AI-initiatief Trump stuwt koersen techbedrijven op Wall Street
NEW YORK (ANP) - Grote techbedrijven zijn dinsdag hoger geëindigd op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers leken enthousiast te reageren op de aankondiging van een AI-project door Donald Trump. De Amerikaanse president zei dat via een samenwerkingsverband met de naam Stargate 500 miljard dollar wordt geïnvesteerd in de AI-infrastructuur in de Verenigde Staten.
Softwareconcern Oracle, de Japanse techinvesteerder SoftBank en OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, maken deel uit van de nieuwe onderneming. Oracle eindigde de handelsdag 6,8 procent hoger. Ook andere techbedrijven wonnen aan beurswaarde, waaronder techconcern Microsoft (plus 4,1 procent), chipontwikkelaar Arm Holdings (plus 15,9 procent) en chipfabrikant Nvidia (plus 4,4 procent). Deze bedrijven gaan ook een bijdrage leveren aan Stargate.
De algehele stemming op Wall Street was positief, nadat de beurzen op dinsdag ook met winsten waren gesloten. De Dow-Jonesindex steeg 0,3 procent tot 44.156,73 punten. De brede S&P 500 sloot 0,6 procent hoger op 6086,37 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 1,3 procent tot 20.009,34 punten.
Koerssprong Netflix
Netflix maakte een koerssprong van 9,7 procent. De streamingdienst publiceerde dinsdag na het sluiten van de beurshandel de jaarresultaten. Daaruit kwam naar voren dat Netflix in het laatste kwartaal van vorig jaar een recordaantal abonnees heeft verwelkomd. Dat was onder meer te danken aan de live-uitzending van de bokswedstrijd tussen Mike Tyson en Jake Paul in november.
Procter & Gamble klom 1,9 procent. De winst van het bedrijf achter consumentenmerken als Gillette, Pampers, Always en Ariel viel het afgelopen kwartaal hoger uit dan verwacht. De stijgende vraag naar schoonmaakproducten en toiletpapier heeft bovendien tot een hogere omzet geleid.
Johnson & Johnson
Johnson & Johnson sloot 1,9 procent lager. Het medische concern boekte het vorige kwartaal meer winst en omzet dan verwacht. De vooruitzichten voor 2025 vielen echter tegen. Ook waarschuwde het bedrijf voor meer concurrentie voor zijn blockbustermedicijn Stelara, doordat het patent op het middel tegen chronische darmontstekingen vervalt.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.
18 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.
1 dag geleden