Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM daalt op afwachtend Damrak na verkoopadvies

Air France-KLM daalt op afwachtend Damrak na verkoopadvies

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde dinsdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs, na een adviesverlaging. De kenners van de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley plaatsten de luchtvaartcombinatie op de verkooplijst en het aandeel zakte 2,5 procent. Het beleggingsadvies voor de Duitse concurrent Lufthansa werd daarentegen verhoogd. Dat aandeel won ruim 1 procent in Frankfurt.

De algehele stemming op de beurzen bleef voorzichtig. Beleggers namen weinig risico in afwachting van de uitkomst van de Amerikaanse presidentsverkiezingen, die dinsdag worden gehouden. De uitslag kan grote invloed hebben op hoe de beurzen het jaar afsluiten. De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 880,75 punten. De MidKap bleef onveranderd op 863,72 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren 0,2 procent. Londen won een fractie.

Uitzender Randstad (min 1,4 procent) was de grootste daler in de AEX, na tegenvallende resultaten van de Zwitserse concurrent Adecco (min 7 procent). De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML verloren tot 0,6 procent. De Nederlandse chipfabrikant NXP Semiconductors, die een notering heeft in New York, gaf bij de resultaten een teleurstellende verwachting af voor het huidige kwartaal. Techinvesteerder Prosus profiteerde van de sterke koerswinsten in de Chinese techsector en klom dik 1 procent.

Koersdaling PostNL

In de MidKap profiteerde flitshandelaar Flow Traders van een koopadvies van Oddo BHF en klom 4 procent. Tankopslagbedrijf Vopak, dat dinsdag zijn 25-jarig jubileum viert op de Amsterdamse beurs, bleef onveranderd.

PostNL daalde 0,5 procent. De post- en pakketbezorger zakte maandag nog 4 procent, na tegenvallende resultaten en de aankondiging van het vertrek van topvrouw Herna Verhagen. In Frankfurt verloor DHL 2 procent. De Duitse branchegenoot van PostNL boekte afgelopen kwartaal minder winst dan verwacht. Vorige week verlaagde het bedrijf al de verwachtingen voor dit jaar. In Londen steeg AB Foods 2 procent, na goed ontvangen resultaten van het moederbedrijf van Primark.

Euro- en oliekoersen

De euro was 1,0888 dollar waard, tegen 1,0883 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent duurder op 71,67 dollar. Brentolie klom 0,2 procent in prijs tot 75,24 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Schiphol annuleert groot aantal vluchten voor zondag om sneeuwval

SCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.

13 uur geleden
China schrapt importheffingen voor bijna alle Afrikaanse landen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.

20 uur geleden
Oekraïne rekent op coulance IMF voor belangrijke miljardenlening

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.

20 uur geleden
Hoofd organisatie Spelen in LA verkoopt bedrijf om banden Epstein

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Het hoofd van de organisatie achter de Olympische Spelen in Los Angeles, Casey Wasserman, verkoopt zijn talenten- en sportmarketingbureau nadat zijn banden met Jeffrey Epstein aan het licht zijn gekomen. In een bericht aan het personeel schrijft Wasserman dat die controverse te veel afleidt van het werk dat zijn agentschap doet. Wasserman hoeft niet te vertrekken als voorzitter van het organisatiecomité voor de Spelen in Los Angeles in 2028.

23 uur geleden
Ingrid Thijssen: 'Nederland niet klaar voor golf AI-ontslagen'

DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.

1 dag geleden
Aantal bloemen- en plantenzaken daalt opnieuw in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt voor het vierde jaar op rij minder bloemen- en plantenzaken. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP voor Valentijnsdag analyseerde. Er waren aan het begin van 2026 zo'n 6400 bloemen- en plantenzaken. Een jaar eerder was dat nog iets meer dan 6500.

1 dag geleden
CNV-analyse: WW-gerechtigde levert tot 66.000 euro in

UTRECHT (ANP) - Mensen die twee jaar werkloos zijn, leveren tot wel 66.000 euro in door de maatregelen van het nieuwe kabinet. Dat stelt vakbond CNV op basis van een analyse. De bond zegt dat dit komt door de verlaging van het maximumdagloon met 20 procent en de halvering van de WW-duur van 24 naar 12 maanden.

1 dag geleden