerder dankzij goed ontvangen resultaten.

1 uur geleden
Ledenparlement FNV stemt tegen crisisplan toezichthouders

UTRECHT (ANP) - Het Ledenparlement van FNV heeft vrijdag tegen de plannen van de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts gestemd om de grootste vakbond van Nederland "weer bestuurbaar" te maken. Zij werden in juni aangesteld om de rust terug te brengen bij FNV na een grote bestuurscrisis eerder dit jaar.

3 uur geleden
Corporaties lenen voor het eerst 100 miljard bij Waarborgfonds

DEN HAAG (ANP) - Woningcorporaties hebben deze maand voor het eerst 100 miljard euro aan leningen uitstaan bij het Waarborgfonds Sociale Woningbouw (WSW). Dit melden hun brancheorganisatie Aedes en het WSW. Daarmee kunnen woningcorporaties volgens Aedes bouwdoelen voor de komende jaren halen en sociale huurwoningen verduurzamen.

5 uur geleden
Amazon en Apple blikvangers op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Amazon en Apple behoorden vrijdag tot de blikvangers op de beurzen in New York. Beide techbedrijven kwamen met kwartaalresultaten. Het aandeel Amazon deed het goed met een koerssprong van 12 procent. De clouddivisie van het bedrijf profiteerde volgens topman Andy Jassy van een sterke vraag naar rekenkracht voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Amazon is met zijn clouddiensten 's werelds grootste aanbieder van rekenkracht in datacenters.

5 uur geleden
KLM beëindigt cao-conflict over grondpersoneel met CNV en FNV

SCHIPHOL (ANP) - CNV en FNV hebben een principeovereenkomst gesloten met luchtvaartmaatschappij KLM over een nieuwe cao voor het grondpersoneel, melden de vakbonden en het bedrijf. Ze kwamen tot nieuwe afspraken na bemiddeling van een oud-minister. Die werd aangewezen om het cao-overleg weer vlot te trekken, na drie stakingen op Schiphol en meerdere rechtszaken. Door de acties moest KLM honderden vluchten schrappen.

5 uur geleden
Hof doet eind januari uitspraak in slepende zaak Uber-chauffeurs

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof Amsterdam verwacht op 27 januari met een uitspraak te komen in de slepende rechtszaak over de zelfstandigheid van Uber-chauffeurs. Dat werd vrijdag bekend tijdens een zitting in het hoger beroep, waarin vakbond FNV en taxi-app Uber nogmaals tegenover elkaar stonden.

6 uur geleden
Netbeheerders waarschuwen voor vertraging bij uitbreidingen

DEN HAAG (ANP) - Netbeheerders hebben meer tijd nodig dan verwacht om de problemen op het elektriciteitsnet op te lossen. Brancheorganisatie Netbeheer Nederland waarschuwt dat 400 van de ruim 900 grote projecten voor het stroomnet vertraging oplopen.

6 uur geleden