AI-initiatief Trump stuwt koersen techbedrijven op Wall Street
NEW YORK (ANP) - Grote techbedrijven zijn dinsdag hoger geëindigd op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers leken enthousiast te reageren op de aankondiging van een AI-project door Donald Trump. De Amerikaanse president zei dat via een samenwerkingsverband met de naam Stargate 500 miljard dollar wordt geïnvesteerd in de AI-infrastructuur in de Verenigde Staten.
Softwareconcern Oracle, de Japanse techinvesteerder SoftBank en OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, maken deel uit van de nieuwe onderneming. Oracle eindigde de handelsdag 6,8 procent hoger. Ook andere techbedrijven wonnen aan beurswaarde, waaronder techconcern Microsoft (plus 4,1 procent), chipontwikkelaar Arm Holdings (plus 15,9 procent) en chipfabrikant Nvidia (plus 4,4 procent). Deze bedrijven gaan ook een bijdrage leveren aan Stargate.
De algehele stemming op Wall Street was positief, nadat de beurzen op dinsdag ook met winsten waren gesloten. De Dow-Jonesindex steeg 0,3 procent tot 44.156,73 punten. De brede S&P 500 sloot 0,6 procent hoger op 6086,37 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 1,3 procent tot 20.009,34 punten.
Koerssprong Netflix
Netflix maakte een koerssprong van 9,7 procent. De streamingdienst publiceerde dinsdag na het sluiten van de beurshandel de jaarresultaten. Daaruit kwam naar voren dat Netflix in het laatste kwartaal van vorig jaar een recordaantal abonnees heeft verwelkomd. Dat was onder meer te danken aan de live-uitzending van de bokswedstrijd tussen Mike Tyson en Jake Paul in november.
Procter & Gamble klom 1,9 procent. De winst van het bedrijf achter consumentenmerken als Gillette, Pampers, Always en Ariel viel het afgelopen kwartaal hoger uit dan verwacht. De stijgende vraag naar schoonmaakproducten en toiletpapier heeft bovendien tot een hogere omzet geleid.
Johnson & Johnson
Johnson & Johnson sloot 1,9 procent lager. Het medische concern boekte het vorige kwartaal meer winst en omzet dan verwacht. De vooruitzichten voor 2025 vielen echter tegen. Ook waarschuwde het bedrijf voor meer concurrentie voor zijn blockbustermedicijn Stelara, doordat het patent op het middel tegen chronische darmontstekingen vervalt.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - De flink opgelopen prijzen van olie en gas door de Iranoorlog zetten de chemische industrie in Nederland verder onder druk, stellen brancheorganisaties. Het afgelopen jaar sloten fabrieken al de deuren in de Rotterdamse haven, mede door hoge kosten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Adobe behoorde vrijdag tot de verliezers op de beurzen in New York. Topman Shantanu Narayen kondigde aan af te treden zodra er een opvolger voor hem is gevonden. Een reden voor zijn plotselinge vertrek werd niet gegeven. Narayen is sinds 2007 de hoogste baas van het softwarebedrijf. Het nieuws van zijn aanstaande vertrek overschaduwde de beter dan verwachte kwartaalresultaten. Het aandeel werd 6 procent lager gezet.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten is in het vierde kwartaal van 2025 een stuk minder hard gegroeid dan eerder gedacht. De Amerikaanse export, bestedingen van consumenten en overheidsuitgaven waren minder hoog dan bij een eerste raming werd aangenomen, maakte een statistiekbureau van het ministerie van Handel bekend.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlandse zeevarenden die vastzitten in de Perzische Golf zijn boos over het uitblijven van een oorlogstoeslag. Die krijgen ze nog niet, omdat Nederlandse rederijen het gebied niet erkennen als oorlogsgebied. De vakbond voor zeevarenden Nautilus is verbolgen en overweegt juridische stappen, laat bestuurder Richard Moti weten.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering wil regelgeving voor de bouw van kerncentrales grondig hervormen om versneld meer kernenergie te kunnen gebruiken. Het gaat onder andere om een afzwakking van regels voor natuurbehoud, wat kritiek oogst.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland moet overwegen fracking toe te staan om de energieprijzen te drukken en de afhankelijkheid van energie uit het buitenland te verminderen. Dat schrijven economische adviseurs van de Duitse minister van Economie Katherina Reiche in een rapport over de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de Duitse energiemarkt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal winkels in de Randstad is de afgelopen jaren verder afgenomen. Supermarkten nemen de plek in van onder meer mode- en elektronicazaken, melden de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht op basis van onderzoek dat ze lieten uitvoeren door Ipsos I&O, Movares en Sweco.
5 uur geleden