Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM: belastingverhoging belemmert verduurzaming

Air France-KLM: belastingverhoging belemmert verduurzaming

PARIJS (ANP) - Air France-KLM waarschuwt dat een voorgenomen belastingverhoging op vliegtickets de verduurzamingsplannen van het luchtvaartconcern zal belemmeren. Het plan ligt momenteel voor in het Franse parlement en heeft betrekking op alle vluchten die vanuit Frankrijk vertrekken. Mocht de belasting omhoog gaan, dan voorspelt Air France-KLM een negatieve impact van 90 miljoen tot 170 miljoen euro op het operationele resultaat in 2025.

Het milieu heeft daar dan ook geen baat bij, stelt Air France-KLM, tenzij de betaalde belasting wordt ingezet om de luchtvaartsector koolstofvrij te maken. Naast potentiële gevolgen voor het milieu verwacht het Frans-Nederlandse bedrijf ook dat vliegen minder toegankelijk wordt voor mensen in Frankrijk.

Air France-KLM wil naar eigen zeggen tegen 2030 de CO2-uitstoot per gevlogen kilometer en vervoerde passagier met 30 procent hebben teruggedrongen ten opzichte van 2019. Het bedrijf denkt dat te doen met stillere en schonere vliegtuigen, zoals de A320neo. Inmiddels bestaat 24 procent van de vloot van Air France-KLM uit dit soort nieuwe toestellen. Ook is het luchtvaartconcern naar eigen zeggen 's werelds grootste afnemer van sustainable aviation fuel (SAF), ofwel duurzamere vliegtuigbrandstof.

Greenpeace vindt dat de terugval in de winst, die het luchtvaartconcern donderdag wereldkundig maakte, laat zien dat de huidige schaal en bedrijfsvoering niet houdbaar zijn. "De hoge kosten en dalende resultaten zouden voor KLM een signaal moeten zijn om te krimpen en zich te richten op een duurzame toekomst", reageert de organisatie. "We zitten midden in de klimaatcrisis en fossiele brandstoffen zijn hiervan de belangrijkste oorzaak. 2024 wordt waarschijnlijk het warmste jaar ooit. In plaats van meer te gaan vliegen en vervuilen roepen wij KLM op om te beginnen met het schrappen van korte vluchten die eenvoudig door treinreizen kunnen worden vervangen."

Meer uit Financieel

Duitse drone-start-up haalt 1,2 miljard dollar op

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.

7 uur geleden
Bonden: or-leden moeten zich meer bemoeien met AI op de werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.

8 uur geleden
ECB twijfelt over volgende rentestap door onzekerheid over oorlog

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.

8 uur geleden
Eredivisievoetbal in tv-pakketten Ziggo, maandprijs omhoog

DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.

12 uur geleden
Elon Musk valt grof uit naar Franse justitie om onderzoek naar X

PARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.

12 uur geleden
Vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's stijgt

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.

13 uur geleden
Duitse luchtvaart: mogelijk minder vluchten door dure kerosine

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.

14 uur geleden