Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM: belastingverhoging belemmert verduurzaming

Air France-KLM: belastingverhoging belemmert verduurzaming

PARIJS (ANP) - Air France-KLM waarschuwt dat een voorgenomen belastingverhoging op vliegtickets de verduurzamingsplannen van het luchtvaartconcern zal belemmeren. Het plan ligt momenteel voor in het Franse parlement en heeft betrekking op alle vluchten die vanuit Frankrijk vertrekken. Mocht de belasting omhoog gaan, dan voorspelt Air France-KLM een negatieve impact van 90 miljoen tot 170 miljoen euro op het operationele resultaat in 2025.

Het milieu heeft daar dan ook geen baat bij, stelt Air France-KLM, tenzij de betaalde belasting wordt ingezet om de luchtvaartsector koolstofvrij te maken. Naast potentiële gevolgen voor het milieu verwacht het Frans-Nederlandse bedrijf ook dat vliegen minder toegankelijk wordt voor mensen in Frankrijk.

Air France-KLM wil naar eigen zeggen tegen 2030 de CO2-uitstoot per gevlogen kilometer en vervoerde passagier met 30 procent hebben teruggedrongen ten opzichte van 2019. Het bedrijf denkt dat te doen met stillere en schonere vliegtuigen, zoals de A320neo. Inmiddels bestaat 24 procent van de vloot van Air France-KLM uit dit soort nieuwe toestellen. Ook is het luchtvaartconcern naar eigen zeggen 's werelds grootste afnemer van sustainable aviation fuel (SAF), ofwel duurzamere vliegtuigbrandstof.

Greenpeace vindt dat de terugval in de winst, die het luchtvaartconcern donderdag wereldkundig maakte, laat zien dat de huidige schaal en bedrijfsvoering niet houdbaar zijn. "De hoge kosten en dalende resultaten zouden voor KLM een signaal moeten zijn om te krimpen en zich te richten op een duurzame toekomst", reageert de organisatie. "We zitten midden in de klimaatcrisis en fossiele brandstoffen zijn hiervan de belangrijkste oorzaak. 2024 wordt waarschijnlijk het warmste jaar ooit. In plaats van meer te gaan vliegen en vervuilen roepen wij KLM op om te beginnen met het schrappen van korte vluchten die eenvoudig door treinreizen kunnen worden vervangen."

Meer uit Financieel

TenneT: aansluitingsstop op stroomnet dreigt in drie provincies

DEN HAAG (ANP) - Het hoogspanningsnet in Utrecht, Gelderland en Flevoland heeft zijn grenzen bereikt. Er zijn snel ingrijpende maatregelen nodig om te voorkomen dat straks geen nieuwe woningen of bedrijven meer kunnen worden aangesloten, waarschuwt netbeheerder TenneT. Daar wordt de komende tijd over gesproken met overheden, regionale netbeheerders en het bedrijfsleven.

1 uur geleden
OM beboet Louis Vuitton voor tekortkomende witwascontroles

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de Nederlandse tak van modehuis Louis Vuitton een boete van 500.000 euro opgelegd voor overtredingen van de Wet ter voorkoming van witwassen en financieren van terrorisme. Louis Vuitton BV kwam als verdachte in beeld in een lopende witwaszaak van het Landelijk Parket.

1 uur geleden
Nestlé, Mondelēz en JDE Peet's passen duurzaamheidsclaims aan

DEN HAAG (ANP) - Drie grote internationale koffie- en cacaobedrijven gaan bepaalde duurzaamheidsclaims aanpassen die in de ogen van de Nederlandse Autoriteit Consument & Markt (ACM) onduidelijk en vaag zijn. Het gaat om Nestlé, Milka- en Toblerone-maker Mondelēz en Douwe Egberts-producent JDE Peet's.

1 uur geleden
Eigen Huis oneens met CPB: huiseigenaar mag niet de dupe worden

AMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis is het oneens met het Centraal Planbureau, dat pleit voor het afbouwen van voordelen voor mensen met een koopwoning. Volgens het CPB is dat nodig om de woningmarkt vlot te trekken en woningzoekenden beter te ondersteunen.

1 uur geleden
China verlaagt importheffingen voor zuivel uit de Europese Unie

BEIJING (ANP) - China heeft de importheffingen op zuivel uit de Europese Unie aanzienlijk verlaagd. Het land beschuldigt de EU ervan schade toe te brengen aan de Chinese zuivelsector door de eigen boeren te subsidiëren. Bij de definitieve vaststelling zijn de tarieven echter flink omlaag gegaan, onder andere voor het Nederlandse FrieslandCampina.

2 uur geleden
China wil dat Nederland oplossing voor Nexperia-ruzie faciliteert

BEIJING (ANP) - Nederland moet zo snel mogelijk "gunstige omstandigheden" creëren voor het oplossen van interne conflicten bij chipmaker Nexperia, vindt de Chinese regering. Voor de oorzaak van de internationale ruzie rond de Nijmeegse chipmaker wijst het Chinese ministerie van Handel naar "de Nederlandse kant", meldt persbureau Reuters.

2 uur geleden
Adyen en Magnum hard onderuit op Damrak na kwartaalupdates

AMSTERDAM (ANP) - Adyen en Magnum behoorden donderdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs na tegenvallende kwartaalberichten. Betaalbedrijf Adyen, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh, Spotify en Groupon, kelderde 18 procent ondanks een stevige stijging van de omzet in de tweede helft van 2025. Voor dit jaar werd de omzetverwachting echter bijgesteld tot een groei van 20 tot 22 procent. Eerder rekende Adyen nog op een omzetstijging van 20 tot 25 procent.

3 uur geleden