AI-initiatief Trump stuwt koersen techbedrijven op Wall Street
NEW YORK (ANP) - Grote techbedrijven zijn dinsdag hoger geëindigd op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers leken enthousiast te reageren op de aankondiging van een AI-project door Donald Trump. De Amerikaanse president zei dat via een samenwerkingsverband met de naam Stargate 500 miljard dollar wordt geïnvesteerd in de AI-infrastructuur in de Verenigde Staten.
Softwareconcern Oracle, de Japanse techinvesteerder SoftBank en OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, maken deel uit van de nieuwe onderneming. Oracle eindigde de handelsdag 6,8 procent hoger. Ook andere techbedrijven wonnen aan beurswaarde, waaronder techconcern Microsoft (plus 4,1 procent), chipontwikkelaar Arm Holdings (plus 15,9 procent) en chipfabrikant Nvidia (plus 4,4 procent). Deze bedrijven gaan ook een bijdrage leveren aan Stargate.
De algehele stemming op Wall Street was positief, nadat de beurzen op dinsdag ook met winsten waren gesloten. De Dow-Jonesindex steeg 0,3 procent tot 44.156,73 punten. De brede S&P 500 sloot 0,6 procent hoger op 6086,37 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 1,3 procent tot 20.009,34 punten.
Koerssprong Netflix
Netflix maakte een koerssprong van 9,7 procent. De streamingdienst publiceerde dinsdag na het sluiten van de beurshandel de jaarresultaten. Daaruit kwam naar voren dat Netflix in het laatste kwartaal van vorig jaar een recordaantal abonnees heeft verwelkomd. Dat was onder meer te danken aan de live-uitzending van de bokswedstrijd tussen Mike Tyson en Jake Paul in november.
Procter & Gamble klom 1,9 procent. De winst van het bedrijf achter consumentenmerken als Gillette, Pampers, Always en Ariel viel het afgelopen kwartaal hoger uit dan verwacht. De stijgende vraag naar schoonmaakproducten en toiletpapier heeft bovendien tot een hogere omzet geleid.
Johnson & Johnson
Johnson & Johnson sloot 1,9 procent lager. Het medische concern boekte het vorige kwartaal meer winst en omzet dan verwacht. De vooruitzichten voor 2025 vielen echter tegen. Ook waarschuwde het bedrijf voor meer concurrentie voor zijn blockbustermedicijn Stelara, doordat het patent op het middel tegen chronische darmontstekingen vervalt.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR) - De activiteit in de industrie van de eurozone is in januari voor de derde maand op rij gekrompen, meldt marktonderzoeker S&P Global. Ook de nieuwe orders van de fabrieken daalden voor de derde achtereenvolgende maand, zij het minder sterk dan in december.
55 minuten geledenBURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse entertainmentconcern Walt Disney heeft een nieuwe topman in het vizier die de opvolger moet worden van Bob Iger. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Josh D'Amaro favoriet om de hoogste functie te gaan vervullen. Hij geeft leiding aan de pretparken van Disney. Volgende week wordt gestemd over de benoeming van een nieuwe bestuursvoorzitter van Disney.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML gingen maandag omlaag op de Amsterdamse beurs. De zorgen over de forse investeringen van bedrijven in kunstmatige intelligentie (AI) en de hoge koerswaarderingen van AI-aandelen laaiden weer op. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde afgelopen weekend dat de megadeal tussen AI-chipbedrijf Nvidia en OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, is vastgelopen. ASMI, Besi en ASML zakten rond de 3 procent.
2 uur geledenDE MEERN (ANP) - Het aantal hypotheekaanvragen heeft in januari een stevige daling laten zien vergeleken met de eerste maand van vorig jaar. Volgens het Hypotheken Data Netwerk (HDN) namen vooral de aanvragen voor de aankoop van een woning af. Dit waren er ruim een kwart minder dan een jaar terug.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het openbaar vervoer in de meeste Duitse steden wordt maandag ontregeld door een landelijke staking die vakbond Verdi heeft uitgeroepen. Met de actie wil Verdi meer druk zetten op werkgevers voor betere afspraken rond werk- en rusttijden en bonussen voor werken in weekenden en nachten.
3 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Snapchat heeft 415.000 accounts van gebruikers geblokkeerd in het kader van het Australische verbod op sociale media voor personen onder de 16 jaar, meldde het bedrijf maandag. Het socialemediabedrijf waarschuwde echter dat sommige jongeren mogelijk de leeftijdsverificatie omzeilen.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Nederlandse industriebedrijven hebben in januari voor het eerst in acht maanden minder nieuwe orders binnengekregen. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van een maandelijkse peiling. De ondervraagde ondernemingen schreven de terugval vooral toe aan de zwakke binnenlandse vraag. Mede hierdoor heeft de bedrijvigheid in de Nederlandse industrie in januari amper groei laten zien.
4 uur geleden