Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM daalt op afwachtend Damrak na verkoopadvies

Air France-KLM daalt op afwachtend Damrak na verkoopadvies

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde dinsdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs, na een adviesverlaging. De kenners van de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley plaatsten de luchtvaartcombinatie op de verkooplijst en het aandeel zakte 2,5 procent. Het beleggingsadvies voor de Duitse concurrent Lufthansa werd daarentegen verhoogd. Dat aandeel won ruim 1 procent in Frankfurt.

De algehele stemming op de beurzen bleef voorzichtig. Beleggers namen weinig risico in afwachting van de uitkomst van de Amerikaanse presidentsverkiezingen, die dinsdag worden gehouden. De uitslag kan grote invloed hebben op hoe de beurzen het jaar afsluiten. De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 880,75 punten. De MidKap bleef onveranderd op 863,72 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren 0,2 procent. Londen won een fractie.

Uitzender Randstad (min 1,4 procent) was de grootste daler in de AEX, na tegenvallende resultaten van de Zwitserse concurrent Adecco (min 7 procent). De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML verloren tot 0,6 procent. De Nederlandse chipfabrikant NXP Semiconductors, die een notering heeft in New York, gaf bij de resultaten een teleurstellende verwachting af voor het huidige kwartaal. Techinvesteerder Prosus profiteerde van de sterke koerswinsten in de Chinese techsector en klom dik 1 procent.

Koersdaling PostNL

In de MidKap profiteerde flitshandelaar Flow Traders van een koopadvies van Oddo BHF en klom 4 procent. Tankopslagbedrijf Vopak, dat dinsdag zijn 25-jarig jubileum viert op de Amsterdamse beurs, bleef onveranderd.

PostNL daalde 0,5 procent. De post- en pakketbezorger zakte maandag nog 4 procent, na tegenvallende resultaten en de aankondiging van het vertrek van topvrouw Herna Verhagen. In Frankfurt verloor DHL 2 procent. De Duitse branchegenoot van PostNL boekte afgelopen kwartaal minder winst dan verwacht. Vorige week verlaagde het bedrijf al de verwachtingen voor dit jaar. In Londen steeg AB Foods 2 procent, na goed ontvangen resultaten van het moederbedrijf van Primark.

Euro- en oliekoersen

De euro was 1,0888 dollar waard, tegen 1,0883 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent duurder op 71,67 dollar. Brentolie klom 0,2 procent in prijs tot 75,24 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street en goud flink omhoog, dollar en bitcoin minder waard

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn in 2025 flink gestegen, ondanks de handelsstrijd van president Donald Trump en andere geopolitieke onrust. Dat komt vooral door de onverzadigbare honger van beleggers naar AI-aandelen. Verder werden goud en zilver flink meer waard. Wel kende de dollar de sterkste waardedaling sinds 2017. Ook de bitcoin lukte het niet om zijn waarde vast te houden.

10 uur geleden
Tesla wil productie in Duitse fabriek verder opvoeren

BERLIJN (ANP) - Tesla is van plan de productie in zijn Duitse fabriek, nabij Berlijn, in 2026 te verhogen, ondanks de moeilijke situatie op de markt in Duitsland. De productie is dit jaar ook al elk kwartaal volgens plan gegroeid, heeft fabrieksdirecteur André Thierig gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.

14 uur geleden
Verkoop vuurwerk naar recordbedrag van 129 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De verkoop van vuurwerk in Nederland is dit jaar naar een recordbedrag gestegen van ongeveer 129 miljoen euro. Dat meldt voorzitter Leo Groeneveld van Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN). Daarmee werd het record van circa 118 miljoen euro van vorig jaar verbroken.

15 uur geleden
Olieprijzen in 2025 sterkst gedaald sinds coronapandemie

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dit jaar het sterkst gedaald sinds de beginfase van de coronapandemie in 2020. Ook aan de pomp in Nederland gingen de prijzen iets omlaag, maar bij lange na niet zoveel als de olieprijzen. Toch kan het hier op oudejaarsdag druk zijn bij tankstations, omdat de accijnzen met de jaarwisseling omhooggaan. Dan wordt tanken in een klap weer wat duurder.

16 uur geleden
Wall Street opent licht lager op laatste dag sterk beursjaar 2025

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag licht lager begonnen aan de laatste dag van 2025. Ondanks dat Wall Street de kerstrally van vorige week niet wist voort te zetten, stevenen de beursgraadmeters af op forse koerswinsten over het hele jaar. Dat werd gekenmerkt door de handelsoorlog van president Donald Trump en de euforie en bubbelvrees rond kunstmatige intelligentie (AI).

17 uur geleden
Grote Belgische spoorstaking dreigt in januari

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In België dreigt in januari een grote spoorstaking. Vakbonden willen een hele werkweek staken, van maandag 26 tot vrijdag 30 januari, hebben ze woensdag aangekondigd.

17 uur geleden
AEX-index sluit bewogen beursjaar 2025 vlak af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft woensdag het bewogen beursjaar 2025 onveranderd afgesloten. Het jaar stond vooral in het teken van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. Een sterke eindejaarsrally zat er dit jaar niet in. Beleggers namen weinig risico aan het einde van het positieve beursjaar.

19 uur geleden