Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM daalt op afwachtend Damrak na verkoopadvies

Air France-KLM daalt op afwachtend Damrak na verkoopadvies

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde dinsdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs, na een adviesverlaging. De kenners van de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley plaatsten de luchtvaartcombinatie op de verkooplijst en het aandeel zakte 2,5 procent. Het beleggingsadvies voor de Duitse concurrent Lufthansa werd daarentegen verhoogd. Dat aandeel won ruim 1 procent in Frankfurt.

De algehele stemming op de beurzen bleef voorzichtig. Beleggers namen weinig risico in afwachting van de uitkomst van de Amerikaanse presidentsverkiezingen, die dinsdag worden gehouden. De uitslag kan grote invloed hebben op hoe de beurzen het jaar afsluiten. De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 880,75 punten. De MidKap bleef onveranderd op 863,72 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren 0,2 procent. Londen won een fractie.

Uitzender Randstad (min 1,4 procent) was de grootste daler in de AEX, na tegenvallende resultaten van de Zwitserse concurrent Adecco (min 7 procent). De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML verloren tot 0,6 procent. De Nederlandse chipfabrikant NXP Semiconductors, die een notering heeft in New York, gaf bij de resultaten een teleurstellende verwachting af voor het huidige kwartaal. Techinvesteerder Prosus profiteerde van de sterke koerswinsten in de Chinese techsector en klom dik 1 procent.

Koersdaling PostNL

In de MidKap profiteerde flitshandelaar Flow Traders van een koopadvies van Oddo BHF en klom 4 procent. Tankopslagbedrijf Vopak, dat dinsdag zijn 25-jarig jubileum viert op de Amsterdamse beurs, bleef onveranderd.

PostNL daalde 0,5 procent. De post- en pakketbezorger zakte maandag nog 4 procent, na tegenvallende resultaten en de aankondiging van het vertrek van topvrouw Herna Verhagen. In Frankfurt verloor DHL 2 procent. De Duitse branchegenoot van PostNL boekte afgelopen kwartaal minder winst dan verwacht. Vorige week verlaagde het bedrijf al de verwachtingen voor dit jaar. In Londen steeg AB Foods 2 procent, na goed ontvangen resultaten van het moederbedrijf van Primark.

Euro- en oliekoersen

De euro was 1,0888 dollar waard, tegen 1,0883 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent duurder op 71,67 dollar. Brentolie klom 0,2 procent in prijs tot 75,24 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Oliekartel OPEC+ draait kraan niet verder open

LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.

1 uur geleden
Saudi-Arabië boekt sterkste economische groei in drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.

2 uur geleden
Bitcoin daalde 11 procent in januari, vierde verliesmaand op rij

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.

2 uur geleden
Slechte start voor autoverkoop, elektrische auto's kelderen

BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.

6 uur geleden
Indonesië staat omstreden AI-chatbot Grok weer toe

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.

7 uur geleden
FT: Ford sprak met Chinese concurrent Xiaomi over joint venture

DETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.

7 uur geleden
KLM hervat vluchten naar Tel Aviv en Dubai

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.

8 uur geleden