AI-chipbedrijf Nvidia toont herstel op positief Wall Street
NEW YORK (ANP) - Nvidia wist dinsdag wat te herstellen op de aandelenbeurzen in New York, na een meerdaagse verliesreeks. De belangrijkste verkoper van chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) ter wereld verloor een dag eerder nog 2 procent. Die daling volgde op nieuwe maatregelen in de Verenigde Staten om de export van AI-chips verder te beperken. De nieuwe regels gaan echter pas over een jaar in en het is aan de nieuwe regering onder leiding van president Donald Trump in hoeverre deze worden uitgevoerd.
Nvidia klom in de vroege handel ruim 1 procent. De algehele stemming op Wall Street was daarbij voorzichtig positief, na het wisselende slot op maandag. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent hoger op 42.430 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,4 procent tot 5858 punten en techgraadmeter Nasdaq kreeg er 0,7 procent bij op 19.220 punten.
Op macro-economisch vlak werd bekendgemaakt dat de prijzen die Amerikaanse fabrikanten voor hun producten vragen in december met 3,3 procent zijn gestegen. Dat was minder dan verwacht. De producentenprijzen kunnen invloed hebben op de inflatie omdat ze worden doorberekend aan afnemers. Bij sterk stijgende afzetprijzen kan de inflatie toenemen, terwijl die bij dalende prijzen wordt afgeremd.
Nippon Steel
Woensdag wordt het Amerikaanse inflatiecijfer over december bekendgemaakt. Dat cijfer speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve. Bij een hoger dan verwachte inflatie kan de centrale bank voorzichtiger worden met het verder verlagen van de rente.
US Steel won bijna 2 procent. Het Amerikaanse staalbedrijf Cleveland-Cliffs overweegt een concurrerend bod uit te brengen op zijn branchegenoot, dat een overnamedoelwit is van het Japanse Nippon Steel. President Joe Biden wil de overname door de Japanners echter blokkeren om zorgen over de nationale veiligheid. Volgens bronnen is Cleveland-Cliffs van plan met het bod op te trekken met het eveneens Amerikaanse Nucor Steel. Cleveland-Cliffs deed in 2023 ook een bod op US Steel, maar dat werd afgewezen. Het aandeel Cleveland-Cliffs verloor bijna 2 procent.
Beleggers wachten daarnaast op de start van het cijferseizoen op Wall Street. Zo komen later deze week de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Citigroup, Goldman Sachs, Bank of America, Morgan Stanley en Wells Fargo met kwartaalresultaten.
Meer uit Financieel
DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall ziet een groeiende vraag naar zijn luchtverdedigingssystemen in het Midden-Oosten door de Iranoorlog. Het bedrijf verwacht het aantal systemen dat daar in gebruik is tegen eind 2027 bijna te verdubbelen, zei topman Armin Papperger in een interview met persbureau Bloomberg.
15 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen zijn niet uitgezonderd van het compenseren van reizigers vanwege de hoge kerosineprijzen, aldus de Europese Commissie. Het dagelijkse bestuur van de EU presenteerde vrijdag richtlijnen voor onder meer de luchtvaartsector vanwege de hoge brandstofprijzen.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.
1 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in april gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De oorlog in het Midden-Oosten zorgt niet alleen voor hogere brandstofkosten, maar verstoort ook de toeleveringsketens van voedsel.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor brandstoffen aan de pomp zijn vrijdag verder gedaald. Dat volgt op een daling van de olieprijzen door hoop op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de prijs van een liter benzine met 1,1 cent is gedaald tot 2,617 euro. Die voor diesel daalde met 3,5 cent tot 2,521 euro per liter.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens geeft het in Nederland gevestigde bedrijf achter de taxi-app Yango een boete van 100 miljoen euro. Het bedrijf MLU, met Yango actief in Noorwegen en Finland, geeft volgens de AP de gegevens door naar Rusland met te weinig veiligheidswaarborgen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag verder weggezakt na de forse verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig na een reeks van wederzijdse aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran, ondanks het staakt-het-vuren tussen de twee partijen.
3 uur geleden