Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM daalt op afwachtend Damrak na verkoopadvies

Air France-KLM daalt op afwachtend Damrak na verkoopadvies

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde dinsdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs, na een adviesverlaging. De kenners van de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley plaatsten de luchtvaartcombinatie op de verkooplijst en het aandeel zakte 2,5 procent. Het beleggingsadvies voor de Duitse concurrent Lufthansa werd daarentegen verhoogd. Dat aandeel won ruim 1 procent in Frankfurt.

De algehele stemming op de beurzen bleef voorzichtig. Beleggers namen weinig risico in afwachting van de uitkomst van de Amerikaanse presidentsverkiezingen, die dinsdag worden gehouden. De uitslag kan grote invloed hebben op hoe de beurzen het jaar afsluiten. De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 880,75 punten. De MidKap bleef onveranderd op 863,72 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren 0,2 procent. Londen won een fractie.

Uitzender Randstad (min 1,4 procent) was de grootste daler in de AEX, na tegenvallende resultaten van de Zwitserse concurrent Adecco (min 7 procent). De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML verloren tot 0,6 procent. De Nederlandse chipfabrikant NXP Semiconductors, die een notering heeft in New York, gaf bij de resultaten een teleurstellende verwachting af voor het huidige kwartaal. Techinvesteerder Prosus profiteerde van de sterke koerswinsten in de Chinese techsector en klom dik 1 procent.

Koersdaling PostNL

In de MidKap profiteerde flitshandelaar Flow Traders van een koopadvies van Oddo BHF en klom 4 procent. Tankopslagbedrijf Vopak, dat dinsdag zijn 25-jarig jubileum viert op de Amsterdamse beurs, bleef onveranderd.

PostNL daalde 0,5 procent. De post- en pakketbezorger zakte maandag nog 4 procent, na tegenvallende resultaten en de aankondiging van het vertrek van topvrouw Herna Verhagen. In Frankfurt verloor DHL 2 procent. De Duitse branchegenoot van PostNL boekte afgelopen kwartaal minder winst dan verwacht. Vorige week verlaagde het bedrijf al de verwachtingen voor dit jaar. In Londen steeg AB Foods 2 procent, na goed ontvangen resultaten van het moederbedrijf van Primark.

Euro- en oliekoersen

De euro was 1,0888 dollar waard, tegen 1,0883 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent duurder op 71,67 dollar. Brentolie klom 0,2 procent in prijs tot 75,24 dollar per vat.

Meer uit Financieel

President Franse centrale bank treedt ruim voor einde termijn af

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau treedt in juni af, ruim een jaar voor het aflopen van zijn termijn. Hij staat sinds 2015 aan het roer.

39 minuten geleden
Overnamebod zet InPost in de schijnwerpers op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Poolse postkluisjesbedrijf InPost stond maandag in de schijnwerpers op het Damrak na een overnamebod van een consortium onder leiding van investeerder Advent en pakketvervoerder FedEx. Met die deal is een bedrag gemoeid van 7,8 miljard euro. InPost, een AEX-fonds, eindigde 13,5 procent hoger.

41 minuten geleden
Geen tekort aan babyvoeding in winkels na terugroepactie

ZAANDAM (ANP) - Winkels hebben vooralsnog geen last van een tekort aan baby- en kindervoeding in de schappen. Het Franse voedingsmiddelenconcern Danone riep vrijdag een aantal partijen in Nederland terug. Het ging om producten van Nutrilon, bekend van poeders om babymelk mee te maken.

2 uur geleden
Schiphol voorziet drukte bij bagagehallen dinsdag om actie douane

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt voor lange wachtrijen en drukte rond de uitgang van de bagageclaimhal vanwege de actie van douaniers dinsdag op de luchthaven. Douaniers houden tussen 12.00 uur en 13.30 uur extra controles onder binnenkomende passagiers nadat ze hun ruimbagage hebben opgehaald.

2 uur geleden
Wall Street begint afwachtend na sterk herstel in chipsector

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag licht lager begonnen aan de nieuwe week. Beleggers deden het rustig aan na het stevige herstel op vrijdag, waarbij de Dow-Jonesindex een nieuw recordniveau wist te bereiken. Ook wordt uitgekeken naar het Amerikaanse banenrapport. De publicatie daarvan werd vorige week uitgesteld door de kortstondige sluiting van de Amerikaanse overheid. Het rapport komt nu woensdag. Aan het einde van de week komen ook nieuwe inflatiegegevens naar buiten. Beide cijfers spelen een belangrijk rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve.

3 uur geleden
Novo Nordisk start rechtszaak om namaakversie afslankpil

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk begint een rechtszaak tegen het Amerikaanse bedrijf Hims & Hers Health omdat die een namaakversie van de nieuwe afslankpil van het obesitasmiddel Wegovy van de Deense farmaceut heeft gemaakt. Volgens Novo Nordisk overtreedt Hims & Hers de Amerikaanse patentwetten met de namaakpil die dezelfde werkzame stof bevat als Wegovy.

4 uur geleden
EU zet stap richting verdubbeling eigen chipproductie

LEUVEN (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft een belangrijke stap gezet om haar positie in de productie van chips te versterken. In het Belgische onderzoeksinstituut Imec is een testlijn geopend voor de productie van halfgeleiders. Daarin is 2,5 miljard euro geïnvesteerd door onder meer de EU, nationale overheden en de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML.

4 uur geleden