Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AI-chipbedrijf Nvidia overtuigt niet met nieuwe omzetverwachting

AI-chipbedrijf Nvidia overtuigt niet met nieuwe omzetverwachting

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - De grote verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie Nvidia is met een nieuwe omzetverwachting gekomen die niet aan de hoogste verwachtingen van analisten lijkt te voldoen. Daaruit volgt volgens persbureau Bloomberg dat de duizelingwekkende groeicijfers rond alles wat met AI te maken heeft hun grenzen kennen.

Dat sommige beleggers op betere cijfers hadden gehoopt, blijkt ook uit de zogeheten nabeurshandel op Wall Street. Kort na het naar buiten komen van het kwartaalbericht van Nvidia daalden de aandelen in het bedrijf daar met ongeveer 4 procent.

De omzet voor het fiscale vierde kwartaal zal ongeveer 37,5 miljard dollar bedragen, zo meldde het bedrijf woensdag. Hoewel de gemiddelde analistenschatting 37,1 miljard dollar was volgens gegevens verzameld door Bloomberg, liepen de voorspellingen op tot 41 miljard dollar.

De vooruitzichten suggereren dat het enthousiasme rond AI de realiteit mogelijk voorbijschiet. Nvidia-beleggers dreven de aandelen in 2024 met bijna 200 procent op, waardoor het 's werelds meest waardevolle bedrijf werd. Maar de chipfabrikant had moeite om aan de vraag naar zijn producten te voldoen en kampte dit jaar met productieproblemen.

Meer uit Financieel

Trump verhoogt importheffingen Zuid-Korea naar 25 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.

2 uur geleden
Wall Street omhoog in aanloop naar Fed-besluit en kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag hoger geëindigd, in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve en belangrijke bedrijfscijfers later deze week. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Verwacht wordt dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd laat. Dat besluit leidt naar verwachting tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.

3 uur geleden
Microsoft vermindert afhankelijkheid van Nvidia met eigen AI-chip

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse technologieconcern Microsoft heeft een nieuwe, zelfontwikkelde chip voor AI-toepassingen onthuld. Daarmee wil het concern zijn eigen toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie efficiënter laten draaien en minder afhankelijk worden van marktleider Nvidia.

5 uur geleden
Meta blijft tegen wijzigingen tijdlijnen Facebook en Instagram

AMSTERDAM (ANP) - Socialemediaplatform Meta is het nog altijd "fundamenteel oneens" met de aanpassingen die Facebook en Instagram van de Nederlandse rechter moesten ondergaan. Tegen dat besluit van oktober stelde het concern direct hoger beroep in, maar vlak voor de behandeling trok Meta de belangrijkste bezwaren in. Tijdens die zitting bleek maandag dat het bedrijf op andere manieren de gedwongen aanpassingen wil aanvechten.

7 uur geleden
Koerssprong ijsjesmaker Magnum op voorzichtig Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Aandelenhandelaren op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan bij het begin van de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.

8 uur geleden
EU komt met strengere regels voor WhatsApp

BRUSSEL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - WhatsApp komt onder strengere controle van de EU te staan. De Europese Commissie heeft de openbare kanalenfunctie van de berichtendienst toegevoegd aan een lijst van socialemedia die vanwege hun grootte moeten voldoen aan strengere regels. Die gelden niet voor privéchats, maar alleen voor WhatsApp-kanalen. Dat zijn de openbare chats waar beheerders eenzijdig berichten, foto's en video's kunnen delen.

9 uur geleden
Wall Street begint hoger aan belangrijke Fed-week

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger begonnen. Beleggers deden het wel rustig aan en letten vooral op de Federal Reserve. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd zal laten. Dat besluit zal naar verwachting leiden tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.

10 uur geleden