Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM daalt op afwachtend Damrak na verkoopadvies

Air France-KLM daalt op afwachtend Damrak na verkoopadvies

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde dinsdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs, na een adviesverlaging. De kenners van de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley plaatsten de luchtvaartcombinatie op de verkooplijst en het aandeel zakte 2,5 procent. Het beleggingsadvies voor de Duitse concurrent Lufthansa werd daarentegen verhoogd. Dat aandeel won ruim 1 procent in Frankfurt.

De algehele stemming op de beurzen bleef voorzichtig. Beleggers namen weinig risico in afwachting van de uitkomst van de Amerikaanse presidentsverkiezingen, die dinsdag worden gehouden. De uitslag kan grote invloed hebben op hoe de beurzen het jaar afsluiten. De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 880,75 punten. De MidKap bleef onveranderd op 863,72 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren 0,2 procent. Londen won een fractie.

Uitzender Randstad (min 1,4 procent) was de grootste daler in de AEX, na tegenvallende resultaten van de Zwitserse concurrent Adecco (min 7 procent). De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML verloren tot 0,6 procent. De Nederlandse chipfabrikant NXP Semiconductors, die een notering heeft in New York, gaf bij de resultaten een teleurstellende verwachting af voor het huidige kwartaal. Techinvesteerder Prosus profiteerde van de sterke koerswinsten in de Chinese techsector en klom dik 1 procent.

Koersdaling PostNL

In de MidKap profiteerde flitshandelaar Flow Traders van een koopadvies van Oddo BHF en klom 4 procent. Tankopslagbedrijf Vopak, dat dinsdag zijn 25-jarig jubileum viert op de Amsterdamse beurs, bleef onveranderd.

PostNL daalde 0,5 procent. De post- en pakketbezorger zakte maandag nog 4 procent, na tegenvallende resultaten en de aankondiging van het vertrek van topvrouw Herna Verhagen. In Frankfurt verloor DHL 2 procent. De Duitse branchegenoot van PostNL boekte afgelopen kwartaal minder winst dan verwacht. Vorige week verlaagde het bedrijf al de verwachtingen voor dit jaar. In Londen steeg AB Foods 2 procent, na goed ontvangen resultaten van het moederbedrijf van Primark.

Euro- en oliekoersen

De euro was 1,0888 dollar waard, tegen 1,0883 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent duurder op 71,67 dollar. Brentolie klom 0,2 procent in prijs tot 75,24 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ahold Delhaize flink hoger op Damrak na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold Delhaize was woensdag de sterkste stijger in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn en webwinkel bol kwam met kwartaalresultaten die goed werden ontvangen door beleggers. Het aandeel ging kort na opening meer dan 4 procent omhoog.

22 minuten geleden
Farmaceut Novo Nordisk verlaagt omzetverwachting om concurrentie

KOPENHAGEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Novo Nordisk heeft woensdag voor de vierde keer zijn omzetverwachting voor dit jaar verlaagd. De Deense farmaceut denkt dat zijn middelen tegen diabetes en obesitas minder goed verkopen dan voorzien. Novo Nordisk kampt met groeiende concurrentie van zijn populaire diabetesmedicijn Ozempic en afslankmedicijn Wegovy.

56 minuten geleden
Overname Roemeense Profi stuwt omzetgroei Ahold Delhaize

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, heeft iets meer omzet behaald in het afgelopen kwartaal. De groei werd vooral gedreven door de eerdere overname van de Roemeense supermarktketen Profi. Ook de onlineverkopen van boodschappen droegen bij aan de groei.

59 minuten geleden
Brussels Airport open na sluitingen om drones, schrapt vluchten

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De vluchten op Brussels Airport worden woensdagochtend weer hervat. De luchthaven sloot dinsdagavond twee keer omdat drones in de omgeving waren gesignaleerd. Wel zijn veertig vluchten geschrapt.

1 uur geleden
Softwarebedrijf Bird wil chatdienstverlener CM.com overnemen

AMSTERDAM (ANP) - De leverancier van onder meer chat- en betalingsdiensten CM.com heeft een overnamebod ontvangen van het Amsterdamse softwarebedrijf Bird met een totale waarde van 165,8 miljoen euro in contanten. Dat bod ligt 20 procent hoger dan de slotkoers van CM.com op de aandelenbeurs in Amsterdam dinsdag.

1 uur geleden
Verliezen op Wall Street na zorgen over waardering AI

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. De zorgen dat de beurzen en vooral de grote techbedrijven te hard in waarde zijn gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), laaiden weer op. Ook zijn beleggers bezorgd over de hoge uitgaven door bedrijven aan AI.

11 uur geleden
Unilever verwacht afsplitsing ijstak 6 december te voltooien

LONDEN (ANP) - Unilever verwacht de afsplitsing van zijn ijstak op 6 december af te ronden. Dat heeft het Britse was- en levensmiddelenconcern dinsdag bekendgemaakt. De tijdlijn voor de afsplitsing moest worden herzien door de sluiting van de Amerikaanse overheid.

12 uur geleden