Air France-KLM eindigt lager op terughoudend Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM is donderdag op het Damrak in de min geëindigd. Beleggers reageerden op een adviesverlaging van de JPMorgan. Dat deed de Amerikaanse bank vanwege de vooruitzichten van de luchtvaartmaatschappij voor 2024. Het aandeel eindigde 3,1 procent lager.
KLM had daarnaast last van problemen op Schiphol. Als gevolg van zware mist moest de luchtvaartmaatschappij donderdag 66 retourvluchten schrappen, wat neerkomt op zo'n 132 heen- en terugvluchten. Het gaat vooral om vluchten van en naar Europese bestemmingen. "Wegens de aanhoudende aanvriezende mist moeten vliegtuigen gede-icet worden en is er beperkte baancapaciteit op Schiphol", liet een woordvoerster van KLM weten.
De stemming op Beursplein 5 bleef verder terughoudend. De AEX eindigde vrijwel gelijk op 776,34 punten. De MidKap, met daarin Air France-KLM, verloor 0,1 procent tot 868,37 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs leverden tot 0,2 procent in, Londen bleef vlak.
Heineken
Bovenaan de hoofdindex stond bierbrouwer Heineken met een plus van 1,4 procent. Ook chipbedrijf Besi (plus 1,3 procent) en ABN AMRO (plus 1 procent) werden meer waard.
Prosus sloot de handelsdag 0,2 procent hoger af. De techinvesteerder heeft bekendgemaakt zijn belang in het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent te verkleinen. Daardoor houdt Prosus iets minder dan 25 procent van de aandelen in handen.
Heijmans
Bij de kleine bedrijven won Heijmans 1 procent. Het bouwbedrijf maakte donderdag een nieuwe opdracht bekend. In opdracht van Rijkswaterstaat gaat Heijmans wegen in het zuiden van Gelderland en het zuiden van Overijssel onderhouden. Daarmee is zo'n 125 miljoen euro gemoeid.
In Frankfurt daalde Lufthansa 2 procent. Het luchtvaartconcern heeft bekendgemaakt te willen samenwerken met de startup Lilium, een bouwer van luchttaxi's. Vooralsnog gaat het om een memorandum van overeenstemming. Daarin staan onder meer voornemens voor het samenwerken aan vliegtuigonderhoud en het leveren van bemanning voor zespersoons elektrische toestellen van Lilium.
Euro- en oliekoers
De olieprijzen stabiliseerden weer na een flinke daling op woensdag. Een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent in prijs tot 69,43 dollar, Brentolie verloor juist 0,1 procent aan waarde tot 74,22 dollar per vat. De euro was 1,0787 dollar waard, tegen 1,0789 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.
26 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Maatregelen die worden genomen om de gevolgen van de energiecrisis te verminderen, moeten in lijn zijn met de strategische doelen van Europa op de lange termijn, zei voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis maandag. "We moeten niet op zoek gaan naar een oplossing voor de korte termijn", zei hij voor het begin van de vergadering met de ministers van Financiën van de eurolanden. "Hiervoor hebben we meer Europa nodig. Daarom is dit het moment van de waarheid voor Europa."
1 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas is slachtoffer van een cyberaanval. Dat meldt het Amerikaanse moederbedrijf Instructure. Er zouden gegevens van 275 miljoen studenten, docenten en medewerkers zijn buitgemaakt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - eBay behoorde maandag tot de sterkste stijgers op de beurzen in New York. De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op de onlinemarktplaats van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). Het veel kleinere GameStop wil van eBay een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon. eBay heeft het ongevraagde overnamebod van GameStop inmiddels bevestigd.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse exporteursvereniging BGA steunt mogelijke vergeldingsmaatregelen van de EU, als de nieuwe Amerikaanse invoerheffingen voor auto's uit Europa daadwerkelijk van kracht worden. "Eventuele tegenmaatregelen" zouden al besproken kunnen worden zodra het "duidelijk" is waarom president Donald Trump precies nieuwe tarieven wil invoeren, in welke mate en op welke juridische basis. Dat zegt BGA-voorzitter Dirk Jandura tegen de zakenkrant Handelsblatt.
3 uur geledenSUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - Maker van AI-chips Cerebras Systems wil naar de beurs in de Verenigde Staten. Het Amerikaanse bedrijf dat de concurrentie aan wil gaan met de grootste chipmaker ter wereld Nvidia wil tot 3,5 miljard dollar (bijna 3 miljard euro) ophalen bij een beursgang.
3 uur geleden