Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM flink omlaag op beurs Amsterdam na cijfers

Air France-KLM flink omlaag op beurs Amsterdam na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM was donderdag een forse verliezer op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het Frans-Nederlandse luchtvaartconcern kwam met cijfers. Ook ging de aandacht uit naar resultaten van onder meer verzekeraar NN Group, bouwbedrijf BAM en advies- en ingenieursbureau Arcadis. Elders in Europa werden cijferberichten gepubliceerd van onder meer vliegtuigbouwer Airbus, het Zwitserse levensmiddelenconcern Nestlé en de Duitse bank Commerzbank.

Verder bleven de spanningen rond Oekraïne boven de markt hangen. Het Witte Huis heeft gezegd dat de bewering van Rusland dat het troepen langs de grens met Oekraïne terugtrekt niet klopt. Rusland zou juist tot wel 7000 extra militairen hebben verzameld aan de grens met Oekraïne, aldus de Amerikaanse regering.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de vroege handel 0,2 procent lager op 757,13 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 1058,69 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs en Londen daalden tot 0,3 procent. Frankfurt won 0,3 procent.

Air France-KLM

Air France-KLM was de grootste daler in de MidKap met een min van 5,8 procent. Het concern heeft ook het tweede coronajaar met een miljardenverlies afgesloten, al was er gedurende het jaar sprake van herstel. De onderneming kwam onder de streep uit op een verlies van krap 3,3 miljard euro. Arcadis was juist de sterkste stijger bij de middelgrote fondsen met een plus van 7 procent. Het bedrijf wist het orderboek verder te vullen en heeft voor een recordbedrag aan werk op de plank liggen.

NN Group, bekend van onder meer Nationale-Nederlanden, zakte 0,6 procent in de AEX. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway was de grootste stijger in de hoofdindex met een plus van 2,7 procent. Grootste daler was staalconcern ArcelorMittal met een verlies van 2,5 procent.

BAM

BAM verloor 3,2 procent bij de kleinere fondsen op het Damrak. Automatiseerder Ordina (min 3,6 procent) en de leverancier van chat- en betaaldiensten CM.com (min 7 procent) kwamen ook met resultaten.

Airbus kondigde aan weer dividend te gaan uitkeren na een sterk 2021 en steeg in Parijs 1 procent. Commerzbank zei over 2022 weer dividend te willen gaan uitbetalen en klom 5 procent in Frankfurt. Nestlé waarschuwde voor de impact van de kosteninflatie op de winstgevendheid en leverde 1,2 procent aan waarde in op de beurs in Zürich.

De euro was 1,1360 dollar waard, tegen 1,1377 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 1,2 procent tot 92,58 dollar. Brentolie kostte 1 procent minder op 93,87 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Economische bedrijvigheid eurozone trekt verder aan

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in augustus verder toegenomen. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit vooral doordat de vraag in de industriesector van het eurogebied is aangetrokken, terwijl de dienstensector een kleine groeivertraging liet zien.

25 minuten geleden
Maker Delfts blauw boekt sterke groei door webshop en toeristen

DELFT (ANP) - Porseleinproducent Royal Delft, bekend van het Delfts blauw, heeft een financieel sterk eerste halfjaar achter de rug. Het bedrijf zag vooral een flinke groei in de onlineverkoop via de eigen webshop. Ook verkocht Royal Delft meer porselein en kristal van Royal Leerdam aan toeristen.

50 minuten geleden
Verhuizing Aegon naar VS zou gevolgen hebben voor 250 medewerkers

SCHIPHOL (ANP) - De mogelijke verhuizing van Aegon naar de Verenigde Staten heeft gevolgen voor ongeveer 250 medewerkers van de verzekeraar, verklaart een woordvoerder van het bedrijf. Wat die gevolgen precies zijn, wordt nu onderzocht en daarbij wordt gesproken met alle betrokken partijen. De eventuele verhuizing heeft volgens de zegsman geen gevolgen voor de medewerkers van de vermogensbeheeractiviteiten van Aegon.

52 minuten geleden
Zonnepanelen Schiphol krijgen speciale folie tegen reflectie

SCHIPHOL (ANP) - De zonnepanelen bij Schiphol die piloten verblinden vanwege weerkaatsing van zonlicht, worden tijdelijk verwijderd. De panelen krijgen een speciale folie die reflectie voorkomt en worden vervolgens teruggeplaatst, zodat het zonnepark veilig naast de luchthaven kan blijven bestaan. Dit melden Schiphol, de gemeente Haarlemmermeer en De Groene Energie Corridor (DGEC), de eigenaar van het zonnepark.

2 uur geleden
Aegon stijgt op Damrak na mogelijke verhuizing naar VS

AMSTERDAM (ANP) - Aegon behoorde donderdag tot de winnaars op het Damrak. De verzekeraar boekte in de eerste jaarhelft weer winst, na een verlies vorig jaar. Om aandeelhouders te belonen gaat Aegon ook meer eigen aandelen inkopen. Daarnaast is het bedrijf een onderzoek gestart naar een mogelijke verhuizing van het hoofdkantoor en de officiële vestigingsplaats van het concern naar de Verenigde Staten. De uitkomsten daarvan worden tijdens de beleggersdag op 10 december bekendgemaakt. Het aandeel steeg 6 procent.

2 uur geleden
Duits bedrijf geeft oude autobatterijen nieuw leven als opslag

AKEN (ANP/AFP) - Een Duits bedrijf blaast gebruikte batterijen van elektrische auto's nieuw leven in door ze om te bouwen tot opslagsystemen waarmee huishoudens en bedrijven hun overtollige zonne- en windenergie kunnen bewaren. Deze week opende het bedrijf Voltfang, wat 'volt vangen' betekent, zijn eerste fabriek in Aken, vlak over de Limburgse grens.

2 uur geleden
Bijna 6300 nieuwbouwhuizen definitief om voorrang bestuursrechter

DEN HAAG (ANP) - De bouw van bijna 6300 woningen is in juli en augustus definitief geworden doordat de Raad van State woningbouwzaken met voorrang heeft behandeld. Dat heeft een woordvoerder van de hoogste bestuursrechter bevestigd na berichtgeving in Trouw. Hij verwacht dat dit aantal de komende tijd eerder toeneemt dan afneemt.

3 uur geleden