Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AI-chipbedrijf Nvidia toont herstel op positief Wall Street

AI-chipbedrijf Nvidia toont herstel op positief Wall Street

NEW YORK (ANP) - Nvidia wist dinsdag wat te herstellen op de aandelenbeurzen in New York, na een meerdaagse verliesreeks. De belangrijkste verkoper van chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) ter wereld verloor een dag eerder nog 2 procent. Die daling volgde op nieuwe maatregelen in de Verenigde Staten om de export van AI-chips verder te beperken. De nieuwe regels gaan echter pas over een jaar in en het is aan de nieuwe regering onder leiding van president Donald Trump in hoeverre deze worden uitgevoerd.

Nvidia klom in de vroege handel ruim 1 procent. De algehele stemming op Wall Street was daarbij voorzichtig positief, na het wisselende slot op maandag. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent hoger op 42.430 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,4 procent tot 5858 punten en techgraadmeter Nasdaq kreeg er 0,7 procent bij op 19.220 punten.

Op macro-economisch vlak werd bekendgemaakt dat de prijzen die Amerikaanse fabrikanten voor hun producten vragen in december met 3,3 procent zijn gestegen. Dat was minder dan verwacht. De producentenprijzen kunnen invloed hebben op de inflatie omdat ze worden doorberekend aan afnemers. Bij sterk stijgende afzetprijzen kan de inflatie toenemen, terwijl die bij dalende prijzen wordt afgeremd.

Nippon Steel

Woensdag wordt het Amerikaanse inflatiecijfer over december bekendgemaakt. Dat cijfer speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve. Bij een hoger dan verwachte inflatie kan de centrale bank voorzichtiger worden met het verder verlagen van de rente.

US Steel won bijna 2 procent. Het Amerikaanse staalbedrijf Cleveland-Cliffs overweegt een concurrerend bod uit te brengen op zijn branchegenoot, dat een overnamedoelwit is van het Japanse Nippon Steel. President Joe Biden wil de overname door de Japanners echter blokkeren om zorgen over de nationale veiligheid. Volgens bronnen is Cleveland-Cliffs van plan met het bod op te trekken met het eveneens Amerikaanse Nucor Steel. Cleveland-Cliffs deed in 2023 ook een bod op US Steel, maar dat werd afgewezen. Het aandeel Cleveland-Cliffs verloor bijna 2 procent.

Beleggers wachten daarnaast op de start van het cijferseizoen op Wall Street. Zo komen later deze week de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Citigroup, Goldman Sachs, Bank of America, Morgan Stanley en Wells Fargo met kwartaalresultaten.

Meer uit Financieel

Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

3 uur geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciƫle raketten ontwikkelen.

6 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

7 uur geleden
Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

8 uur geleden
Winsten in Chinese industrie dalen tweede maand op rij

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.

8 uur geleden
Onderzoek de Volkskrant: Defensie verreweg grootste werkgever

AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.

9 uur geleden
China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven

BEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.

11 uur geleden