Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aidsfonds bezorgd over hulpstop VS: miljoenen levens op het spel

Aidsfonds bezorgd over hulpstop VS: miljoenen levens op het spel

AMSTERDAM (ANP) - Het Aidsfonds heeft alarm geslagen over de gevolgen van het besluit van de Amerikaanse regering om ontwikkelingshulp voorlopig stop te zetten. De non-profitorganisatie waarschuwt in een verklaring voor een "ongekende crisis" in de wereldwijde aanpak van hiv en aids.

"De situatie is heel ernstig. Trump heeft alle hooggeplaatste gezondheidsmedewerkers van USAID, de Amerikaanse organisatie voor ontwikkelingshulp, op non-actief gesteld. Niemand mag meer overleggen met de Wereldgezondheidsorganisatie", zegt directeur Mark Vermeulen in een verklaring. "Klinieken die geld hebben ontvangen voor hiv-medicijnen, mogen die medicijnen niet meer aan patiënten geven. Dit maakt jaren van vooruitgang in de strijd tegen hiv kapot."

President Donald Trump liet na zijn aantreden ontwikkelingshulp stilleggen voor negentig dagen. In die periode moet het beleid worden doorgelicht. Dat heeft ook gevolgen voor PEPFAR, het Amerikaanse programma tegen hiv en aids. Het Aidsfonds zegt dat het opschorten van de financiering van dat programma betekent dat medicatie voor miljoenen mensen abrupt kan wegvallen. "Sinds de oprichting heeft PEPFAR ruim 25 miljoen mensen in 54 landen van levensreddende zorg voorzien."

Minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft na kritiek van hulporganisaties inmiddels aangekondigd dat de stop van ontwikkelingshulp wordt versoepeld. Media als persbureau AFP en The Washington Post berichten dat voor onder meer "cruciale medicatie waarmee levens gered kunnen worden" een uitzondering kan worden gemaakt, maar volgens de krant is nog onduidelijk wat de gevolgen zijn voor PEPFAR. Bronnen bij hulporganisaties zeggen dat nog opgehelderd moet worden wanneer iets als "levensreddend" wordt aangemerkt.

Meer uit Gezond

Ambulance op zonne-energie werkt goed, meldt universiteit

EINDHOVEN (ANP) - Een ambulance op zonne-energie, die door studenten in Eindhoven is ontwikkeld, werkt volgens hun universiteit goed. De wagen, die vorige maand werd gepresenteerd, is onlangs getest in een afgelegen gebied in het westen van Kenia. De studenten werkten daarbij samen met hulporganisatie Amref.

1 dag geleden
Toch zorg voor asielkinderen door verlengen contract met GGD GHOR

DEN HAAG (ANP) - De jeugdgezondheidszorg voor kinderen in asielzoekerscentra wordt ook de komende drie jaar gedaan door de GGD GHOR. Asielminister Bart van den Brink meldt in een brief aan de Tweede Kamer dat het nieuwe contract het gat moet opvullen dat was ontstaan vanaf 1 oktober.

3 dagen geleden
WHO bevestigt einde ebola-uitbraak in Oeganda

GENÈVE (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in Oeganda is definitief voorbij, bevestigt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). De regering daar had zelf eind juli al verklaard dat het land helemaal ebolavrij was.

3 dagen geleden
Zeker achttien mensen met oogschade na zonsverduistering

UTRECHT (ANP) - Na de gedeeltelijke zonsverduistering van 12 augustus zijn er zeker achttien patiënten geregistreerd met schade aan het netvlies door het kijken in de zon. Volgens het Nederlands Oogheelkundig Gezelschap (NOG) gaat het om vijf kinderen en dertien volwassenen.

1 week geleden
Mensen zijn niet mondig tegenover de dokter, stelt Nivel

UTRECHT (ANP) - Als mensen met een zorgverlener praten, zijn ze helemaal niet zo mondig en zelfverzekerd als vaak wordt gedacht. Dat concluderen onderzoekers van het instituut Nivel. Ze stellen dat mensen tegenwoordig wel beter geïnformeerd zijn dan vroeger, maar ze "nemen lang niet altijd zelf het initiatief, stellen relatief weinig vragen en brengen niet vanzelf al hun zorgen of voorkeuren naar voren".

2 weken geleden
Meer risico op oogletsel kinderen bij eclips, waarschuwen artsen

ROTTERDAM (ANP) - Let op de ogen van jonge kinderen en jongeren bij de zonsverduistering van woensdagavond. Dat zegt Alberta Thiadens, oogarts en onderzoeker bij het Erasmus MC. "Hun ooglenzen zijn heel helder en zij lopen dus meer risico op schade. Verder zijn de risico's voor netvliesschade precies hetzelfde bij volwassenen."

2 weken geleden
Douglas voelt scherpe concurrentie en ziet resultaten flink dalen

DÜSSELDORF (ANP) - Parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas heeft last van scherpe concurrentie in vooral Nederland, Duitsland en Frankrijk. Om de zwakke marktomstandigheden het hoofd te bieden, wil het van oorsprong Duitse bedrijf sterker inzetten op exclusieve producten en meer investeren in het verbeteren van het onlineaanbod.

2 weken geleden