Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM eindigt lager op terughoudend Damrak

Air France-KLM eindigt lager op terughoudend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM is donderdag op het Damrak in de min geëindigd. Beleggers reageerden op een adviesverlaging van de JPMorgan. Dat deed de Amerikaanse bank vanwege de vooruitzichten van de luchtvaartmaatschappij voor 2024. Het aandeel eindigde 3,1 procent lager.

KLM had daarnaast last van problemen op Schiphol. Als gevolg van zware mist moest de luchtvaartmaatschappij donderdag 66 retourvluchten schrappen, wat neerkomt op zo'n 132 heen- en terugvluchten. Het gaat vooral om vluchten van en naar Europese bestemmingen. "Wegens de aanhoudende aanvriezende mist moeten vliegtuigen gede-icet worden en is er beperkte baancapaciteit op Schiphol", liet een woordvoerster van KLM weten.

De stemming op Beursplein 5 bleef verder terughoudend. De AEX eindigde vrijwel gelijk op 776,34 punten. De MidKap, met daarin Air France-KLM, verloor 0,1 procent tot 868,37 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs leverden tot 0,2 procent in, Londen bleef vlak.

Heineken

Bovenaan de hoofdindex stond bierbrouwer Heineken met een plus van 1,4 procent. Ook chipbedrijf Besi (plus 1,3 procent) en ABN AMRO (plus 1 procent) werden meer waard.

Prosus sloot de handelsdag 0,2 procent hoger af. De techinvesteerder heeft bekendgemaakt zijn belang in het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent te verkleinen. Daardoor houdt Prosus iets minder dan 25 procent van de aandelen in handen.

Heijmans

Bij de kleine bedrijven won Heijmans 1 procent. Het bouwbedrijf maakte donderdag een nieuwe opdracht bekend. In opdracht van Rijkswaterstaat gaat Heijmans wegen in het zuiden van Gelderland en het zuiden van Overijssel onderhouden. Daarmee is zo'n 125 miljoen euro gemoeid.

In Frankfurt daalde Lufthansa 2 procent. Het luchtvaartconcern heeft bekendgemaakt te willen samenwerken met de startup Lilium, een bouwer van luchttaxi's. Vooralsnog gaat het om een memorandum van overeenstemming. Daarin staan onder meer voornemens voor het samenwerken aan vliegtuigonderhoud en het leveren van bemanning voor zespersoons elektrische toestellen van Lilium.

Euro- en oliekoers

De olieprijzen stabiliseerden weer na een flinke daling op woensdag. Een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent in prijs tot 69,43 dollar, Brentolie verloor juist 0,1 procent aan waarde tot 74,22 dollar per vat. De euro was 1,0787 dollar waard, tegen 1,0789 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Nvidia: 1 biljoen dollar uit geavanceerde chips tegen eind 2027

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia verwacht tegen het einde van 2027 minstens 1 biljoen dollar te genereren met zijn nieuwste generaties grafische en AI-chips. Dat maakte het bedrijf maandag bekend tijdens zijn jaarlijkse conferentie voor ontwikkelaars.

4 uur geleden
Duik van olieprijs duwt Wall Street omhoog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten lieten maandag een overtuigend herstel zien na de verliezen van afgelopen weken. De beurshandel kreeg steun van een sterke daling van de olieprijs. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten zorgde nog wel voor een gespannen stemming bij beleggers.

5 uur geleden
Staking legt luchtverkeer op Berlijns vliegveld woensdag plat

BERLIJN (ANP/DPA) - De internationale luchthaven van Berlijn schort woensdag al het passagiersverkeer op vanwege een staking, meldt Berlin Brandenburg Airport. De staking raakt 445 vluchten en ongeveer 57.000 passagiers, aldus de exploitant van de luchthaven.

7 uur geleden
Duurder vast energiecontract blijft populairder dan voor oorlog

DEN HAAG (ANP) - Vaste energiecontracten zijn ook na de gestegen prijzen nog populair. De belangstellingspiek van vlak na het uitbreken van de Iranoorlog is voorbij, maar energiebedrijven zien nog steeds meer overstappers dan daarvoor. De prijs van een nieuw vast contract ligt door de hogere gasprijs nu gemiddeld zo'n 5 procent hoger dan eerst, wat op jaarbasis voor een doorsnee huishouden een prijsstijging van zo'n 100 euro is, zo staat in een Kamerbrief van maandag.

8 uur geleden
Europese beurzen klimmen door dalende olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.

9 uur geleden
Vergelijker: spaarrente schiet omhoog naar 2,50 procent

EINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiële vergelijkingssite Geld.nl.

10 uur geleden
FNV: veel werknemers DHL Express hebben gestaakt

AMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.

10 uur geleden