Air France hervat vluchten naar Israël, KLM nog niet
PARIJS (ANP) - Air France gaat weer vliegen naar Israël, nadat vluchten naar het land eerder werden gestopt om de oorlog met Hamas. Een woordvoerder van de Franse maatschappij liet persbureau Reuters weten dat vanaf 24 januari weer wordt gevlogen. Er gaan dan wekelijks drie vluchten vanuit Parijs naar Tel Aviv met Airbus A350-toestellen. Zusterbedrijf KLM zegt vooralsnog niet te gaan vliegen op Tel Aviv vanaf Schiphol.
Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa, met dochterondernemingen Swiss en Austrian, is maandag weer gaan vliegen naar Israël. Er wordt nu weer gevlogen vanaf München, Zürich en Wenen naar de luchthaven Ben-Gurion van Tel Aviv. De Roemeense nationale maatschappij Tarom vliegt sinds 1 januari weer naar Israël.
Vanaf Schiphol wordt nu alleen gevlogen naar Tel Aviv door de Israëlische maatschappij El Al, want ook easyJet en Transavia hebben hun vluchten opgeschort. Een woordvoerder van Transavia laat weten dat er voorlopig geen plannen zijn om vluchten naar Israël te hervatten en dat de situatie nauwlettend wordt gevolgd. Ook easyJet zegt dat het nog niet bekend is wanneer vluchten naar Tel Aviv worden hervat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street zijn maandag flink hoger geëindigd, gesteund door hoop dat er spoedig een einde komt aan de nu al veertig dagen durende shutdown van de federale overheid. In de Senaat worden stappen gezet om een einde te maken aan de langste shutdown in de Amerikaanse geschiedenis.
8 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Een groep Zweedse bedrijven, waaronder energieconcern Vattenfall, ingenieursgroep ABB en staalbedrijf SSAB, gaat investeren in de bouw van de eerste kernreactoren van het land sinds de jaren tachtig. De kernreactoren zijn nodig om te kunnen voldoen aan de sterk groeiende vraag naar stroom in Zweden.
9 uur geledenEELDE (ANP) - Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit zijn locatie in Eelde. Volgens het bedrijf is de bijna honderd jaar oude veiling in het noorden van Drenthe niet meer rendabel. Royal FloraHolland, met het hoofdkantoor in Aalsmeer, heeft in Nederland ook vestigingen in Naaldwijk en Rijnsburg.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Het Britse olie- en gasconcern Shell trekt zich terug uit twee windparken in de Noordzee, voor de oostkust van Schotland. Na "een strategische herziening" stopt het bedrijf met de projecten MarramWind en CampionWind.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn de nieuwe handelsweek met plussen begonnen. Ook aan het Amsterdamse Damrak waren beleggers hoopvol door een mogelijk einde aan de shutdown van de overheid in de Verenigde Staten. Die heeft steeds meer invloed op de economie in het land, onder meer door de vele annuleringen van vluchten, maar een oplossing lijkt nabij.
12 uur geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo heeft de prijzen van koffie in de supermarkt opnieuw verhoogd. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van Distrifood. Volgens het vakmedium gaat het bijvoorbeeld bij een pak van 500 gram Aroma Rood van Douwe Egberts om een prijsverhoging van ruim 10 procent tot 8,99 euro, even duur als bij Albert Heijn en Plus.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gezegd dat luchtverkeersleiders in de Verenigde Staten weer aan het werk moeten. De Amerikaanse president dreigde met straffen voor degenen die dat niet doen. Daarnaast stelde Trump een bonus van 10.000 dollar voor voor elke luchtverkeersleider die geen vrij heeft genomen tijdens de shutdown.
13 uur geleden