Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AI-chipbedrijf Nvidia overtuigt niet met nieuwe omzetverwachting

AI-chipbedrijf Nvidia overtuigt niet met nieuwe omzetverwachting

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - De grote verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie Nvidia is met een nieuwe omzetverwachting gekomen die niet aan de hoogste verwachtingen van analisten lijkt te voldoen. Daaruit volgt volgens persbureau Bloomberg dat de duizelingwekkende groeicijfers rond alles wat met AI te maken heeft hun grenzen kennen.

Dat sommige beleggers op betere cijfers hadden gehoopt, blijkt ook uit de zogeheten nabeurshandel op Wall Street. Kort na het naar buiten komen van het kwartaalbericht van Nvidia daalden de aandelen in het bedrijf daar met ongeveer 4 procent.

De omzet voor het fiscale vierde kwartaal zal ongeveer 37,5 miljard dollar bedragen, zo meldde het bedrijf woensdag. Hoewel de gemiddelde analistenschatting 37,1 miljard dollar was volgens gegevens verzameld door Bloomberg, liepen de voorspellingen op tot 41 miljard dollar.

De vooruitzichten suggereren dat het enthousiasme rond AI de realiteit mogelijk voorbijschiet. Nvidia-beleggers dreven de aandelen in 2024 met bijna 200 procent op, waardoor het 's werelds meest waardevolle bedrijf werd. Maar de chipfabrikant had moeite om aan de vraag naar zijn producten te voldoen en kampte dit jaar met productieproblemen.

Meer uit Financieel

VS stellen hogere importheffingen op meubilair een jaar uit

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.

8 uur geleden
Verzekeraars ontvangen eerste schademeldingen na jaarwisseling

DEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.

8 uur geleden
Rome meldt meevaller bij dreigende pastaheffingen VS

ROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.

8 uur geleden
Lagarde ziet toetreding Bulgarije tot euro als 'krachtig symbool'

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".

12 uur geleden
Autoverkoop licht gestegen, hybrides en e-auto's populairder

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

12 uur geleden
Nieuwjaarsgroeten Nederlanders zorgen voor meer dataverkeer

ROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.

13 uur geleden
Vermoedelijk tientallen doden door explosie in Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.

13 uur geleden