AI-chipbedrijf Nvidia toont herstel op positief Wall Street
NEW YORK (ANP) - Nvidia wist dinsdag wat te herstellen op de aandelenbeurzen in New York, na een meerdaagse verliesreeks. De belangrijkste verkoper van chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) ter wereld verloor een dag eerder nog 2 procent. Die daling volgde op nieuwe maatregelen in de Verenigde Staten om de export van AI-chips verder te beperken. De nieuwe regels gaan echter pas over een jaar in en het is aan de nieuwe regering onder leiding van president Donald Trump in hoeverre deze worden uitgevoerd.
Nvidia klom in de vroege handel ruim 1 procent. De algehele stemming op Wall Street was daarbij voorzichtig positief, na het wisselende slot op maandag. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent hoger op 42.430 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,4 procent tot 5858 punten en techgraadmeter Nasdaq kreeg er 0,7 procent bij op 19.220 punten.
Op macro-economisch vlak werd bekendgemaakt dat de prijzen die Amerikaanse fabrikanten voor hun producten vragen in december met 3,3 procent zijn gestegen. Dat was minder dan verwacht. De producentenprijzen kunnen invloed hebben op de inflatie omdat ze worden doorberekend aan afnemers. Bij sterk stijgende afzetprijzen kan de inflatie toenemen, terwijl die bij dalende prijzen wordt afgeremd.
Nippon Steel
Woensdag wordt het Amerikaanse inflatiecijfer over december bekendgemaakt. Dat cijfer speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve. Bij een hoger dan verwachte inflatie kan de centrale bank voorzichtiger worden met het verder verlagen van de rente.
US Steel won bijna 2 procent. Het Amerikaanse staalbedrijf Cleveland-Cliffs overweegt een concurrerend bod uit te brengen op zijn branchegenoot, dat een overnamedoelwit is van het Japanse Nippon Steel. President Joe Biden wil de overname door de Japanners echter blokkeren om zorgen over de nationale veiligheid. Volgens bronnen is Cleveland-Cliffs van plan met het bod op te trekken met het eveneens Amerikaanse Nucor Steel. Cleveland-Cliffs deed in 2023 ook een bod op US Steel, maar dat werd afgewezen. Het aandeel Cleveland-Cliffs verloor bijna 2 procent.
Beleggers wachten daarnaast op de start van het cijferseizoen op Wall Street. Zo komen later deze week de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Citigroup, Goldman Sachs, Bank of America, Morgan Stanley en Wells Fargo met kwartaalresultaten.
Meer uit Financieel
ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.
26 minuten geledenWENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.
46 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.
6 uur geledenWENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
23 uur geleden