Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM: belastingverhoging belemmert verduurzaming

Air France-KLM: belastingverhoging belemmert verduurzaming

PARIJS (ANP) - Air France-KLM waarschuwt dat een voorgenomen belastingverhoging op vliegtickets de verduurzamingsplannen van het luchtvaartconcern zal belemmeren. Het plan ligt momenteel voor in het Franse parlement en heeft betrekking op alle vluchten die vanuit Frankrijk vertrekken. Mocht de belasting omhoog gaan, dan voorspelt Air France-KLM een negatieve impact van 90 miljoen tot 170 miljoen euro op het operationele resultaat in 2025.

Het milieu heeft daar dan ook geen baat bij, stelt Air France-KLM, tenzij de betaalde belasting wordt ingezet om de luchtvaartsector koolstofvrij te maken. Naast potentiële gevolgen voor het milieu verwacht het Frans-Nederlandse bedrijf ook dat vliegen minder toegankelijk wordt voor mensen in Frankrijk.

Air France-KLM wil naar eigen zeggen tegen 2030 de CO2-uitstoot per gevlogen kilometer en vervoerde passagier met 30 procent hebben teruggedrongen ten opzichte van 2019. Het bedrijf denkt dat te doen met stillere en schonere vliegtuigen, zoals de A320neo. Inmiddels bestaat 24 procent van de vloot van Air France-KLM uit dit soort nieuwe toestellen. Ook is het luchtvaartconcern naar eigen zeggen 's werelds grootste afnemer van sustainable aviation fuel (SAF), ofwel duurzamere vliegtuigbrandstof.

Greenpeace vindt dat de terugval in de winst, die het luchtvaartconcern donderdag wereldkundig maakte, laat zien dat de huidige schaal en bedrijfsvoering niet houdbaar zijn. "De hoge kosten en dalende resultaten zouden voor KLM een signaal moeten zijn om te krimpen en zich te richten op een duurzame toekomst", reageert de organisatie. "We zitten midden in de klimaatcrisis en fossiele brandstoffen zijn hiervan de belangrijkste oorzaak. 2024 wordt waarschijnlijk het warmste jaar ooit. In plaats van meer te gaan vliegen en vervuilen roepen wij KLM op om te beginnen met het schrappen van korte vluchten die eenvoudig door treinreizen kunnen worden vervangen."

Meer uit Financieel

Terugroepactie babyvoeding doet Danone financieel weinig pijn

PARIJS (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone ziet op dit moment geen grote financiële gevolgen van een terugroepactie van babyvoeding. Het bedrijf riep in verschillende landen batches producten terug, omdat ze mogelijk besmet waren met een giftige stof. De "huidige geïdentificeerde financiële gevolgen" zijn "niet materieel", schrijft het bedrijf in een toelichting bij de jaarcijfers. "De impactbeoordeling zal worden afgerond zodra de terugroepacties zijn voltooid."

23 minuten geleden
VS en Indonesië sluiten handelsakkoord

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten en Indonesië hebben een handelsakkoord gesloten. Het akkoord voorziet onder meer in een tarief van 19 procent voor Indonesische goederen die de VS binnenkomen.

1 uur geleden
FT: Nvidia steekt geen 100 miljard, maar 30 miljard in OpenAI

SAN FRANCISCO (ANP) - Nvidia staat op het punt een investering van 30 miljard dollar in ChatGPT-maker OpenAI af te ronden, schrijft de Financial Times. In september sloten de twee grote Amerikaanse AI-bedrijven nog een megadeal, waarbij Nvidia tot 100 miljard zou investeren in OpenAI. Maar daar gaan ze volgens de zakenkrant niet meer mee door.

1 uur geleden
Nederlandse bedrijven investeren opnieuw minder

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in december opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden in de laatste maand van 2025 2,6 procent minder vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De daling volgt op een afname van de investeringen van 4,8 procent in november en een daling van 0,7 procent in oktober.

2 uur geleden
WSJ: Lagarde van plan haar termijn bij ECB af te maken

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Christine Lagarde heeft aangegeven dat ze verwacht haar termijn als president van de Europese Centrale Bank (ECB) te voltooien, meldt The Wall Street Journal. Eerder deze week meldde de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de ECB dat Lagarde van plan was haar termijn niet af te maken.

3 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, olieprijzen hoger door onrust Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers op Wall Street volgden de ontwikkelingen rond een mogelijke Amerikaanse aanval op Iran. De olieprijzen gingen verder omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. Daarnaast kwamen er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van grote bedrijven als Walmart en Deere.

11 uur geleden
Bedrijf Peter Mandelson op omvallen door Epstein-schandaal

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het consultancybedrijf Global Counsel, dat mede is opgericht door de voormalige Britse ambassadeur in de VS Peter Mandelson, staat op omvallen vanwege het schandaal rond zedendelinquent Jeffrey Epstein. Mogelijk kan vrijdag al faillissement worden aangevraagd, omdat klanten massaal vertrekken bij het adviesbedrijf.

12 uur geleden