Air France-KLM eindigt lager op terughoudend Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM is donderdag op het Damrak in de min geëindigd. Beleggers reageerden op een adviesverlaging van de JPMorgan. Dat deed de Amerikaanse bank vanwege de vooruitzichten van de luchtvaartmaatschappij voor 2024. Het aandeel eindigde 3,1 procent lager.
KLM had daarnaast last van problemen op Schiphol. Als gevolg van zware mist moest de luchtvaartmaatschappij donderdag 66 retourvluchten schrappen, wat neerkomt op zo'n 132 heen- en terugvluchten. Het gaat vooral om vluchten van en naar Europese bestemmingen. "Wegens de aanhoudende aanvriezende mist moeten vliegtuigen gede-icet worden en is er beperkte baancapaciteit op Schiphol", liet een woordvoerster van KLM weten.
De stemming op Beursplein 5 bleef verder terughoudend. De AEX eindigde vrijwel gelijk op 776,34 punten. De MidKap, met daarin Air France-KLM, verloor 0,1 procent tot 868,37 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs leverden tot 0,2 procent in, Londen bleef vlak.
Heineken
Bovenaan de hoofdindex stond bierbrouwer Heineken met een plus van 1,4 procent. Ook chipbedrijf Besi (plus 1,3 procent) en ABN AMRO (plus 1 procent) werden meer waard.
Prosus sloot de handelsdag 0,2 procent hoger af. De techinvesteerder heeft bekendgemaakt zijn belang in het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent te verkleinen. Daardoor houdt Prosus iets minder dan 25 procent van de aandelen in handen.
Heijmans
Bij de kleine bedrijven won Heijmans 1 procent. Het bouwbedrijf maakte donderdag een nieuwe opdracht bekend. In opdracht van Rijkswaterstaat gaat Heijmans wegen in het zuiden van Gelderland en het zuiden van Overijssel onderhouden. Daarmee is zo'n 125 miljoen euro gemoeid.
In Frankfurt daalde Lufthansa 2 procent. Het luchtvaartconcern heeft bekendgemaakt te willen samenwerken met de startup Lilium, een bouwer van luchttaxi's. Vooralsnog gaat het om een memorandum van overeenstemming. Daarin staan onder meer voornemens voor het samenwerken aan vliegtuigonderhoud en het leveren van bemanning voor zespersoons elektrische toestellen van Lilium.
Euro- en oliekoers
De olieprijzen stabiliseerden weer na een flinke daling op woensdag. Een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent in prijs tot 69,43 dollar, Brentolie verloor juist 0,1 procent aan waarde tot 74,22 dollar per vat. De euro was 1,0787 dollar waard, tegen 1,0789 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft de eerste handelsdag na de kerstonderbreking met winst afgesloten. Uitzendconcern Randstad was met een plus van 4 procent de overtuigende koploper in de hoofdgraadmeter, die 0,5 procent hoger sloot op 946,16 punten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft twee orders voor tientallen toestellen uit China ontvangen van in totaal 8,2 miljard dollar (ongeveer 7 miljard euro). Met de bestellingen van twee Chinese luchtvaartmaatschappijen vergroot de Europese vliegtuigbouwer zijn marktaandeel in de op een na grootste economie ter wereld.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen aan de laatste korte week van het jaar. Beleggers deden het rustig aan in de laatste dagen van het sterke beursjaar 2025. Op donderdag 1 januari blijft Wall Street de hele dag dicht, net als alle andere beurzen.
3 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van hernieuwbare energie is dit jaar met 7 procent toegenomen, becijfert platform Energieopwek.nl. Tegelijkertijd werden windmolens en zonnepanelen vaker uitgezet dan een jaar eerder. Dat gebeurt vooral wanneer er stroomoverschotten zijn. Aan elektriciteitsproductie valt dan niets te verdienen en soms zit het stroomnet op die momenten simpelweg vol.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse milieuminister Carsten Schneider pleit voor een verbod op wegwerp-e-sigaretten in het land. "Dat is mijn zeer duidelijke voorkeur", vertelde de SPD-politicus aan het Duitse persbureau dpa. "Ik ben er sterk voor."
7 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - Veel brancheorganisaties voor het Duitse bedrijfsleven verwachten komend jaar banenverlies in hun sectoren door de aanhoudende zwakte van de Duitse economie. Dat meldt het economische onderzoeksinstituut IW uit Keulen, dat een peiling hield onder 46 brancheorganisaties.
7 uur geleden