AI-initiatief Trump stuwt koersen techbedrijven op Wall Street
NEW YORK (ANP) - Grote techbedrijven zijn dinsdag hoger geëindigd op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers leken enthousiast te reageren op de aankondiging van een AI-project door Donald Trump. De Amerikaanse president zei dat via een samenwerkingsverband met de naam Stargate 500 miljard dollar wordt geïnvesteerd in de AI-infrastructuur in de Verenigde Staten.
Softwareconcern Oracle, de Japanse techinvesteerder SoftBank en OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, maken deel uit van de nieuwe onderneming. Oracle eindigde de handelsdag 6,8 procent hoger. Ook andere techbedrijven wonnen aan beurswaarde, waaronder techconcern Microsoft (plus 4,1 procent), chipontwikkelaar Arm Holdings (plus 15,9 procent) en chipfabrikant Nvidia (plus 4,4 procent). Deze bedrijven gaan ook een bijdrage leveren aan Stargate.
De algehele stemming op Wall Street was positief, nadat de beurzen op dinsdag ook met winsten waren gesloten. De Dow-Jonesindex steeg 0,3 procent tot 44.156,73 punten. De brede S&P 500 sloot 0,6 procent hoger op 6086,37 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 1,3 procent tot 20.009,34 punten.
Koerssprong Netflix
Netflix maakte een koerssprong van 9,7 procent. De streamingdienst publiceerde dinsdag na het sluiten van de beurshandel de jaarresultaten. Daaruit kwam naar voren dat Netflix in het laatste kwartaal van vorig jaar een recordaantal abonnees heeft verwelkomd. Dat was onder meer te danken aan de live-uitzending van de bokswedstrijd tussen Mike Tyson en Jake Paul in november.
Procter & Gamble klom 1,9 procent. De winst van het bedrijf achter consumentenmerken als Gillette, Pampers, Always en Ariel viel het afgelopen kwartaal hoger uit dan verwacht. De stijgende vraag naar schoonmaakproducten en toiletpapier heeft bovendien tot een hogere omzet geleid.
Johnson & Johnson
Johnson & Johnson sloot 1,9 procent lager. Het medische concern boekte het vorige kwartaal meer winst en omzet dan verwacht. De vooruitzichten voor 2025 vielen echter tegen. Ook waarschuwde het bedrijf voor meer concurrentie voor zijn blockbustermedicijn Stelara, doordat het patent op het middel tegen chronische darmontstekingen vervalt.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vrijdagochtend last van de mist die over delen van het land hangt, waardoor er geen vliegtuigen kunnen landen op de luchthaven. Dat leidt tot vertragingen en vluchten die moeten uitwijken naar Keulen en Maastricht, is te zien op de website. Er is wel startend vliegverkeer.
25 minuten geledenMUMBAI (ANP/RTR) - De grootste luchtvaartmaatschappij van India, IndiGo, heeft spijt betuigd voor wijdverbreide verstoringen in zijn vliegschema voor het Aziatische land. Het door oud-KLM-topman Pieter Elbers geleide bedrijf schrapte de afgelopen dagen honderden vluchten. Dat gebeurde omdat nieuwe regels rond rust- en werktijden voor piloten voor roosterproblemen zorgden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips toonde vrijdag wat herstel op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern ging donderdag flink omlaag na een analistenrapport van Citi. De Amerikaanse zakenbank waarschuwde dat Philips volgend jaar meer tegenwind zou kunnen verwachten van handelstarieven en zwakkere marktomstandigheden in China en dat dit de omzetgroei kan drukken.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Ook TikTok gaat zich houden aan het socialemediaverbod in Australië voor kinderen en tieners onder de 16 jaar. De Australische wet gaat op 10 december in en op die dag zal de populaire filmpjesapp jongeren blokkeren, meldt het platform. Dat betekent dat zij geen account meer kunnen aanmaken of behouden.
2 uur geledenBURBANK (ANP) - Streamingdienst Netflix wordt een steeds grotere kanshebber voor de aankoop van grote delen van Warner Bros. Discovery. De bedrijven zijn begonnen aan exclusieve gesprekken over de overname van de film- en tv-studio's en streamingplatform HBO Max door Netflix, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Als het tot een deal komt, krijgt 's werelds populairste betaalde streamingdienst een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden. Een op de vijf horeca-ondernemingen gaf aan hiermee te worstelen in november, tegen 14 procent in november vorig jaar. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek onder bedrijven in de industrie, handel en diensten met vijf of meer medewerkers.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Speelgoed is het afgelopen jaar goedkoper geworden in Nederland. Dat is opvallend, producten worden doorgaans juist steeds duurder. Experts denken dat de toegenomen productie in China en de handelsspanningen van dat land met de Verenigde Staten mogelijk een rol spelen.
4 uur geleden